A A A

Öğrencilerden 'Mazlum Coğrafyalar' konulu fotoğraf sergisi

Eklenme : 2017-05-04 08:50

MUŞ - Muş'ta üniversite öğrencileri tarafından "Mazlum Coğrafyalar" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Öğrencilerden 'Mazlum Coğrafyalar' konulu fotoğraf sergisi

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan Hayırda Buluşanlar Topluluğu, "Mazlum Coğrafyalar" konulu fotoğraf sergisi açtı.

Başta Suriye olmak üzere İslam coğrafyasında yaşananların fotoğraflarla gösterildiği sergiyi akademisyenler, öğrenciler ve personeller ziyaret ettiler.

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, amaçlarının, Müslümanların yaşadığı vahşetlere dikkat çekmek olduğunu söyledi.

İslam ümmetinin halinin Müslümanların vahdete olan ihtiyacını gösterdiğine değinen Erdoğmuş, "Ümmetin içerisinde bulunduğu hal maalesef gözler önündedir. Bu hal bizlere acı verirken aynı zamanda Müslümanların vahdete ne kadar da ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Yine maalesef ki artık ölen insanların mezhebini sorar ve ona göre tepki verir olduk. Bizler birbirimizi yok sayarken, emperyalistlerse topraklarımızı bölüşüyorlar ve İslam beldelerine hayâsızca bir akın başlatıyorlar." dedi.

Müslüman gençliğin İslam coğrafyasında yaşananlar karşısında bilinçli bir şekilde duyarsızlaştırılmak istendiğini vurgulayan Erdoğmuş, "İnsanlığın, özellikle Müslüman gençliğin bu tür acılar karşısında duyarsızlaşmaları bizi ayrıca rahatsız ediyor. Bizler Hayırda Buluşanlar Topluluğu olarak üniversite gençliğinde bir duyarlılık oluşturma ve yaşanan trajediyi gözler önüne sermek için böyle bir sergi açtık. Hz. İbrahim'in içine atıldığı ateşe su taşıyan karınca misali bizler de safımızı belli ettik. Hiçbir zorba sistem ve hiçbir zülüm baki olmamıştır. O zalimler mazlumların öç alacağı günü beklesinler." şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)



YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da

Diyarbakır'da "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı

2017-07-13 17:10:35

Diyarbakır'da, geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların fotoğraflarının sergilendiği "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı.

"15 Temmuz'u hamasete dönüştürmeden hamdimizi artırmalıyız"

2017-07-12 16:50:22

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 15 Temmuz'un hamasete dönüştürülmeden Allah'a olan hamdin ve şükrün arttırılması gerektiğini belirtti.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

TÜM HABERLER

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü "kameraman" gözaltına alındı

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü Gelê Kürdistan TV (GK TV) eski muhabiri Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.

Mardin Yeşilay’ın “Gençlik Merkezi” açıldı

Yeşilay Mardin Şubesi’nin “Gençlik Merkezi” törenle açıldı.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.
TÜM HABERLER