A A A

Geçitaltı köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-08 11:01

BATMAN - Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde sağanak yağış altında "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Geçitaltı köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu'na bağlı Kozluk İlim-Der tarafından Geçitaltı (Goğ) köyünde sağanak yağış altında "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Köy meydanında gerçekleştirilen etkinliğe, sağanağa rağmen köylüler katılım gösterdiler.

Sunuculuğunu Mustafa Tufan'ın yaptığı etkinlik Furkan Doyar'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ses sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgilerden sonra etkinlik İsmail Tufan'ın okuduğu mevlidi şerif ile devam etti.

Kutlu Doğum etkinliğinde katılımcılara hitap eden İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Emrullah Uysal, Peygamber Sevdalıları Platformunun her yıl ayrı bir tema işleyerek Hz. Muhammed'i anmaya, anlamaya, yaşama ve yaşatmaya çalıştığını söyledi.

Hz. Peygamber'in hak ve adalet yönüne vurgu yapan Uysal, "Hak ve adaleti anlayabilmemiz için Peygamberimizin peygamber olarak gönderildiği döneme gitmemiz lazım. Allah, Peygamber Efendimizi mükemmel bir şekilde donatmıştır. İslam dinini bütün kavimlere, asırlara, milletlere ve toplumlara göndermek üzere Allah onu donatmıştır. Hz. Muhammed diğer peygamberlerden farklıdır. Peygamber Efendimizin mücadelesi apayrı bir mücadeledir. Onun mücadelesi dünya var oldukça insanların huzuru, mutluluğu, saadetidir. Allah, nübüvvetten önce Hz. Muhammed'i peygamberliğe hazırladı. Allah Teâlâ öyle kalifiye, öyle mükemmel ve kusursuz bir eleman gönderiyor ki dünya var oldukça insanlar o elemana doymayacak. İnsanlar sürekli ona muhtaç olacak. Onsuz hayatın hayat olmadığını insanlar kavrayacak ve bilecek." dedi.

İnsanların yegâne kurtuluşunun hak ve adalet rehberi Hz. Muhammed'i takipte olduğunu vurgulayan Uysal, "Allah Resulü bu adaleti dünyaya yaydı. Ne zaman ki Müslümanlar bu adalete ve Kur'an'a sarıldılar, Allah'ın şeriatını tuttuysalar Müslümanların evlerinde, memleketlerinde, köylerinde ve İslam âlemi içerisinde huzur yayıldı. Ne zaman ki terk ettiler huzursuzluk, mutsuzluk, savaş, kan, gözyaşı, muhacerat yaşandı. Bu münasebetle Peygamber Sevdalıları Platformunun her yıl Kutlu Doğum kutlamasının sebebi budur. Müslümanlar! Bir araya gelin, güçlenin, kuvvetiniz olsun. Allah Resulünün etrafında bir araya gelin, kenetleşin ki Allah dünyada size izzet, şeref versin, ahirette de cennetini nasip etsin. Allah Resulü dünya ve ahiret saadetini vadetmiştir. Fakat despotlar, zalimler, kâfirler ise bize dünyada yıkım, ahirette ise hüsran vadetmektedirler." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından seslendirilen ilahi ve ezgilerin ardından etkinlik, yapılan duayla son buldu. (Muhammed Said Aksoy-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center