A A A

Antik kentte Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 20:37

BATMAN - Batman’ın Hasankeyf ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Antik kentte Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformun Batman Koordinatörlüğüne bağlı Köy Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneğinin (Köy-Der) organizesinde, köy, belde ve ilçelerde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum programları devam ediyor.

Köy-Der tarafından Batman'ın tarihi antik kenti Hasankeyf ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği ilçe sakinlerinin katılımıyla saat 14.00'de gerçekleştirildi.

Köy-Der Başkanı Molla Murat Güneş'in sunuculuğunu yaptığı etkinlik, İttihad-ul Ulema Üyesi Molla Ramazan Biçer'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından Köy-Der Rehber Mevlit Grubundan Fesih Tekin ile Bünyamin Yükselten'in okuduğu mevlidi ile devam eden etkinlikte, mikrofonu alan Peygamber Sevdalıları Platformu Erkek çocuk ilahi grubu ile Rehber İlahi Grubu sanatçılarından ömer Güneş, Mücahit Uğur, Mücahit Çelik ve Piyanist Mekki özel Hz. Muhammed'i (sav) konu alan ilahiler seslendirdi.

İlahi sanatçılarının Hz Muhammed'i konu alan ilahileri seslendirdiği sırada ilçe halkının ilahilere coşkulu bir şekilde eşlik ettiği görüldü.

Tekbir ve salavatların eksik olmadığı etkinlikte, İttihad-ul Ulema Üyesi Molla Ramazan Biçer bir konuşma yaptı.

Biçer, "Vallahi eğer Allah ve Resulünün itaatsizliğini yaparsak hem dünyamız hem de ahretimiz gider. Peygamber'in (sav) hak ve adaleti ümmet içinde örnektir. İnsanları dahiliyeden kurtardı. Asrısaadete götürdü. İslam'ın içindeki adalet Müslüman, Hristiyan ve Yahudiler arasına ayrım yapılmazdı. İslam'ın adaleti ile hükmetsek bizlerde Hz. ömer oluruz. Ama maalesef bugün gaddar ve zalim Yahudiler Filistin'de Müslüman kardeşlerimizin evlerini zorla alınıyor. Peygamber Efendimizin yolundan yürümemiz gerekiyor. Kur'an ve sünneti kendimize örnek edinmeliyiz."ifadelerini kullandı.

Konuşmadan sonra ilahilerin seslendirildiği etkinlik, Köy-Der Yönetim Kurul Üyesi Molla Ahmet Görceğiz'in yaptığı dua ile son buldu. (M. Fatih Akgül - İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/tiqQ3ZItO7QYASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.
TÜM HABERLER