A A A

"Hastalıklardan korunmanın en ucuz yolu sabunla el yıkamadır"

Eklenme : 2017-05-04 13:48

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da okullarda verilen hijyen konulu eğitimlerde, hastalıklardan korunmanın en ucuz yolunun sabunla el yıkama olduğu belirtildi.

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından "2-5 Mayıs El Hijyeni Haftası" dolayısıyla okullarda el yıkamanın önemi konulu eğitimler verilip, sabun ve bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Kayapınar ilçesinde bulunan Piri Reis Ortaokulunda broşür ve sabun dağıtımı yapılarak, bu kapsamda eğitimler verildi.

Burada, Sağlık Bakanlığının, topluma düzenli el yıkama alışkanlığı kazanmanın önemini anlatmak ve hijyen konusunu gündeme taşımak amacıyla "Sağlığınız için Suya Sabuna Dokunun, Hastalıklardan Korunun" temalı kampanya başlattığı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Gülnaz Kubat, "El Hijyeni Haftası'nda etkinlikler planlandı. Biz de ilk ve ortaokullarda el hijyeni noktasında çalışmalar düzenliyoruz. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği koordinasyonluğunda etkinlikler düzenlemekteyiz. Sağlığımıza zarar veren her türlü hastalıktan korunmanın en ucuz yolu sabun ile el yıkamadır." dedi. (M. Sıddık Bilge-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER