A A A

Şanlıurfa'da 'Her Yerde Her Zamanda Okuma' etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 09:30

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da ortaokul öğrencilerinin kitaba ilgisini arttırmak amacıyla "Her Yerde Her Zamanda Okuma" etkinliği düzenlendi.

Şanlıurfa'da 'Her Yerde Her Zamanda Okuma' etkinliği

Şanlıurfa'da ortaokul öğrencilerinin kitap okuma ilgilerini arttırma amacıyla her hafta bir okulun öğrencilerinin katıldığı "Her Yerde Her Zamanda Okuma" etkinliği düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği Ortaokul Komisyonunun organize ettiği etkinliğe yaklaşık 25 okul katılıyor.

Rabia Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaklaşık 30 ortaokul öğrencisi, öğretmenleri tarafından kendilerine verilen kitapları okumaya çalıştı. Çevrede gezinen vatandaşların da dikkatini çeken etkinlik, gelecek haftalarda devam edecek.

Okuma etkinliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Ortaokul Komisyon Sorumlusu Fatih Man, "Biz programı yaklaşık 25 okulda her hafta yapıyoruz. Bütün okumaları sadece bir kitabı anlamak için yapıyoruz. O kitap da Kur'an-ı Kerim'dir. Özellikle ortaokul öğrencilerimizin bilinçlenmesi, şuurlu olması ve Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlamaları için bu faaliyetleri yapıyoruz.  Bu faaliyetlerimizdeki diğer bir amaç ise toplumdaki kitap okuma ilgisini arttırmak ve insanlar arasında bir farkındalık oluşturmaktır. Gençlere sadece bir mekân ve zamanda değil her yerde ve her zamanda kitap okunacağını göstermek istiyoruz." dedi.

Kitap okuyan nesillerin bilinçleneceğini belirten ortaokul öğrencisi Zeynel Suboğan, şunları söyledi: "Gençlerin zihin dünyasını, şuurunu ve imanını nasıl artıracağını ve nasıl yetişeceğini öğrenmek için bu programlara katılıyoruz. Biz çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Bugünkü aktivite ise kitap okumadır. Daha çok ve çeşitli aktiviteler yapacağız inşallah. Kitap okumak erdemdir. Kitap okuyan nesil hep şuurlu olur ve bilinçlenir."

Herkesin kendi odasını kütüphaneye çevirmesini tavsiye eden Hasan Basri Şahin de "Burada kitap okumak için toplandık. Kitap okuma güzel bir davranış olup, ahlakımızı geliştiriyor. Kitap okuma sevgiyi artırıyor. Kitap okumak için yer bulamamak bahane değildir. Her yerde ve her zaman kitap okunabilir. Eğer kendimize ait bir oda varsa onu kütüphaneye çevirebiliriz. Odamızı kütüphaneye çevirdikten sonra oraya bir kitaplık kurup, kitaplığımızı kitaplarla doldurabiliriz." şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan Salih Biten ise "Kitap okumamı geliştirip, okumayı daha çok sevmek için bu tür etkinliklere katılıyoruz. Genç kardeşlerime şunları söylemek istiyorum. Kitapları satın alıp, okusunlar. Genç kardeşlerimizin böyle programlara katılmalarını istiyorum. Okuldaki kütüphaneleri ziyaret edip, oradaki kitapları okusunlar." ifadelerini kullandı. (Hüseyin Yetmiş/Osman Gülebak-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER