A A A

"Kutlu Doğum etkinliği İslam âleminin uyanışına vesile olsun"

Eklenme : 2017-05-07 22:30

BATMAN - Batman'ın Hasankeyf ilçesinde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılanlar, Kutlu Doğum etkinliklerinin İslam aleminin uyanışına vesile olması temennisinde bulundular.

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy, Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) tarafından Batman'ın Hasankeyf ilçesinde düzenlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliğinin ardından katılımcılar duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Kutlu Doğum etkinliklerinin insanların hidayetine vesile olmasını dileyen Zeki Çetin, "Allah'a şükürler olsun ki Allah-u Teâlâ bizi yeniden Peygamber Efendimizin mevlidine ulaştırdı. Bu ay gerçekten çok bereketli aydır. Hz. Muhammed'e olan muhabbetimizden dolayı bu ayı büyük bir iştirakle bekliyorduk. Bu ay Hasankeyf'in tarihine kültürüne çok sık arzuladığı bir aydır. Kutlu Doğum etkinliği İslam alemine hassaten Hasankeyf halkının uyanışına ve hidayetine vesile olsun." dedi.

Yapılan etkinliklerin Müslümanların birliğine vesile olduğunu belirten Muhammed Aslan, şunları söyledi: "Bugün Müslüman coğrafyamızda Kutlu doğum etkinliklerin düzenlenmesi gurur vericidir. Çok sevinçli bir şekilde bu etkinliklere katılıyoruz. Her sen olduğu gibi köylerde ve beldelerde Kutlu Doğum etkinlikleri Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenleniyor. Gurur verici bir etkinlik. Peygamber Efendimizin hayatını yaşamak için Kur'an ve sünnete göre gitmemiz için kutlu doğumlar çok iyidir."

İlçe sakinlerinden Mehmet Ali Altun, "Çok güzel bir şeydir. Her sene olmasını istiyoruz. Biz mutlu oluyoruz. Milletimizin uyanmasına vesile oluyor. Millet İslam dinini bu etkinliklerle tanıyor. Her zaman bu ve benzeri etkinliklerin yapılmasını istiyoruz. İslam adaleti dünyada hakim olmadığı için dünyada zülüm hakimdir. Müslümanlar eziliyor. Hak ve adalet olsa Müslümanlar üstündeki zülüm kalkar." ifadelerini kullandı.

Yapılan Kutlu Doğum etkinliğine Mardin'in Midyat ilçesinden geldiğini belirten Abdulmecid Sevimli ise şunları söyledi: "Hasankeyf'in mevlit etkinliğinin olduğunu duyduk ve katılım gösterdik. Yapılan mevlit etkinlikleri ümmetin uyanışına vesile oluyor. Bu etkinliklerle mutlu oluyoruz. Bu etkinlikler sayesinde milletin gönlü İslam'a açılıyor. Her zaman bu etkinliklerin devam etmesini bekliyoruz. İnşallah Hz. Muhammed mevlit etkinlikleriyle yaşanan katliamların durmasına vesile olur. Tüm Müslümanların kardeş olmasını istiyoruz. Kürt, Türk, Arap ve herkes İslam'la kardeş olsun. Kur'an ve sünnet üzerine birlik olsun. Başka gaye ve fikirler yoktur. İslam kardeşliğinin olmasını istiyoruz." dedi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER