A A A

Pervari'de Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-07 00:21

SİİRT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt’in Pervari ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Pervari'de Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt’in Pervari ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed(sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Halit Sak’ın sunuculuğunu yaptığı etkinlik Pervari halkının yoğun katılıyla Mustafa Kemal İlkokulunun bahçesinde Ali Güç’ün Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Mevlithanların okuduğu Mevlid-i Şerifle devam eden etkinlikte Hidayet İlahi Grubu ve Siirt Peygamber Sevdalıları Platformu kız ilahi grubu seslendirdiği ilahi ve ezgiler seslendirdi.

Küçük kızlardan Fatma Güngör ve Meryem Tetik’in okuduğu şiir duygusal anlar yaşattı. Programda bu yıl Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Kerbela Şanlı, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Şanlı, “Medine halkı da tıpkı burada toplandığınız gibi hicret eden Resulullah’ı (sav) karşılamak için Medine’de toplandılar. 'Mekke seni dışlasa da seni kabul etmese de evimizin, şehrimizin ve kalbimizin bütün kapılarını sana açtık. Biz getirdiğin davaya kendimiz feda etmeye, bu yolda kurban olmaya, sana asker olmaya hazırız ey Allah’ın Resulü.' dediler.  Sahabeler aşkla ve keyifle Resulullah’ı sahiplendiler. O’na dost, arkadaş ve asker oldular. Bu dava uğruna mallarını, canlarını ve evlatlarını feda ettiler.” dedi.

Şanlı, konuşmasında sahabelerin Hz Muhammed'e olan sevgisinden bahsetti. "Peygamberi sevmek sadece sözle olmaz. O’nu sevmek bütün hücre ve zerrelerimizle, bütün varlığımızla olmalıdır." diyen Şanlı, "Emrettiklerini yerine getirip sünnetini hayatımızda icra etmeliyiz. Allah’ın bize gönderdiği kitabı okumalı, anlamalı ve yaşamalıyız. Kur'an'ı öpüyor ve göğsümüz üstüne koyarak saygı gösteriyoruz. Evet, zaten saygı göstermeliyiz, fakat Kur'an lisan-ı haliyle bize şunu diyor: ‘Ey aziz kardeşim beni göğsünün üstüne bırakma beni göğsünün içine yerleştir. Öyle bir yerleştir kalbin, ciğerlerin ve bütün organların üstüne hakim olayım. Beni kafanın üstüne koyma kafanın içine yerleştir. Yani düşünceni, fikrini, yaşam tarzını bana uydur ve öyle yaşa.’" ifadelerini kullandı.

Program Abdulkadir Seyhan’ın yaptığı duayla sona erdi. (İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER