A A A

Yüceköy’de Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-06 22:37

BATMAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yüceköy’de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Yüceköy’de Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) organizasyonunda, Batman'a bağlı köy ve beldelerde düzenlenen Kutlu Doğum programları sürüyor.

Gercüş'e bağlı Yüceköy’de (Balanê) "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliği köy sakinlerinin katılımıyla saat 13.30'da yapıldı. Etkinlik, Köy-Der Başkanı Molla Murat Güneş'in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından Köy-Der Rehber Mevlit Grubundan Fesih Tekin ile Bünyamin Yükselten'in okuduğu mevlidi ile devam eden etkinlikte, mikrofonu alan köy çocukları ilahi ve şiirler seslendirdi. Rehber İlahi Grubu sanatçılarından Ömer Güneş, Fesih Tekin, Mücahit Çelik, Bünyamin Yükselten ve Piyanist Mekki Özel Hz. Muhammed'i (sav) konu alan ilahiler seslendirdi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Tacettin Topaloğlu, Hz. Muhammed'in güzel ahlak ve adaletli yaşantısından bahsederek, insanlığın adaletten, hakkaniyetten ve kardeşlikten ayrıldıkları başlarına büyük musibetlerin geldiğini söyledi.

Topaloğlu, "Bizler adalet sahibi olmamız için kardeşlik ve birliğimizi sağlamalıyız. Bu da Kur'an-ı Kerime hakkıyla yön vermekle olur. Eğer Kur'an ve Hz. Muhammed'in (sav) rehberliğiyle olmasa kurtuluşa erişemeyiz. Ama inşallah bir daha adalet gelecek. Kardeşlik olacak. Hak ve adalet kervanı yola girmiş. Sizlerde kardeşlik elini bu dava üzerinde birbirinize uzatmışsınız. Allah'ın Habibliyle sözünüzü yenilemek için toplanmışsınız. Bir daha fakir ve mazlumların hakkına sahip çıkacaksınız. Bir daha hak ve adalet yeryüzüne tesis edilmesi için toplanmışsınız. Allah ve Allah'ın Resulü ile sözünüzü yenilemişsiniz. Allah (cc) hepimizin mertebesini yükseltsin. Bizleri bu yolda hakkıyla yürütsün. Alemlerin Rabbi İslam ümmetini bir daha yüceltsin. "ifadelerini kullandı.

Konuşmadan sonra ilahilerin seslendirildiği etkinlik, Köy-Der Yönetim Kurul Üyesi Molla Ahmet Görceğiz'in yaptığı dua ile son buldu. (M. Fatih Akgül - İLKHA)   YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center