A A A

Ortaokul öğrencilerinden Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 18:38

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Ortaokul öğrencilerinden Kutlu Doğum etkinliği

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Cegerxwin Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik, ilkokul ve ortaokul öğrenci ile velilerine yönelik gerçekleştirildi.

Programa Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari, Kayapınar Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü İbrahim Çelebi, İnsan Hakları Cemiyeti Başkanı Mehmet Karadağ, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, mevlidi şerif seslendirilmesiyle devam etti.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan gruplar tarafından Arapça, İngilizce, Kürtçe ve Türkçe ilahi ve ezgilerin seslendirilmesiyle salonda renkli görüntüler oluştu.

Katılımcılara hitap eden Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ensari, "Şimdi görüyoruz ki bu inançlı insanların devamını getirecek, sürdürecek gençlerimiz var. Değerli velilerimiz, sizleri tebrik ediyorum. Bu gençlik ve coğrafyanın imanlı gençlerimize ihtiyacı vardır." dedi.

Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Zekeriya Erdem ise Diyarbakır'ın İslam'la anılması gerektiğini söyleyerek, "Bu mekânlar böyle güzel etkinliklerle güzelleşir. Biz böyle bir yerde böyle bir mekânda bu güzelim etkinlikleri yaptığımızda anlıyoruz ki mekân anlam kazanıyor. Anlıyoruz ki asıl yapılması gerekenler vardır. Biz buna inanmışız. Hz. Ömer döneminde fethedilen, 500'den fazla sahabenin yaşadığı bu mübarek şehirde bu güzel etkinliklerle anılmak istiyor. Bu ümmet böyle istiyor. Diyarbakır halkı böyle ister. Diyarbakır, Türkiye'nin, Anadolu'nun kapısıdır. Fethedildikten sonra bir daha düşmanın eline geçmedi. Değerli velilerimiz! Çocuklarınızı böyle güzel etkinliklere koşturduğunuz için gerçekten sahabenin asıl misyonunu, vizyonunu taşıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Kutlu Doğum etkinliği, konuşmaların ardından yapılan duayla sona erdi. (Abdurrahman Tetik-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER