A A A

"İnsanlık hiç bu kadar adalete muhtaç olmamıştı"

Eklenme : 2017-05-08 09:04

İSTANBUL - İstanbul'da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, insanlığın hiç bu kadar adalete muhtaç olmadığını vurguladı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Marmara Koordinatörlüğü tarafından İstanbul'da "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Yenikapı Miting Alanı'nda yapılan etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Etkinliğe katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, insanlığın adalete muhtaç olduğunu vurguladı.

Birkaç yıl öncesine kadar bu etkinliklerin kapalı salonlarda yapıldığını hatırlatan Yapıcıoğlu, Peygamber sevdasının artık Türkiye'nin dört bir yanına dalga dalga yayıldığını ifade etti.

Yapıcıoğlu, "Bu etkinlikler daha sonra stadyumlara taşındı. Şimdi şehirlerin miting meydanlarına taşındı ve bu meydanlar doldu taştı. Konuşmacıların da hitaplarında vurguladıkları gibi, gerçekten bu ümmeti bir araya getirecek, bu milleti bir araya toplayacak şey Muhammedi sevdadır, Peygamber sevgisidir. Onun ümmeti onun sevdası etrafında toplandı." dedi.

Seçilen temanın çok isabetli olduğunu belirten Yapıcıoğlu, şunları söyledi: "Allah razı olsun Peygamber Sevdalıları Platformundan. Çok isabetli, iyi bir tema seçmişler. Mehmet Göktaş Hoca'nın konuşmasında değindiği gibi, insanlık adalete hiç bu kadar muhtaç olmamıştı. Bu kadar susamamıştı. Resulullahın bir hadisi şerifinde söylediği gibi, nübüvvetten sonra hilafet-i nübüvvet yani peygamberlerin halifeleri dönemi gelecek. Ondan sonra saltanat dönemi, sonra krallıklar dönemi, sonra bir daha hilafet-i nübüvvet dönemi gelecektir. Bunu beş devre şeklinde açıklamıştı. Bu şunu gösteriyor. Zulmün en koyulaştığı, en fazla arttığı dönemde, insanların adaleti en fazla aradığı bir dönemde inşallah çok hızlı bir şekilde adalet geri gelecektir."

Dileğini ve Peygamber sevdalısı halktan isteğini dile getiren Yapıcıoğlu, "Dileğim ve isteğim Peygamber Sevdalısı halkımızın bu muhabbeti, bu heyecanı hep diri tutmalarıdır. Israrla devam edersek inşallah bu muhabbet bizim sorunlarımıza ve dertlerimize çare olacaktır." şeklinde konuştu. (Zeki Aras/Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Tunceli'de 2 asker yaralandı

Tunceli'nin merkez Çiçekli bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda 2 asker yaralandı.

Konya merkezli 27 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Konya merkezli 27 ilde operasyon düzenlendi.

Keklik beslemek Doğu ve Güneydoğuda kültürel bir sevgidir

Adıyaman’da yaşayan Abuzer Ok, zamanının büyük bölümünü geçirdiği kekliklerin kendisini kötü alışkanlıklardan ve stresten arındırdığını ifade etti.

Nusaybin’de "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde "Dünya Çevre Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tartıştığı ağabeyini öldürdü iddiası

Gaziantep’te bir kişinin tartıştığı ağabeyini göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi.
TÜM HABERLER
Kod Center