A A A

Mardin’deki okula kitap bağışı

Eklenme : 2017-05-05 16:28

MARDİN - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Mardin Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokuluna kitap yardımında bulundu.

Mardin’deki okula kitap bağışı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KASÜ) İlahiyat Öğrenci Topluluğu, Mardin’deki okullara bağışlanmak üzere kitap toplama kampanyası düzenledi.

Kampanya kapsamında toplanan 700 kitap, Mardin Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokuluna bağışlandı.

KASÜ İlahiyat Öğrenci Topluluğu Başkanı Necmettin Erbakan Yılmaz, topluluk üyeleri Faruk Bozkurt, Harun Demir, Eyüp İnan ve Mehmet Gökçeli ile beraber kitapları teslim etmek üzere Mardin’e geldiler.

KASÜ İlahiyat Öğrenci Topluluğu heyeti, Mardin’de Artuklu Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Berhuni ile Mardin Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu Mesut Çetin tarafından karşılandı. 

İlahiyat Öğrenci Topluluğu Başkanı Necmettin Erbakan Yılmaz, Mardinli öğrencilerin eğitime bir nebze katkıda bulunmak için kitap toplanma kampanyası başlattıklarını ve topladıkları kitapları bugün teslim ettiklerini söyledi.

Artuklu Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Berhuni ve Mardin Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu Mesut Çetin, KASÜ İlahiyat Öğrenci Topluluğu heyetine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. (M. Salih Keskin – İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.

Otomobil şarampole uçtu: 2 ölü 3 yaralı

​Adıyaman’ın Kahta ilçesinde otomobilin şarampole uçması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
TÜM HABERLER