A A A

Pervari'de Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 00:21

SİİRT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt’in Pervari ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Pervari'de Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt’in Pervari ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed(sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Halit Sak’ın sunuculuğunu yaptığı etkinlik Pervari halkının yoğun katılıyla Mustafa Kemal İlkokulunun bahçesinde Ali Güç’ün Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Mevlithanların okuduğu Mevlid-i Şerifle devam eden etkinlikte Hidayet İlahi Grubu ve Siirt Peygamber Sevdalıları Platformu kız ilahi grubu seslendirdiği ilahi ve ezgiler seslendirdi.

Küçük kızlardan Fatma Güngör ve Meryem Tetik’in okuduğu şiir duygusal anlar yaşattı. Programda bu yıl Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Kerbela Şanlı, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Şanlı, “Medine halkı da tıpkı burada toplandığınız gibi hicret eden Resulullah’ı (sav) karşılamak için Medine’de toplandılar. 'Mekke seni dışlasa da seni kabul etmese de evimizin, şehrimizin ve kalbimizin bütün kapılarını sana açtık. Biz getirdiğin davaya kendimiz feda etmeye, bu yolda kurban olmaya, sana asker olmaya hazırız ey Allah’ın Resulü.' dediler.  Sahabeler aşkla ve keyifle Resulullah’ı sahiplendiler. O’na dost, arkadaş ve asker oldular. Bu dava uğruna mallarını, canlarını ve evlatlarını feda ettiler.” dedi.

Şanlı, konuşmasında sahabelerin Hz Muhammed'e olan sevgisinden bahsetti. "Peygamberi sevmek sadece sözle olmaz. O’nu sevmek bütün hücre ve zerrelerimizle, bütün varlığımızla olmalıdır." diyen Şanlı, "Emrettiklerini yerine getirip sünnetini hayatımızda icra etmeliyiz. Allah’ın bize gönderdiği kitabı okumalı, anlamalı ve yaşamalıyız. Kur'an'ı öpüyor ve göğsümüz üstüne koyarak saygı gösteriyoruz. Evet, zaten saygı göstermeliyiz, fakat Kur'an lisan-ı haliyle bize şunu diyor: ‘Ey aziz kardeşim beni göğsünün üstüne bırakma beni göğsünün içine yerleştir. Öyle bir yerleştir kalbin, ciğerlerin ve bütün organların üstüne hakim olayım. Beni kafanın üstüne koyma kafanın içine yerleştir. Yani düşünceni, fikrini, yaşam tarzını bana uydur ve öyle yaşa.’" ifadelerini kullandı.

Program Abdulkadir Seyhan’ın yaptığı duayla sona erdi. (İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center