A A A

Köy okuluna bin 500 kitaplık kütüphane açıldı

Eklenme : 2017-05-05 21:27

MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir köy okulunda bin 500 kitaplık kütüphanenin açılışı yapıldı.

Köy okuluna bin 500 kitaplık kütüphane açıldı

Kızıltepe'ye bağlı Eymirli Mahallesi (Tibyat köyü) Ortaokulunda TÜGVA Kızıltepe temsilciliği tarafından kurulan yaklaşık bin 500 kitaplık kütüphanenin açılışı okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından hizmete girdi.

Açılışa Mardin Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, AK Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, ilçe Kütüphane Müdürü Aydın Mavidemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir, TÜGVA Kızıltepe Temsilcisi Faruk Gökdemir, TÜGVA Derik Temsilcisi Kerem Osmanoğlu ve davetliler katıldı.

Huhubat Ticaret Merkezindeki Şeyh Abdurrahman Kahraman Camii İmamı Mehdi Ocak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kütüphanenin açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

Vali yardımcısı Ali İkram Tuna ile beraberindekiler Kütüphaneyi gezerek okul müdüründen bilgi aldı. Ardından konuyla ilgili değerlendirme yapan Tuna, “Umudumuz bu gençliğimiz, bu çocuklarımız bizim varamadığımız noktaya onlar; bizleri, bu toplumu ve bu toprakları ulaştıracaklardır. Okullarımız bizim çocuklarımızı geleceğe hazırladığımız toplumla entegrasyonla bilime bilimsel alt yapıya hazırladığımız alanlarımız. Bu alanlarda çocukların fiziki ve manevi gelişimlerini gözetmek bizim en büyük sorumluluğumuz. Bu konuda özellikle Sivil Toplum Örgütleri de son zamanlarda elini taşın altına koyarak hem okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını giderilmesinde, hem donanımın sağlanmasında, hem de öğrencilerin moral motivasyonunu geliştirilmesindeki katkıları bizleri çok mutlu etmektedir." dedi.

“Kitaplar en büyük hazinelerimiz”

Öğrencilerin zengin bir kütüphaneyle buluşturulduğunu söyleyen AK Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, Kızıltepe'nin en ücra köşesine kütüphanenin yapıldığını söyledi.

Alkış, "Kızıltepe’nin ücra bir köyünde bir köy kütüphanesi oluşturmuşlar. İçinde her türlü kitaba her türlü yazara ulaşacağımız zengin bir kütüphaneyle öğrencilerini buluşturmuşlar. Bu konuda kendilerini tebrik ediyorum. Allah-u Teâla’nın bizlere ilk söylediği şey 'İkra, oku' okumanın başlangıcı olarakta kitaplar en büyük hazinelerimiz. Bu anlamda da hem gençliğimize rehber olmuşlar hem yol gösterici olmuşlar buradaki kardeşlerimi de bu anlamda kutluyor ve tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

TÜGVA Kızıltepe Temsilcisi Faruk Gökdemir ise şunları söyledi: “Bilinçli, inançlı, gençlik yetiştirmek üzerine çalışmaları olan Türkiye Gençlik Vakfı Kızıltepe ilçe temsilciliği bir yıldır teşkilatlanma yapısını bitirmiş olup hizmetlerine başlamıştır. Bu çalışmalar başta Zergan Ortaokulunda kütüphane, Dikmen Ortaokulunda Kütüphane ve Mezopotamya lisesinde Kitap yardımı ve bugünde ücra bir köyümüzde Eymirli köyümüzde kütüphane açmış bulunmaktayız. Bu çalışmaların devamını Allah’ın izniyle sağlayacağız.” (Mehmet Aslan-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

2017-05-22 19:31:37

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

"Saçımı sakalımı bu meslekte ağarttım"

2017-05-21 12:42:05

Gaziantep’te henüz 6 yaşındayken çırak olarak başladığı ve yarım asrı aşkın süredir yemeniciliği sürdüren Habeş Ercellat, saçını sakalını mesleğinde ağarttığını söyledi.

Asırlık tezgâhta dokuduğu kilimleri birçok ülkeye gönderiyor

Asırlık tezgâhta dokuduğu kilimleri birçok ülkeye gönderiyor

2017-05-19 14:50:58

Gaziantep'te kilim dokumacılığının son temsilcilerinden olan bir usta, küçük iş yerinde ürettiği çeşit çeşit kilimleri dünyanın dört bir yanına gönderiyor.

TÜM HABERLER

Tunceli'de 2 asker yaralandı

Tunceli'nin merkez Çiçekli bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda 2 asker yaralandı.

Konya merkezli 27 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Konya merkezli 27 ilde operasyon düzenlendi.

Keklik beslemek Doğu ve Güneydoğuda kültürel bir sevgidir

Adıyaman’da yaşayan Abuzer Ok, zamanının büyük bölümünü geçirdiği kekliklerin kendisini kötü alışkanlıklardan ve stresten arındırdığını ifade etti.

Nusaybin’de "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde "Dünya Çevre Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tartıştığı ağabeyini öldürdü iddiası

Gaziantep’te bir kişinin tartıştığı ağabeyini göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi.
TÜM HABERLER
Kod Center