A A A

İlimlerini tamamlayan öğrenciler icazet aldı

Eklenme : 2017-05-07 17:54

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yatılı Kur'an kursunda eğitimini tamamlayan 7 öğrenci icazet aldı.

İlimlerini tamamlayan öğrenciler icazet aldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Karpuzlu (Seyfülmülük) köyünde bulunan yatılı Kur'an kursunda 12 ilim dalında eğitimini tamamlayan 7 öğrenci düzenlenen törenle icazet aldı.

Kur'an kursunun önünde düzenlenen icazet törenine çok sayıda âlim ve kanaat önderi katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende kasideler seslendirildi.

İlmi çalışmaların artırılması yönünde yapılan konuşmaların ardından icazet almaya hak kazanan öğrenciler salavatlar eşliğinde tören alanına getirildiler.

Yüzlerce kişinin katılım gösterdiği icazet töreninde öğrencilere Şeyh Seyda Ömer Faruk El-Ciziri tarafından icazetleri verildi.

İcazet töreninin ardından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. (M. Hüseyin Temel/Hüseyin Sayhar-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER