A A A

Siirt Kutlu Doğum etkinliğine hazırlanıyor

Eklenme : 2017-05-05 13:01

SİİRT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'te düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliğinin hazırlık çalışmaları sürüyor.

Siirt Kutlu Doğum etkinliğine hazırlanıyor

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'in Kurtalan, Baykan, Eruh ve Şirvan ilçeleri ile Atabağı (Comanî) beldesinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinlikleri, 6 Mayıs'ta Pervari, 7 Mayıs'ta ise merkezde düzenlenecek programla son bulacak.

Etkinlik hazırlıkları kapsamında şehrin farlı noktalarına branda ve afişler asılarak, el ilanları dağıtıldı.

Platform üye ve gönüllüleri, "Hira'dan Yükselen Nur" isimli siyer kitabını Siirt genelindeki evlere hediye ederek, halkı Kutlu Doğum etkinliğine davet ettiler.

Konuyla ilgili bilgi veren Peygamber Sevdalıları Platformu Siirt İl Koordinatörü Ramazan Tokdemir, etkinlik hazırlıklarında son aşamaya geldiklerini söyledi.

Tokdemir, "Bu yılki Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde Peygamberimizin hayatını anlatan 20 bin kitap ve el ilanını dağıtmaya devam ediyoruz. Şehrin farklı noktalarına 7 branda ve 2 bin afiş astık. Yerel radyo ve basında duyuru yaparak, halkı ve basın mensuplarını Kutlu Doğum etkinliğine davet ettik. İnşallah cuma namazından sonra küçük kız ve erkek ilahi grubu eşliğinde Güres Caddesi çarşı esnafına Peygamber Sevdalıları Platformu olarak gül, davetiye ve kitap dağıtacağız." dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, âlim ve kanaat önderlerini de etkinliğe davet ettiklerini ifade eden Tokdemir, "Üye ve gönüllülerimizin, işlerini bırakıp insanları davet etmek için canla başla çalışmalarının sebebi kurtuluşumuz için tek çarenin Allah Resulünün hayatını anlama, yaşama ve yaşatmak olduğunu bildiklerindendir. İlk günden bugüne kadar Kutlu Doğum etkinliklerine olan katılım ve rağbet artmaktadır. Bu yüzden Resulullahın hayatını son nefesimize kadar anlatmaya ve yaymaya devam edeceğiz inşallah. Yaptığımız tüm çalışmalar ücretsiz olup, 7 Mayıs Pazar günkü etkinliğimiz stadyumda olacak. Bayan ve erkek yerleri ayrı olup, tüm halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar inşallah hayırlara vesile olacaktır." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER