A A A

Peygamber Sevdalısı Romanların Kutlu Doğum Coşkusu

Eklenme : 2017-05-07 15:36

ADANA - Adana'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Roman Mahallesi’nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine mahalleli Romanlar yoğun ilgi gösterdi.

Peygamber Sevdalısı Romanların Kutlu Doğum Coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğü, Yüreğir ilçesine bağlı Akıncılar (Romanlar) Mahallesi’nde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi. “Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (SAV)” temasıyla gerçekleştirilen programa mahalleli Romanlar yoğun ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Demirciler (Romanlar) Mescidi cemaatinden Erdem Demirkol’un yaptığı program, Murat Demirkol Hoca’nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Etkinlik, Kervan İlahi Grubu’nun Hz. Peygamber'e atfen yazılmış eserleri seslendirmesiyle devam etti. Türkçe mevlid-i şerifin de okunduğu programda, hep bir ağızdan tekbir ve salâvatlar getirildi.

Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Orhan Erkuş, Hz. Muhammed'e muhabbet ve tabi olmanın önemini anlattı.

Hz Muhammed’in ümmetine çok düşkün olduğuna değinen Erkuş, “Ümmetim, ümmetim… diyerek sabahlara kadar ağlayan bir Peygamberimiz var bizim. Bizim de Peygamberimizin kıymetini bilmemiz lazım. Kim Hz. Peygamber'in eteğine yapışmışsa, kim O’nun davasına sahip çıkmışsa Allah o kimseyi bu dünyada da aziz kılmış, ahirette de aziz kılmıştır.” diye belirtti.

Hz. Muhammed’i sevmenin, O’na tabi olma ile gerçekleşeceği vurgusunu yapan Erkuş, O’na tabi olmanın da; O’nun getirdiğini alma, sakındırdığından da uzaklaşma ile olacağını söyledi.

Kızların diri diri gömüldüğü cahiliye döneminden de bahseden Erkuş, kadınlardan kölelere kadar herkesin, gerçek anlamda hak ve adalete Hz Muhammed ile kavuştuklarını belirtti.

Konuşmasında İslam'a göre üstünlüğün ırk, soy ve mal ile değil takva ile olduğuna dikkat çeken Erkuş, “Bakın Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkezler, Romanlar bütün insanlık, ne zaman ki Muhammed aleyhi selama tabi olmuşsa, O’nun davasına sarılmışsa Allah onları zilletin içerisinden çıkarmış, Allah onları müşerref ve muazzez kılmış." diyerek İslam’ın insana kattığı değeri anlattı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center