A A A

Siirt Kutlu Doğum etkinliğine hazırlanıyor

Eklenme : 2017-05-05 13:01

SİİRT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'te düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliğinin hazırlık çalışmaları sürüyor.

Siirt Kutlu Doğum etkinliğine hazırlanıyor

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'in Kurtalan, Baykan, Eruh ve Şirvan ilçeleri ile Atabağı (Comanî)  beldesinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinlikleri, 6 Mayıs'ta Pervari, 7 Mayıs'ta ise merkezde düzenlenecek programla son bulacak.

Etkinlik hazırlıkları kapsamında şehrin farlı noktalarına branda ve afişler asılarak, el ilanları dağıtıldı.

Platform üye ve gönüllüleri, "Hira'dan Yükselen Nur" isimli siyer kitabını Siirt genelindeki evlere hediye ederek, halkı Kutlu Doğum etkinliğine davet ettiler.

Konuyla ilgili bilgi veren Peygamber Sevdalıları Platformu Siirt İl Koordinatörü Ramazan Tokdemir,  etkinlik hazırlıklarında son aşamaya geldiklerini söyledi.

Tokdemir, "Bu yılki Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde Peygamberimizin hayatını anlatan 20 bin kitap ve el ilanını dağıtmaya devam ediyoruz. Şehrin farklı noktalarına 7 branda ve 2 bin afiş astık. Yerel radyo ve basında duyuru yaparak, halkı ve basın mensuplarını Kutlu Doğum etkinliğine davet ettik. İnşallah cuma namazından sonra küçük kız ve erkek ilahi grubu eşliğinde Güres Caddesi çarşı esnafına Peygamber Sevdalıları Platformu olarak gül, davetiye ve kitap dağıtacağız." dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, âlim ve kanaat önderlerini de etkinliğe davet ettiklerini ifade eden Tokdemir, "Üye ve gönüllülerimizin, işlerini bırakıp insanları davet etmek için canla başla çalışmalarının sebebi kurtuluşumuz için tek çarenin Allah Resulünün hayatını  anlama, yaşama ve yaşatmak olduğunu bildiklerindendir. İlk günden bugüne kadar Kutlu Doğum etkinliklerine olan katılım ve rağbet artmaktadır. Bu yüzden Resulullahın hayatını son nefesimize kadar anlatmaya ve yaymaya devam edeceğiz inşallah. Yaptığımız tüm çalışmalar ücretsiz olup, 7 Mayıs Pazar günkü etkinliğimiz stadyumda olacak. Bayan ve erkek yerleri ayrı olup, tüm halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar inşallah hayırlara vesile olacaktır." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER