A A A

Ortaokul öğrencilerinden Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 18:38

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Ortaokul öğrencilerinden Kutlu Doğum etkinliği

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Cegerxwin Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik, ilkokul ve ortaokul öğrenci ile velilerine yönelik gerçekleştirildi.

Programa Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari, Kayapınar Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü İbrahim Çelebi, İnsan Hakları Cemiyeti Başkanı Mehmet Karadağ, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, mevlidi şerif seslendirilmesiyle devam etti.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan gruplar tarafından Arapça, İngilizce, Kürtçe ve Türkçe ilahi ve ezgilerin seslendirilmesiyle salonda renkli görüntüler oluştu.

Katılımcılara hitap eden Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ensari, "Şimdi görüyoruz ki bu inançlı insanların devamını getirecek, sürdürecek gençlerimiz var. Değerli velilerimiz, sizleri tebrik ediyorum. Bu gençlik ve coğrafyanın imanlı gençlerimize ihtiyacı vardır." dedi.

Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Zekeriya Erdem ise Diyarbakır'ın İslam'la anılması gerektiğini söyleyerek, "Bu mekânlar böyle güzel etkinliklerle güzelleşir. Biz böyle bir yerde böyle bir mekânda bu güzelim etkinlikleri yaptığımızda anlıyoruz ki mekân anlam kazanıyor. Anlıyoruz ki asıl yapılması gerekenler vardır. Biz buna inanmışız. Hz. Ömer döneminde fethedilen, 500'den fazla sahabenin yaşadığı bu mübarek şehirde bu güzel etkinliklerle anılmak istiyor. Bu ümmet böyle istiyor. Diyarbakır halkı böyle ister. Diyarbakır, Türkiye'nin, Anadolu'nun kapısıdır. Fethedildikten sonra bir daha düşmanın eline geçmedi. Değerli velilerimiz! Çocuklarınızı böyle güzel etkinliklere koşturduğunuz için gerçekten sahabenin asıl misyonunu, vizyonunu taşıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Kutlu Doğum etkinliği, konuşmaların ardından yapılan duayla sona erdi. (Abdurrahman Tetik-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

AYM CHP milletvekillerinin iptal başvurusunu reddetti

Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı bölümlerinin iptaline ilişkin başvurusunu reddetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'yle imzalanan anlaşmayı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'yle savunma ve sanayi alanında imzalanan anlaşmayı onayladı.

Hava durumu nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Van Rahmet Eli Ramazan'a hazırlanıyor

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için yardım çalışması başlattı.
TÜM HABERLER
Kod Center