A A A

Köy okuluna bin 500 kitaplık kütüphane açıldı

Eklenme : 2017-05-05 21:27

MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir köy okulunda bin 500 kitaplık kütüphanenin açılışı yapıldı.

Köy okuluna bin 500 kitaplık kütüphane açıldı

Kızıltepe'ye bağlı Eymirli Mahallesi (Tibyat köyü) Ortaokulunda TÜGVA Kızıltepe temsilciliği tarafından kurulan yaklaşık bin 500 kitaplık kütüphanenin açılışı okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından hizmete girdi.

Açılışa Mardin Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, AK Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, ilçe Kütüphane Müdürü Aydın Mavidemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir, TÜGVA Kızıltepe Temsilcisi Faruk Gökdemir, TÜGVA Derik Temsilcisi Kerem Osmanoğlu ve davetliler katıldı.

Huhubat Ticaret Merkezindeki Şeyh Abdurrahman Kahraman Camii İmamı Mehdi Ocak'ın Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından kütüphanenin açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

Vali yardımcısı Ali İkram Tuna ile beraberindekiler Kütüphaneyi gezerek okul müdüründen bilgi aldı. Ardından konuyla ilgili değerlendirme yapan Tuna, "Umudumuz bu gençliğimiz, bu çocuklarımız bizim varamadığımız noktaya onlar; bizleri, bu toplumu ve bu toprakları ulaştıracaklardır. Okullarımız bizim çocuklarımızı geleceğe hazırladığımız toplumla entegrasyonla bilime bilimsel alt yapıya hazırladığımız alanlarımız. Bu alanlarda çocukların fiziki ve manevi gelişimlerini gözetmek bizim en büyük sorumluluğumuz. Bu konuda özellikle Sivil Toplum örgütleri de son zamanlarda elini taşın altına koyarak hem okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını giderilmesinde, hem donanımın sağlanmasında, hem de öğrencilerin moral motivasyonunu geliştirilmesindeki katkıları bizleri çok mutlu etmektedir." dedi.

"Kitaplar en büyük hazinelerimiz"

öğrencilerin zengin bir kütüphaneyle buluşturulduğunu söyleyen AK Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, Kızıltepe'nin en ücra köşesine kütüphanenin yapıldığını söyledi.

Alkış, "Kızıltepe'nin ücra bir köyünde bir köy kütüphanesi oluşturmuşlar. İçinde her türlü kitaba her türlü yazara ulaşacağımız zengin bir kütüphaneyle öğrencilerini buluşturmuşlar. Bu konuda kendilerini tebrik ediyorum. Allah-u Teâla'nın bizlere ilk söylediği şey 'İkra, oku' okumanın başlangıcı olarakta kitaplar en büyük hazinelerimiz. Bu anlamda da hem gençliğimize rehber olmuşlar hem yol gösterici olmuşlar buradaki kardeşlerimi de bu anlamda kutluyor ve tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

TÜGVA Kızıltepe Temsilcisi Faruk Gökdemir ise şunları söyledi: "Bilinçli, inançlı, gençlik yetiştirmek üzerine çalışmaları olan Türkiye Gençlik Vakfı Kızıltepe ilçe temsilciliği bir yıldır teşkilatlanma yapısını bitirmiş olup hizmetlerine başlamıştır. Bu çalışmalar başta Zergan Ortaokulunda kütüphane, Dikmen Ortaokulunda Kütüphane ve Mezopotamya lisesinde Kitap yardımı ve bugünde ücra bir köyümüzde Eymirli köyümüzde kütüphane açmış bulunmaktayız. Bu çalışmaların devamını Allah'ın izniyle sağlayacağız." (Mehmet Aslan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.
TÜM HABERLER