A A A

Antik kentte Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 20:37

BATMAN - Batman’ın Hasankeyf ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Antik kentte Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformun Batman Koordinatörlüğüne bağlı Köy Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneğinin (Köy-Der) organizesinde, köy, belde ve ilçelerde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum programları devam ediyor.

Köy-Der tarafından Batman’ın tarihi antik kenti Hasankeyf ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği ilçe sakinlerinin katılımıyla saat 14.00'de gerçekleştirildi.

Köy-Der Başkanı Molla Murat Güneş'in sunuculuğunu yaptığı etkinlik, İttihad-ul Ulema Üyesi Molla Ramazan Biçer’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından Köy-Der Rehber Mevlit Grubundan Fesih Tekin ile Bünyamin Yükselten'in okuduğu mevlidi ile devam eden etkinlikte, mikrofonu alan Peygamber Sevdalıları Platformu Erkek çocuk ilahi grubu ile Rehber İlahi Grubu sanatçılarından Ömer Güneş, Mücahit Uğur, Mücahit Çelik ve Piyanist Mekki Özel Hz. Muhammed'i (sav) konu alan ilahiler seslendirdi.

İlahi sanatçılarının Hz Muhammed'i konu alan ilahileri seslendirdiği sırada ilçe halkının ilahilere coşkulu bir şekilde eşlik ettiği görüldü.

Tekbir ve salavatların eksik olmadığı etkinlikte, İttihad-ul Ulema Üyesi Molla Ramazan Biçer bir konuşma yaptı.

Biçer, "Vallahi eğer Allah ve Resulünün itaatsizliğini yaparsak hem dünyamız hem de ahretimiz gider. Peygamber'in (sav) hak ve adaleti ümmet içinde örnektir. İnsanları dahiliyeden kurtardı. Asrısaadete götürdü. İslam'ın içindeki adalet Müslüman, Hristiyan ve Yahudiler arasına ayrım yapılmazdı. İslam'ın adaleti ile hükmetsek bizlerde Hz. Ömer oluruz. Ama maalesef bugün gaddar ve zalim Yahudiler Filistin'de Müslüman kardeşlerimizin evlerini zorla alınıyor. Peygamber Efendimizin yolundan yürümemiz gerekiyor. Kur'an ve sünneti kendimize örnek edinmeliyiz."ifadelerini kullandı.

Konuşmadan sonra ilahilerin seslendirildiği etkinlik, Köy-Der Yönetim Kurul Üyesi Molla Ahmet Görceğiz'in yaptığı dua ile son buldu. (M. Fatih Akgül - İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center