A A A

"İnsanlık hiç bu kadar adalete muhtaç olmamıştı"

Eklenme : 2017-05-08 09:04

İSTANBUL - İstanbul'da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, insanlığın hiç bu kadar adalete muhtaç olmadığını vurguladı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Marmara Koordinatörlüğü tarafından İstanbul'da "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Yenikapı Miting Alanı'nda yapılan etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Etkinliğe katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, insanlığın adalete muhtaç olduğunu vurguladı.

Birkaç yıl öncesine kadar bu etkinliklerin kapalı salonlarda yapıldığını hatırlatan Yapıcıoğlu, Peygamber sevdasının artık Türkiye'nin dört bir yanına dalga dalga yayıldığını ifade etti.

Yapıcıoğlu, "Bu etkinlikler daha sonra stadyumlara taşındı. Şimdi şehirlerin miting meydanlarına taşındı ve bu meydanlar doldu taştı. Konuşmacıların da hitaplarında vurguladıkları gibi, gerçekten bu ümmeti bir araya getirecek, bu milleti bir araya toplayacak şey Muhammedi sevdadır, Peygamber sevgisidir. Onun ümmeti onun sevdası etrafında toplandı." dedi.

Seçilen temanın çok isabetli olduğunu belirten Yapıcıoğlu, şunları söyledi: "Allah razı olsun Peygamber Sevdalıları Platformundan. Çok isabetli, iyi bir tema seçmişler. Mehmet Göktaş Hoca'nın konuşmasında değindiği gibi, insanlık adalete hiç bu kadar muhtaç olmamıştı. Bu kadar susamamıştı. Resulullahın bir hadisi şerifinde söylediği gibi, nübüvvetten sonra hilafet-i nübüvvet yani peygamberlerin halifeleri dönemi gelecek. Ondan sonra saltanat dönemi, sonra krallıklar dönemi, sonra bir daha hilafet-i nübüvvet dönemi gelecektir. Bunu beş devre şeklinde açıklamıştı. Bu şunu gösteriyor. Zulmün en koyulaştığı, en fazla arttığı dönemde, insanların adaleti en fazla aradığı bir dönemde inşallah çok hızlı bir şekilde adalet geri gelecektir."

Dileğini ve Peygamber sevdalısı halktan isteğini dile getiren Yapıcıoğlu, "Dileğim ve isteğim Peygamber Sevdalısı halkımızın bu muhabbeti, bu heyecanı hep diri tutmalarıdır. Israrla devam edersek inşallah bu muhabbet bizim sorunlarımıza ve dertlerimize çare olacaktır." şeklinde konuştu. (Zeki Aras/Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER