A A A

Okul harçlıklarını kamelya üreterek çıkarıyorlar

Eklenme : 2017-05-03 09:24

BİNGÖL - Bingöl'de meslek lisesinde eğitim gören öğrenciler, kamelya üretimi yaparak harçlıklarını çıkarıyorlar.

Okul harçlıklarını kamelya üreterek çıkarıyorlar

Bingöl'ün Solhan İlçe Belediyesinin kamelya ihtiyacını karşılayan öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri, hem mesleklerini öğreniyorlar hem de para kazanıyorlar.

Belediyenin ihtiyaç duyduğu kamelyaları okullarının atölyesinde üreten öğrenciler, eğitim görürken maddi destek bulmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

öğrencilerin işlerini severek yaptığını belirten okul müdürü Çağrı Bektaş, "Solhan Belediyesi tarafından sipariş verilen kamelyaların imalatına başlayan okulumuz öğrencileri 3 hafta gibi kısa bir sürede 10 adet kamelyanın yapımını tamamlayacak. Solhan Belediyesinin istemiş olduğu ve Şehit Mehmet Türksever Bulvarı'na montajını yapacakları kamelyalar, okulumuzda birinci sınıf malzeme kullanılarak üretilmektedir. Üretim çalışmalarına katılan öğrencilerimiz, okulumuz döner sermaye işletmesi kapsamında hem ürettikleri parçalardan harçlıklarını kazanıyorlar hem de kendi mesleklerini icra ediyorlar. Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okulumuz döner sermaye işletmesine sayılarını arttırarak siparişte bulunan ve öğrencilerimize katkısını eksik etmeyen Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız'a teşekkür ederiz. Ayrıca okulumuza başvuruda bulunarak, her türlü mobilya, metal, inşaat, elektrik, bilgisayar ve motorlu araçlar alanında sipariş alıp birinci sınıf malzemeden üretilmesini sağlayarak bunları piyasadan daha uygun fiyata temin edebilirsiniz." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

DGS bugün gerçekleştirilecek

DGS bugün gerçekleştirilecek

2017-07-23 08:51:48

ÖSYM tarafından düzenlenen DGS, bugün saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

TÜM HABERLER

ŞÜ Rektörü Nas'ın cenazesi memleketi İdil'de defnedilecek

Hayatını kaybeden Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, memleketi Şırnak'ın İdil ilçesinde defnedilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.
TÜM HABERLER