A A A

"Allah ve Resulünün adaletiyle yeryüzünde zulüm kalkar"

Eklenme : 2017-05-07 11:05

BATMAN - Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yüceköy’de düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılanlar, Allah ve Resulünün adaletiyle yeryüzünde zulmün kalkacağını söylediler.

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy, Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) tarafından Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yüceköy’de (Balanê) düzenlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliğinin ardından köylüler duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Kutlu Doğum etkinliklerinin çok güzel olduğunu dile getiren H. Selman Seçen, "Hz. Muhammed'in mevlit etkinliği her yıl köyümüzde yapılıyor. Bütün köylüleri ve çevre köyleri davet ediyoruz. Herkes çok memnun ve mutludur. Bu etkinliklerle birlik ve kardeşlik oluyor. Kurtuluşa vesile oluyor. Kurtuluş İslam ve Kur'an dışında hiçbir şeyle olmaz. Allah Teâlâ Müslümanların birlik ve beraberliğini yeryüzüne hâkim etsin. Allah ve Resulünün adaletiyle olmazsa yeryüzünden zulüm kalkmaz. Her yıl bu etkinliklerin olmasını istiyoruz." dedi.

Yapılan etkinliklerin Müslümanların birliğine vesile olduğunu belirten Mehmet Ali Dursun, şunları söyledi: "Bu etkinliklerle ilerlemelerin olduğunu görüyoruz. Küçük büyük tüm insanlar bu etkinliklerle çok mutlu oluyorlar. Gayemiz Allah ve Resulünün davasının yükselmesidir. Amaç ve hedefimiz Allah ve Allah'ın davası olsa inşallah hepimiz zor ve zahmetten kurtuluruz. Bunun için yapılan Kutlu Doğum etkinlikleri birlik ve kardeşliğimizi pekiştiriyor. Kin ve nefreti aramızdan kaldırıyor. Bizleri Resulullahın sünnetine götürüyor. Kur'an-ı Kerim'i köyümüzde, milletimizin içinde ve her yerde hâkim etmek istiyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah'ın izniyle bu etkinlikleri yapmaya devam edeceğimize söz vermişiz."

Köy sakinlerinden Naima Gezer, "Yapılan mevlit etkinliklerinden çok mutluyuz. Her yıl köyümüzde olmasını istiyoruz. Hz. Muhammed'in yolunda olmak istiyoruz. Onun güzellikleri içerisinde olmak istiyoruz. Allah Resulünün bizlere şefaatçi olmasını diliyoruz. Bu etkinliklerden daha güzel bir şey yok." ifadelerini kullandı.

"Keşke onun hayatını hep okuyabilseydim." diyen görme engelli Rukiye Gezer, "Çok mutluyum. Bu tür etkinlikleri yapan Peygamber Sevdalıları Platformundan Allah razı olsun. Peygamberimiz anlatılınca, onun hayatını öğrenince çok seviniyorum. Keşke onun hayatını hep okuyabilseydim. Okuyup herkese öğretebilseydim ama okuyamıyorum. Her sene bu etkinliklerin olmasını istiyorum. Hatta Peygamberimizin tek bir ayda değil her ay anılmasını istiyorum. Peygamber Sevdalıları Platformundan Allah razı olsun. Allah hayırlarını kat kat versin inşallah." şeklinde konuştu.

Yapılan Kutlu Doğum etkinlikleriyle mutlu olduklarını ifade eden Zeynep Gezer ise şunları söyledi: "Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum etkinliği çok güzeldi. Emeği geçen ve katılım gösteren herkesten Allah razı olsun. Bu etkinliğin her sene olmasını diliyorum. Peygamber Efendimizi çok seviyoruz. Bu etkinlikler sayesinde Peygamber Efendimizin hayatını öğreniyoruz. Allah bizleri ona kavuştursun inşallah." dedi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

AYM CHP milletvekillerinin iptal başvurusunu reddetti

Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı bölümlerinin iptaline ilişkin başvurusunu reddetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'yle imzalanan anlaşmayı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'yle savunma ve sanayi alanında imzalanan anlaşmayı onayladı.

Hava durumu nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Van Rahmet Eli Ramazan'a hazırlanıyor

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için yardım çalışması başlattı.
TÜM HABERLER
Kod Center