A A A

"İnsanlık hiç bu kadar adalete muhtaç olmamıştı"

Eklenme : 2017-05-08 09:04

İSTANBUL - İstanbul'da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, insanlığın hiç bu kadar adalete muhtaç olmadığını vurguladı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Marmara Koordinatörlüğü tarafından İstanbul'da "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Yenikapı Miting Alanı'nda yapılan etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Etkinliğe katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, insanlığın adalete muhtaç olduğunu vurguladı.

Birkaç yıl öncesine kadar bu etkinliklerin kapalı salonlarda yapıldığını hatırlatan Yapıcıoğlu, Peygamber sevdasının artık Türkiye'nin dört bir yanına dalga dalga yayıldığını ifade etti.

Yapıcıoğlu, "Bu etkinlikler daha sonra stadyumlara taşındı. Şimdi şehirlerin miting meydanlarına taşındı ve bu meydanlar doldu taştı. Konuşmacıların da hitaplarında vurguladıkları gibi, gerçekten bu ümmeti bir araya getirecek, bu milleti bir araya toplayacak şey Muhammedi sevdadır, Peygamber sevgisidir. Onun ümmeti onun sevdası etrafında toplandı." dedi.

Seçilen temanın çok isabetli olduğunu belirten Yapıcıoğlu, şunları söyledi: "Allah razı olsun Peygamber Sevdalıları Platformundan. Çok isabetli, iyi bir tema seçmişler. Mehmet Göktaş Hoca'nın konuşmasında değindiği gibi, insanlık adalete hiç bu kadar muhtaç olmamıştı. Bu kadar susamamıştı. Resulullahın bir hadisi şerifinde söylediği gibi, nübüvvetten sonra hilafet-i nübüvvet yani peygamberlerin halifeleri dönemi gelecek. Ondan sonra saltanat dönemi, sonra krallıklar dönemi, sonra bir daha hilafet-i nübüvvet dönemi gelecektir. Bunu beş devre şeklinde açıklamıştı. Bu şunu gösteriyor. Zulmün en koyulaştığı, en fazla arttığı dönemde, insanların adaleti en fazla aradığı bir dönemde inşallah çok hızlı bir şekilde adalet geri gelecektir."

Dileğini ve Peygamber sevdalısı halktan isteğini dile getiren Yapıcıoğlu, "Dileğim ve isteğim Peygamber Sevdalısı halkımızın bu muhabbeti, bu heyecanı hep diri tutmalarıdır. Israrla devam edersek inşallah bu muhabbet bizim sorunlarımıza ve dertlerimize çare olacaktır." şeklinde konuştu. (Zeki Aras/Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.
TÜM HABERLER