A A A

Mardin'de Siyer Yarışması'nın finalleri yapıldı

Eklenme : 2017-05-05 13:37

MARDİN - Mardin'de ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Siyer Bilgi Yarışması'nın il finalleri yapıldı.

Mardin'de Siyer Yarışması'nın finalleri yapıldı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4'üncüsü düzenlenen ilkokul, ortaokul ve liseler arası Siyer Bilgi Yarışması'nın il finalleri gerçekleştirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Konferans Salonu'nda gerçekleşen yarışmaya İl Milli Eğitim Mardin Müdürü Yakup Sarı, şube müdürleri Abdurrahim Omuk ve Abdurrahman Ceylan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

10 ilçe birincisinin kıyasıya mücadele ettiği yarışmalarda jüri heyeti dereceye giren öğrencileri açıkladı.

İlkokullar arası Siyer Bilgi Yarışması'nda Midyat Şehit Velit Bekdaş İlkokulu birinci, Ömerli Atatürk İlkokulu 2'nci ve Mazıdağı Gazi İlkokulu 3'üncü oldu.

Ortaokullar arası Siyer Bilgi Yarışması'nda Dargeçit İmam Hatip Ortaokulu birinci, Midyat Sivrice İmam Hatip Ortaokulu 2'nci ve Yeşilli İmam Hatip Ortaokulu 3'üncü oldu.

Liseler arası Siyer Bilgi Yarışması'nda Midyat Fen Lisesi birinci, Savur Anadolu İmam Hatip Lisesi 2'nci, Ömerli Anadolu İmam Hatip Lisesi 3'üncü oldu.

Yarışmaya ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, Hz. Peygamber'in hayatını anlatan Siyer-i Nebi Dersi'nin seçmeli olmasına rağmen öğrencilerin yarışmaya rağbet göstermesinin kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Bunun sadece bilgi yarışması olmadığının altını çizen Sarı, bunun, Hz. Muhammed'i bilmek, örnek almak, hayatını çocuklara öğretmede etkili ve faydalı bir etkinlik olduğunu dile getirdi.

Yarışmanın sonunda yarışmaya katılan bütün öğrencilere hediye verildi. (M. Salih Keskin-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER