A A A

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı hareketlendirdi

Eklenme : 2017-05-02 11:43

BATMAN - Altın fiyatlarında yaşanan düşüşün piyasayı hareketlendirdiğini belirten Batmanlı kuyumcular, bu durumun devamlılığını istiyorlar.

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı hareketlendirdi

Türkiye'de yaşanan olaylara bağlı olarak piyasadaki durgunluk nedeniyle altın fiyatlarının yükselişinden etkilenen kuyumcular, referandum sonuçlarının ekonomide belirsizlik ve durgunluğun yerini olumlu bir etkiye bıraktığını belirtiyorlar.

Referandum öncesi dolardaki artışın altın fiyatlarını etkilemesi nedeniyle yükselişe geçen altının gram fiyatı 153 TL'yi buldu.

Referandum sonuçlarının ardından altının gram fiyatında 7 TL gibi bir düşüşün yaşandığını ve bunun ekonomiyi az da olsa rahatlattığını söyleyen Batmanlı kuyumcular, altın fiyatında daha da düşüş yaşanacağını tahmin ettiklerini dile getirdiler.

Altındaki düşüşün hem kendilerini hem halkı sevindirdiğini ifade eden Hüseyin Bardakçı, "Seçimlerden sonra ülke ekonomisinin durumunun daha iyiye gittiğini görüyoruz. Milletin üzerindeki tedirginlik kalkmıştır. Seçimden sonraki durum iyiye doğru gidiyor. Seçim öncesine göre altın fiyatlarında 6-7 lira gibi düşüş yaşanmıştır. Bundan sonra da bu düşüşün devam etmesini bekliyoruz. Seçimden sonra piyasaya olumlu bir hava gelmiş. İnşallah bundan sonrası da iyi olacaktır, beklentimiz bu yöndedir." dedi.

Bu durumda piyasanın hareketlendiğini vurgulayan Bardakçı, şunları söyledi: "Şu anda altın fiyatı olumludur ve daha da düşeceğini beliyoruz. İnşallah ekonomimiz güçlenecek ve bu fiyatlar daha da düşecektir. Bir haftadır piyasalar biraz hareketlendi. Hem dolarda hem onsta fiyatların düşmesi ekonomiye iyi bir katkı sunuyor. Türkiye'de bundan sonra da inşallah durumlar iyi olacak. Düğün sezonu başladığı zaman piyasaya daha olumlu etki yapıyor."

Altın fiyatında yaşanan düşüşü ve son durumu anlatan İsmet Koç ise "Külçe altını 153 liraya kadar çıktı. 22 ayar altın da 144,5 lira olmuştu. Şu anda 22 ayar 138 liraya düştü. Külçe altını da 145,5'e kadar düşmüş. Şu anda düşüş gösteriyor. Biz altının daha da düşeceğini bekliyoruz. Türkiye ekonomisi iyiye gittiği için biz diyoruz ki altın daha da düşecek. Altında gram başı 7 lira düştü. Ekonomi iyiye gittiği için düştü. Yoksa dolar da yükselecekti. Şu anda ekonomik olarak durumlar çok iyi gidiyor. Altının fiyatı düştükten sonra piyasa eskiye göre daha iyi oldu." ifadelerini kullandı. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Türkiye'de haftalık çalışma süresi 46,4 saat

Türkiye'de haftalık çalışma süresi 46,4 saat

2017-05-25 12:07:23

TÜİK, haftalık ortalama çalışma süresinin 46,4 saat olduğunu açıkladı.

Tahıl ürünleri üretim miktarının artması bekleniyor

Tahıl ürünleri üretim miktarının artması bekleniyor

2017-05-25 10:58:34

Tahıl ürünleri üretim miktarlarının 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4,4 oranında artarak yaklaşık 36,8 milyon ton olacağı tahmin edildi.

Konut satışları arttı

Konut satışları arttı

2017-05-24 10:46:39

Türkiye genelinde konut satışları nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 oranında artarak 114 bin 446 oldu.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center