A A A

İlimlerini tamamlayan öğrenciler icazet aldı

Eklenme : 2017-05-07 17:54

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yatılı Kur'an kursunda eğitimini tamamlayan 7 öğrenci icazet aldı.

İlimlerini tamamlayan öğrenciler icazet aldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Karpuzlu (Seyfülmülük) köyünde bulunan yatılı Kur'an kursunda 12 ilim dalında eğitimini tamamlayan 7 öğrenci düzenlenen törenle icazet aldı.

Kur'an kursunun önünde düzenlenen icazet törenine çok sayıda âlim ve kanaat önderi katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende kasideler seslendirildi.

İlmi çalışmaların artırılması yönünde yapılan konuşmaların ardından icazet almaya hak kazanan öğrenciler salavatlar eşliğinde tören alanına getirildiler.

Yüzlerce kişinin katılım gösterdiği icazet töreninde öğrencilere Şeyh Seyda ömer Faruk El-Ciziri tarafından icazetleri verildi.

İcazet töreninin ardından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. (M. Hüseyin Temel/Hüseyin Sayhar-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da namazı öğrenen binlerce çocuk yürüyüş yaptı

Batman’da namazı öğrenen binlerce çocuk yürüyüş yaptı

2017-08-20 20:28:55

Batman’da Kur’an Nesli Platformu’nun verdiği eğitimle namazla tanışan binlerce kız ve erkek çocuk, farkındalık yürüyüşü yaptı.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER