A A A

Yüceköy’de Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-06 22:37

BATMAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yüceköy’de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Yüceköy’de Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) organizasyonunda, Batman'a bağlı köy ve beldelerde düzenlenen Kutlu Doğum programları sürüyor.

Gercüş'e bağlı Yüceköy’de (Balanê) "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliği köy sakinlerinin katılımıyla saat 13.30'da yapıldı. Etkinlik, Köy-Der Başkanı Molla Murat Güneş'in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından Köy-Der Rehber Mevlit Grubundan Fesih Tekin ile Bünyamin Yükselten'in okuduğu mevlidi ile devam eden etkinlikte, mikrofonu alan köy çocukları ilahi ve şiirler seslendirdi. Rehber İlahi Grubu sanatçılarından Ömer Güneş, Fesih Tekin, Mücahit Çelik, Bünyamin Yükselten ve Piyanist Mekki Özel Hz. Muhammed'i (sav) konu alan ilahiler seslendirdi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Tacettin Topaloğlu, Hz. Muhammed'in güzel ahlak ve adaletli yaşantısından bahsederek, insanlığın adaletten, hakkaniyetten ve kardeşlikten ayrıldıkları başlarına büyük musibetlerin geldiğini söyledi.

Topaloğlu, "Bizler adalet sahibi olmamız için kardeşlik ve birliğimizi sağlamalıyız. Bu da Kur'an-ı Kerime hakkıyla yön vermekle olur. Eğer Kur'an ve Hz. Muhammed'in (sav) rehberliğiyle olmasa kurtuluşa erişemeyiz. Ama inşallah bir daha adalet gelecek. Kardeşlik olacak. Hak ve adalet kervanı yola girmiş. Sizlerde kardeşlik elini bu dava üzerinde birbirinize uzatmışsınız. Allah'ın Habibliyle sözünüzü yenilemek için toplanmışsınız. Bir daha fakir ve mazlumların hakkına sahip çıkacaksınız. Bir daha hak ve adalet yeryüzüne tesis edilmesi için toplanmışsınız. Allah ve Allah'ın Resulü ile sözünüzü yenilemişsiniz. Allah (cc) hepimizin mertebesini yükseltsin. Bizleri bu yolda hakkıyla yürütsün. Alemlerin Rabbi İslam ümmetini bir daha yüceltsin. "ifadelerini kullandı.

Konuşmadan sonra ilahilerin seslendirildiği etkinlik, Köy-Der Yönetim Kurul Üyesi Molla Ahmet Görceğiz'in yaptığı dua ile son buldu. (M. Fatih Akgül - İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/66pMCUwEvzI 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER