A A A

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı hareketlendirdi

Eklenme : 2017-05-02 11:43

BATMAN - Altın fiyatlarında yaşanan düşüşün piyasayı hareketlendirdiğini belirten Batmanlı kuyumcular, bu durumun devamlılığını istiyorlar.

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı hareketlendirdi

Türkiye'de yaşanan olaylara bağlı olarak piyasadaki durgunluk nedeniyle altın fiyatlarının yükselişinden etkilenen kuyumcular, referandum sonuçlarının ekonomide belirsizlik ve durgunluğun yerini olumlu bir etkiye bıraktığını belirtiyorlar.

Referandum öncesi dolardaki artışın altın fiyatlarını etkilemesi nedeniyle yükselişe geçen altının gram fiyatı 153 TL'yi buldu.

Referandum sonuçlarının ardından altının gram fiyatında 7 TL gibi bir düşüşün yaşandığını ve bunun ekonomiyi az da olsa rahatlattığını söyleyen Batmanlı kuyumcular, altın fiyatında daha da düşüş yaşanacağını tahmin ettiklerini dile getirdiler.

Altındaki düşüşün hem kendilerini hem halkı sevindirdiğini ifade eden Hüseyin Bardakçı, "Seçimlerden sonra ülke ekonomisinin durumunun daha iyiye gittiğini görüyoruz. Milletin üzerindeki tedirginlik kalkmıştır. Seçimden sonraki durum iyiye doğru gidiyor. Seçim öncesine göre altın fiyatlarında 6-7 lira gibi düşüş yaşanmıştır. Bundan sonra da bu düşüşün devam etmesini bekliyoruz. Seçimden sonra piyasaya olumlu bir hava gelmiş. İnşallah bundan sonrası da iyi olacaktır, beklentimiz bu yöndedir." dedi.

Bu durumda piyasanın hareketlendiğini vurgulayan Bardakçı, şunları söyledi: "Şu anda altın fiyatı olumludur ve daha da düşeceğini beliyoruz. İnşallah ekonomimiz güçlenecek ve bu fiyatlar daha da düşecektir. Bir haftadır piyasalar biraz hareketlendi. Hem dolarda hem onsta fiyatların düşmesi ekonomiye iyi bir katkı sunuyor. Türkiye'de bundan sonra da inşallah durumlar iyi olacak. Düğün sezonu başladığı zaman piyasaya daha olumlu etki yapıyor."

Altın fiyatında yaşanan düşüşü ve son durumu anlatan İsmet Koç ise "Külçe altını 153 liraya kadar çıktı. 22 ayar altın da 144,5 lira olmuştu. Şu anda 22 ayar 138 liraya düştü. Külçe altını da 145,5'e kadar düşmüş. Şu anda düşüş gösteriyor. Biz altının daha da düşeceğini bekliyoruz. Türkiye ekonomisi iyiye gittiği için biz diyoruz ki altın daha da düşecek. Altında gram başı 7 lira düştü. Ekonomi iyiye gittiği için düştü. Yoksa dolar da yükselecekti. Şu anda ekonomik olarak durumlar çok iyi gidiyor. Altının fiyatı düştükten sonra piyasa eskiye göre daha iyi oldu." ifadelerini kullandı. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da arı yetiştiricilerine destek duyurusu

Batman’da arı yetiştiricilerine destek duyurusu

2017-07-22 12:54:41

Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, arı yetiştiricilerine yüzde 60 oranında hibe desteğinin verileceğini duyurdu.

Bina inşaatı maliyet endeksi arttı

Bina inşaatı maliyet endeksi arttı

2017-07-21 10:36:31

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre bina inşaatı maliyet endeksi (BİME), Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan 2017 yılı ikinci çeyreğinde, toplamda bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,9 arttı.

"Dünyanın en pahalı girdilerini kullanan çiftçileri mağdur ediyoruz"

2017-07-21 08:59:00

​Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı, buğday taban fiyatını çok daha yüksek beklediklerini, açıklanan fiyatın dünyanın en pahalı girdilerini kullanan çiftçiyi memnun etmediğini söyledi.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER