A A A

"Hastalıklardan korunmanın en ucuz yolu sabunla el yıkamadır"

Eklenme : 2017-05-04 13:48

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da okullarda verilen hijyen konulu eğitimlerde, hastalıklardan korunmanın en ucuz yolunun sabunla el yıkama olduğu belirtildi.

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından "2-5 Mayıs El Hijyeni Haftası" dolayısıyla okullarda el yıkamanın önemi konulu eğitimler verilip, sabun ve bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Kayapınar ilçesinde bulunan Piri Reis Ortaokulunda broşür ve sabun dağıtımı yapılarak, bu kapsamda eğitimler verildi.

Burada, Sağlık Bakanlığının, topluma düzenli el yıkama alışkanlığı kazanmanın önemini anlatmak ve hijyen konusunu gündeme taşımak amacıyla "Sağlığınız için Suya Sabuna Dokunun, Hastalıklardan Korunun" temalı kampanya başlattığı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Gülnaz Kubat, "El Hijyeni Haftası'nda etkinlikler planlandı. Biz de ilk ve ortaokullarda el hijyeni noktasında çalışmalar düzenliyoruz. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği koordinasyonluğunda etkinlikler düzenlemekteyiz. Sağlığımıza zarar veren her türlü hastalıktan korunmanın en ucuz yolu sabun ile el yıkamadır." dedi. (M. Sıddık Bilge-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da

Van'da "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı

2017-08-22 19:29:02

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ev sahipliğinde 13 ülkeden 400 bilim insanının katıldığı "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı.

AÖL kaydı için başvurular başladı

AÖL kaydı için başvurular başladı

2017-08-21 17:16:59

AÖL, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci dönem ilk kayıt başvuru işlemlerinin başladığını duyurdu.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

2017-08-21 16:30:06

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER