A A A

"Allah ve Resulünün adaletiyle yeryüzünde zulüm kalkar"

Eklenme : 2017-05-07 11:05

BATMAN - Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yüceköy’de düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılanlar, Allah ve Resulünün adaletiyle yeryüzünde zulmün kalkacağını söylediler.

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy, Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) tarafından Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yüceköy'de (Balanê) düzenlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliğinin ardından köylüler duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Kutlu Doğum etkinliklerinin çok güzel olduğunu dile getiren H. Selman Seçen, "Hz. Muhammed'in mevlit etkinliği her yıl köyümüzde yapılıyor. Bütün köylüleri ve çevre köyleri davet ediyoruz. Herkes çok memnun ve mutludur. Bu etkinliklerle birlik ve kardeşlik oluyor. Kurtuluşa vesile oluyor. Kurtuluş İslam ve Kur'an dışında hiçbir şeyle olmaz. Allah Teâlâ Müslümanların birlik ve beraberliğini yeryüzüne hâkim etsin. Allah ve Resulünün adaletiyle olmazsa yeryüzünden zulüm kalkmaz. Her yıl bu etkinliklerin olmasını istiyoruz." dedi.

Yapılan etkinliklerin Müslümanların birliğine vesile olduğunu belirten Mehmet Ali Dursun, şunları söyledi: "Bu etkinliklerle ilerlemelerin olduğunu görüyoruz. Küçük büyük tüm insanlar bu etkinliklerle çok mutlu oluyorlar. Gayemiz Allah ve Resulünün davasının yükselmesidir. Amaç ve hedefimiz Allah ve Allah'ın davası olsa inşallah hepimiz zor ve zahmetten kurtuluruz. Bunun için yapılan Kutlu Doğum etkinlikleri birlik ve kardeşliğimizi pekiştiriyor. Kin ve nefreti aramızdan kaldırıyor. Bizleri Resulullahın sünnetine götürüyor. Kur'an-ı Kerim'i köyümüzde, milletimizin içinde ve her yerde hâkim etmek istiyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah'ın izniyle bu etkinlikleri yapmaya devam edeceğimize söz vermişiz."

Köy sakinlerinden Naima Gezer, "Yapılan mevlit etkinliklerinden çok mutluyuz. Her yıl köyümüzde olmasını istiyoruz. Hz. Muhammed'in yolunda olmak istiyoruz. Onun güzellikleri içerisinde olmak istiyoruz. Allah Resulünün bizlere şefaatçi olmasını diliyoruz. Bu etkinliklerden daha güzel bir şey yok." ifadelerini kullandı.

"Keşke onun hayatını hep okuyabilseydim." diyen görme engelli Rukiye Gezer, "Çok mutluyum. Bu tür etkinlikleri yapan Peygamber Sevdalıları Platformundan Allah razı olsun. Peygamberimiz anlatılınca, onun hayatını öğrenince çok seviniyorum. Keşke onun hayatını hep okuyabilseydim. Okuyup herkese öğretebilseydim ama okuyamıyorum. Her sene bu etkinliklerin olmasını istiyorum. Hatta Peygamberimizin tek bir ayda değil her ay anılmasını istiyorum. Peygamber Sevdalıları Platformundan Allah razı olsun. Allah hayırlarını kat kat versin inşallah." şeklinde konuştu.

Yapılan Kutlu Doğum etkinlikleriyle mutlu olduklarını ifade eden Zeynep Gezer ise şunları söyledi: "Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum etkinliği çok güzeldi. Emeği geçen ve katılım gösteren herkesten Allah razı olsun. Bu etkinliğin her sene olmasını diliyorum. Peygamber Efendimizi çok seviyoruz. Bu etkinlikler sayesinde Peygamber Efendimizin hayatını öğreniyoruz. Allah bizleri ona kavuştursun inşallah." dedi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER