A A A

Mardin'de Siyer Yarışması'nın finalleri yapıldı

Eklenme : 2017-05-05 13:37

MARDİN - Mardin'de ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Siyer Bilgi Yarışması'nın il finalleri yapıldı.

Mardin'de Siyer Yarışması'nın finalleri yapıldı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4'üncüsü düzenlenen ilkokul, ortaokul ve liseler arası Siyer Bilgi Yarışması'nın il finalleri gerçekleştirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Konferans Salonu'nda gerçekleşen yarışmaya İl Milli Eğitim Mardin Müdürü Yakup Sarı, şube müdürleri Abdurrahim Omuk ve Abdurrahman Ceylan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

10 ilçe birincisinin kıyasıya mücadele ettiği yarışmalarda jüri heyeti dereceye giren öğrencileri açıkladı.

İlkokullar arası Siyer Bilgi Yarışması'nda Midyat Şehit Velit Bekdaş İlkokulu birinci, ömerli Atatürk İlkokulu 2'nci ve Mazıdağı Gazi İlkokulu 3'üncü oldu.

Ortaokullar arası Siyer Bilgi Yarışması'nda Dargeçit İmam Hatip Ortaokulu birinci, Midyat Sivrice İmam Hatip Ortaokulu 2'nci ve Yeşilli İmam Hatip Ortaokulu 3'üncü oldu.

Liseler arası Siyer Bilgi Yarışması'nda Midyat Fen Lisesi birinci, Savur Anadolu İmam Hatip Lisesi 2'nci, ömerli Anadolu İmam Hatip Lisesi 3'üncü oldu.

Yarışmaya ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, Hz. Peygamber'in hayatını anlatan Siyer-i Nebi Dersi'nin seçmeli olmasına rağmen öğrencilerin yarışmaya rağbet göstermesinin kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Bunun sadece bilgi yarışması olmadığının altını çizen Sarı, bunun, Hz. Muhammed'i bilmek, örnek almak, hayatını çocuklara öğretmede etkili ve faydalı bir etkinlik olduğunu dile getirdi.

Yarışmanın sonunda yarışmaya katılan bütün öğrencilere hediye verildi. (M. Salih Keskin-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da namazı öğrenen binlerce çocuk yürüyüş yaptı

Batman’da namazı öğrenen binlerce çocuk yürüyüş yaptı

2017-08-20 20:28:55

Batman’da Kur’an Nesli Platformu’nun verdiği eğitimle namazla tanışan binlerce kız ve erkek çocuk, farkındalık yürüyüşü yaptı.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER