A A A

Okul harçlıklarını kamelya üreterek çıkarıyorlar

Eklenme : 2017-05-03 09:24

BİNGÖL - Bingöl'de meslek lisesinde eğitim gören öğrenciler, kamelya üretimi yaparak harçlıklarını çıkarıyorlar.

Okul harçlıklarını kamelya üreterek çıkarıyorlar

Bingöl'ün Solhan İlçe Belediyesinin kamelya ihtiyacını karşılayan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri, hem mesleklerini öğreniyorlar hem de para kazanıyorlar.

Belediyenin ihtiyaç duyduğu kamelyaları okullarının atölyesinde üreten öğrenciler, eğitim görürken maddi destek bulmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Öğrencilerin işlerini severek yaptığını belirten okul müdürü Çağrı Bektaş, "Solhan Belediyesi tarafından sipariş verilen kamelyaların imalatına başlayan okulumuz öğrencileri 3 hafta gibi kısa bir sürede 10 adet kamelyanın yapımını tamamlayacak. Solhan Belediyesinin istemiş olduğu ve Şehit Mehmet Türksever Bulvarı'na montajını yapacakları kamelyalar, okulumuzda birinci sınıf malzeme kullanılarak üretilmektedir. Üretim çalışmalarına katılan öğrencilerimiz, okulumuz döner sermaye işletmesi kapsamında hem ürettikleri parçalardan harçlıklarını kazanıyorlar hem de kendi mesleklerini icra ediyorlar. Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okulumuz döner sermaye işletmesine sayılarını arttırarak siparişte bulunan ve öğrencilerimize katkısını eksik etmeyen Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a teşekkür ederiz. Ayrıca okulumuza başvuruda bulunarak, her türlü mobilya, metal, inşaat, elektrik, bilgisayar ve motorlu araçlar alanında sipariş alıp birinci sınıf malzemeden üretilmesini sağlayarak bunları piyasadan daha uygun fiyata temin edebilirsiniz." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

Batman’da LYS heyecanı

Batman’da LYS heyecanı

2017-06-18 15:03:02

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

2017-06-17 10:13:13

​Üniversite girişinde ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavının üçüncü oturumu olan LYS-2 Fen Bilimleri sınavı başladı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR Bitlis esnafının sorunlarını dinledi

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.
TÜM HABERLER