A A A

Şanlıurfa'da 'Her Yerde Her Zamanda Okuma' etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 09:30

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da ortaokul öğrencilerinin kitaba ilgisini arttırmak amacıyla "Her Yerde Her Zamanda Okuma" etkinliği düzenlendi.

Şanlıurfa'da 'Her Yerde Her Zamanda Okuma' etkinliği

Şanlıurfa'da ortaokul öğrencilerinin kitap okuma ilgilerini arttırma amacıyla her hafta bir okulun öğrencilerinin katıldığı "Her Yerde Her Zamanda Okuma" etkinliği düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği Ortaokul Komisyonunun organize ettiği etkinliğe yaklaşık 25 okul katılıyor.

Rabia Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaklaşık 30 ortaokul öğrencisi, öğretmenleri tarafından kendilerine verilen kitapları okumaya çalıştı. Çevrede gezinen vatandaşların da dikkatini çeken etkinlik, gelecek haftalarda devam edecek.

Okuma etkinliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Ortaokul Komisyon Sorumlusu Fatih Man, "Biz programı yaklaşık 25 okulda her hafta yapıyoruz. Bütün okumaları sadece bir kitabı anlamak için yapıyoruz. O kitap da Kur'an-ı Kerim'dir. Özellikle ortaokul öğrencilerimizin bilinçlenmesi, şuurlu olması ve Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlamaları için bu faaliyetleri yapıyoruz.  Bu faaliyetlerimizdeki diğer bir amaç ise toplumdaki kitap okuma ilgisini arttırmak ve insanlar arasında bir farkındalık oluşturmaktır. Gençlere sadece bir mekân ve zamanda değil her yerde ve her zamanda kitap okunacağını göstermek istiyoruz." dedi.

Kitap okuyan nesillerin bilinçleneceğini belirten ortaokul öğrencisi Zeynel Suboğan, şunları söyledi: "Gençlerin zihin dünyasını, şuurunu ve imanını nasıl artıracağını ve nasıl yetişeceğini öğrenmek için bu programlara katılıyoruz. Biz çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Bugünkü aktivite ise kitap okumadır. Daha çok ve çeşitli aktiviteler yapacağız inşallah. Kitap okumak erdemdir. Kitap okuyan nesil hep şuurlu olur ve bilinçlenir."

Herkesin kendi odasını kütüphaneye çevirmesini tavsiye eden Hasan Basri Şahin de "Burada kitap okumak için toplandık. Kitap okuma güzel bir davranış olup, ahlakımızı geliştiriyor. Kitap okuma sevgiyi artırıyor. Kitap okumak için yer bulamamak bahane değildir. Her yerde ve her zaman kitap okunabilir. Eğer kendimize ait bir oda varsa onu kütüphaneye çevirebiliriz. Odamızı kütüphaneye çevirdikten sonra oraya bir kitaplık kurup, kitaplığımızı kitaplarla doldurabiliriz." şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan Salih Biten ise "Kitap okumamı geliştirip, okumayı daha çok sevmek için bu tür etkinliklere katılıyoruz. Genç kardeşlerime şunları söylemek istiyorum. Kitapları satın alıp, okusunlar. Genç kardeşlerimizin böyle programlara katılmalarını istiyorum. Okuldaki kütüphaneleri ziyaret edip, oradaki kitapları okusunlar." ifadelerini kullandı. (Hüseyin Yetmiş/Osman Gülebak-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

AÖF final sınavı giriş belgeleri yayımlandı

AÖF final sınavı giriş belgeleri yayımlandı

2017-05-25 10:35:39

AÖF tarafından 3-4 Haziran günlerinde gerçekleştirilecek final sınavının giriş belgeleri yayımlandı.

DGS başvuruları başladı

DGS başvuruları başladı

2017-05-24 10:07:39

Üniversitelerin lisans programlarına dikey geçişe yönelik gerçekleştirilecek DGS için başvurular başladı.

KPSS alan sınavı giriş belgeleri erişime açıldı

KPSS alan sınavı giriş belgeleri erişime açıldı

2017-05-23 15:26:53

ÖSYM, KPSS Alan Bilgisi sınavının giriş belgelerini erişime açtı.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'yle imzalanan anlaşmayı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'yle savunma ve sanayi alanında imzalanan anlaşmayı onayladı.

Hava durumu nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Van Rahmet Eli Ramazan'a hazırlanıyor

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için yardım çalışması başlattı.

Nusaybin'de polis zırhlı aracı devrildi: 3 yaralı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde İpekyolu'nda devrilen zırhlı araçta bulunan 3 polis, yaralandı.
TÜM HABERLER
Kod Center