A A A

Öğrencilerden 'Mazlum Coğrafyalar' konulu fotoğraf sergisi

Eklenme : 2017-05-04 08:50

MUŞ - Muş'ta üniversite öğrencileri tarafından "Mazlum Coğrafyalar" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Öğrencilerden 'Mazlum Coğrafyalar' konulu fotoğraf sergisi

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan Hayırda Buluşanlar Topluluğu, "Mazlum Coğrafyalar" konulu fotoğraf sergisi açtı.

Başta Suriye olmak üzere İslam coğrafyasında yaşananların fotoğraflarla gösterildiği sergiyi akademisyenler, öğrenciler ve personeller ziyaret ettiler.

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, amaçlarının, Müslümanların yaşadığı vahşetlere dikkat çekmek olduğunu söyledi.

İslam ümmetinin halinin Müslümanların vahdete olan ihtiyacını gösterdiğine değinen Erdoğmuş, "Ümmetin içerisinde bulunduğu hal maalesef gözler önündedir. Bu hal bizlere acı verirken aynı zamanda Müslümanların vahdete ne kadar da ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Yine maalesef ki artık ölen insanların mezhebini sorar ve ona göre tepki verir olduk. Bizler birbirimizi yok sayarken, emperyalistlerse topraklarımızı bölüşüyorlar ve İslam beldelerine hayâsızca bir akın başlatıyorlar." dedi.

Müslüman gençliğin İslam coğrafyasında yaşananlar karşısında bilinçli bir şekilde duyarsızlaştırılmak istendiğini vurgulayan Erdoğmuş, "İnsanlığın, özellikle Müslüman gençliğin bu tür acılar karşısında duyarsızlaşmaları bizi ayrıca rahatsız ediyor. Bizler Hayırda Buluşanlar Topluluğu olarak üniversite gençliğinde bir duyarlılık oluşturma ve yaşanan trajediyi gözler önüne sermek için böyle bir sergi açtık. Hz. İbrahim'in içine atıldığı ateşe su taşıyan karınca misali bizler de safımızı belli ettik. Hiçbir zorba sistem ve hiçbir zülüm baki olmamıştır. O zalimler mazlumların öç alacağı günü beklesinler." şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

2017-05-24 20:32:28

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

2017-05-22 19:31:37

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

"Saçımı sakalımı bu meslekte ağarttım"

2017-05-21 12:42:05

Gaziantep’te henüz 6 yaşındayken çırak olarak başladığı ve yarım asrı aşkın süredir yemeniciliği sürdüren Habeş Ercellat, saçını sakalını mesleğinde ağarttığını söyledi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center