A A A

Peygamber Sevdalısı Romanların Kutlu Doğum Coşkusu

Eklenme : 2017-05-07 15:36

ADANA - Adana'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Roman Mahallesi’nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine mahalleli Romanlar yoğun ilgi gösterdi.

Peygamber Sevdalısı Romanların Kutlu Doğum Coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğü, Yüreğir ilçesine bağlı Akıncılar (Romanlar) Mahallesi'nde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi. "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (SAV)" temasıyla gerçekleştirilen programa mahalleli Romanlar yoğun ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Demirciler (Romanlar) Mescidi cemaatinden Erdem Demirkol'un yaptığı program, Murat Demirkol Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Etkinlik, Kervan İlahi Grubu'nun Hz. Peygamber'e atfen yazılmış eserleri seslendirmesiyle devam etti. Türkçe mevlid-i şerifin de okunduğu programda, hep bir ağızdan tekbir ve salâvatlar getirildi.

Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Orhan Erkuş, Hz. Muhammed'e muhabbet ve tabi olmanın önemini anlattı.

Hz Muhammed'in ümmetine çok düşkün olduğuna değinen Erkuş, "Ümmetim, ümmetim… diyerek sabahlara kadar ağlayan bir Peygamberimiz var bizim. Bizim de Peygamberimizin kıymetini bilmemiz lazım. Kim Hz. Peygamber'in eteğine yapışmışsa, kim O'nun davasına sahip çıkmışsa Allah o kimseyi bu dünyada da aziz kılmış, ahirette de aziz kılmıştır." diye belirtti.

Hz. Muhammed'i sevmenin, O'na tabi olma ile gerçekleşeceği vurgusunu yapan Erkuş, O'na tabi olmanın da; O'nun getirdiğini alma, sakındırdığından da uzaklaşma ile olacağını söyledi.

Kızların diri diri gömüldüğü cahiliye döneminden de bahseden Erkuş, kadınlardan kölelere kadar herkesin, gerçek anlamda hak ve adalete Hz Muhammed ile kavuştuklarını belirtti.

Konuşmasında İslam'a göre üstünlüğün ırk, soy ve mal ile değil takva ile olduğuna dikkat çeken Erkuş, "Bakın Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkezler, Romanlar bütün insanlık, ne zaman ki Muhammed aleyhi selama tabi olmuşsa, O'nun davasına sarılmışsa Allah onları zilletin içerisinden çıkarmış, Allah onları müşerref ve muazzez kılmış." diyerek İslam'ın insana kattığı değeri anlattı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER