A A A

Ortaokul öğrencilerinden Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 18:38

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Ortaokul öğrencilerinden Kutlu Doğum etkinliği

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Cegerxwin Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik, ilkokul ve ortaokul öğrenci ile velilerine yönelik gerçekleştirildi.

Programa Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari, Kayapınar Din öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü İbrahim Çelebi, İnsan Hakları Cemiyeti Başkanı Mehmet Karadağ, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, mevlidi şerif seslendirilmesiyle devam etti.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan gruplar tarafından Arapça, İngilizce, Kürtçe ve Türkçe ilahi ve ezgilerin seslendirilmesiyle salonda renkli görüntüler oluştu.

Katılımcılara hitap eden Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ensari, "Şimdi görüyoruz ki bu inançlı insanların devamını getirecek, sürdürecek gençlerimiz var. Değerli velilerimiz, sizleri tebrik ediyorum. Bu gençlik ve coğrafyanın imanlı gençlerimize ihtiyacı vardır." dedi.

Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Zekeriya Erdem ise Diyarbakır'ın İslam'la anılması gerektiğini söyleyerek, "Bu mekânlar böyle güzel etkinliklerle güzelleşir. Biz böyle bir yerde böyle bir mekânda bu güzelim etkinlikleri yaptığımızda anlıyoruz ki mekân anlam kazanıyor. Anlıyoruz ki asıl yapılması gerekenler vardır. Biz buna inanmışız. Hz. ömer döneminde fethedilen, 500'den fazla sahabenin yaşadığı bu mübarek şehirde bu güzel etkinliklerle anılmak istiyor. Bu ümmet böyle istiyor. Diyarbakır halkı böyle ister. Diyarbakır, Türkiye'nin, Anadolu'nun kapısıdır. Fethedildikten sonra bir daha düşmanın eline geçmedi. Değerli velilerimiz! Çocuklarınızı böyle güzel etkinliklere koşturduğunuz için gerçekten sahabenin asıl misyonunu, vizyonunu taşıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Kutlu Doğum etkinliği, konuşmaların ardından yapılan duayla sona erdi. (Abdurrahman Tetik-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER