A A A

Şanlıurfa'da 'Her Yerde Her Zamanda Okuma' etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 09:30

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da ortaokul öğrencilerinin kitaba ilgisini arttırmak amacıyla "Her Yerde Her Zamanda Okuma" etkinliği düzenlendi.

Şanlıurfa'da 'Her Yerde Her Zamanda Okuma' etkinliği

Şanlıurfa'da ortaokul öğrencilerinin kitap okuma ilgilerini arttırma amacıyla her hafta bir okulun öğrencilerinin katıldığı "Her Yerde Her Zamanda Okuma" etkinliği düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği Ortaokul Komisyonunun organize ettiği etkinliğe yaklaşık 25 okul katılıyor.

Rabia Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaklaşık 30 ortaokul öğrencisi, öğretmenleri tarafından kendilerine verilen kitapları okumaya çalıştı. Çevrede gezinen vatandaşların da dikkatini çeken etkinlik, gelecek haftalarda devam edecek.

Okuma etkinliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Ortaokul Komisyon Sorumlusu Fatih Man, "Biz programı yaklaşık 25 okulda her hafta yapıyoruz. Bütün okumaları sadece bir kitabı anlamak için yapıyoruz. O kitap da Kur'an-ı Kerim'dir. özellikle ortaokul öğrencilerimizin bilinçlenmesi, şuurlu olması ve Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlamaları için bu faaliyetleri yapıyoruz. Bu faaliyetlerimizdeki diğer bir amaç ise toplumdaki kitap okuma ilgisini arttırmak ve insanlar arasında bir farkındalık oluşturmaktır. Gençlere sadece bir mekân ve zamanda değil her yerde ve her zamanda kitap okunacağını göstermek istiyoruz." dedi.

Kitap okuyan nesillerin bilinçleneceğini belirten ortaokul öğrencisi Zeynel Suboğan, şunları söyledi: "Gençlerin zihin dünyasını, şuurunu ve imanını nasıl artıracağını ve nasıl yetişeceğini öğrenmek için bu programlara katılıyoruz. Biz çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Bugünkü aktivite ise kitap okumadır. Daha çok ve çeşitli aktiviteler yapacağız inşallah. Kitap okumak erdemdir. Kitap okuyan nesil hep şuurlu olur ve bilinçlenir."

Herkesin kendi odasını kütüphaneye çevirmesini tavsiye eden Hasan Basri Şahin de "Burada kitap okumak için toplandık. Kitap okuma güzel bir davranış olup, ahlakımızı geliştiriyor. Kitap okuma sevgiyi artırıyor. Kitap okumak için yer bulamamak bahane değildir. Her yerde ve her zaman kitap okunabilir. Eğer kendimize ait bir oda varsa onu kütüphaneye çevirebiliriz. Odamızı kütüphaneye çevirdikten sonra oraya bir kitaplık kurup, kitaplığımızı kitaplarla doldurabiliriz." şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan Salih Biten ise "Kitap okumamı geliştirip, okumayı daha çok sevmek için bu tür etkinliklere katılıyoruz. Genç kardeşlerime şunları söylemek istiyorum. Kitapları satın alıp, okusunlar. Genç kardeşlerimizin böyle programlara katılmalarını istiyorum. Okuldaki kütüphaneleri ziyaret edip, oradaki kitapları okusunlar." ifadelerini kullandı. (Hüseyin Yetmiş/Osman Gülebak-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da namazı öğrenen binlerce çocuk yürüyüş yaptı

Batman’da namazı öğrenen binlerce çocuk yürüyüş yaptı

2017-08-20 20:28:55

Batman’da Kur’an Nesli Platformu’nun verdiği eğitimle namazla tanışan binlerce kız ve erkek çocuk, farkındalık yürüyüşü yaptı.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER