A A A

Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne yoğun katılım

Eklenme : 2017-05-01 22:05

MARDİN - DİKA ile TISİAD'ın ortaklaşa Duhok'da düzenlediği ‘Birinci Irak Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne aralarında Mardinli İşadamlarının da bulunduğu bölgedeki işadamları yoğun ilgi gösterdi.

Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne yoğun katılım

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç ile birlikte Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Duhok kentinde düzenlenen ‘Birinci Irak Yatırım Fırsatları Zirvesi'ne katıldı.

Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, program öncesi yaptığı açıklamada düzenlenen etkinliğine her iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırım fırsatları konusunda işadamlarının bilgilendirilmesine katkıda bulunma amacı içerisinde olduklarını söyledi.

Dicle Kalkınma Ajansı'nın yaptığı çalışmaları anlatan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ise DİKA'nın faaliyet alanlarıyla ilgili özet bilgiler paylaştı ve merak edilen sorularla ilgili işadamlarına bilgiler verdi.

Altındağ, "Dicle Kalkınma Ajansı, sorumluluk alanı içerisinde bulunan Batman, Şırnak, Siirt ve Mardin'de özellikle yatırımlar ve yatırımcılar için önemli çalışmalar yapmaktadır. DİKA olarak, riskleri bertaraf etmeyi varsa eğer fırsatları değerlendirmeyi kendimize hedef olarak belirlemiş bir kurumuz. Bölgemizin sahip olduğu bütün sosyal ve ekonomik değerleri, zenginlikleri kalkınmaya yönelik birer potansiyel artı olarak görüyor, kurumsal olarak yatırımcılarımıza hem danışmanlık hem de ön açıcı katkılarda bulunma noktasında yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Dolayısıyla DİKA olarak yatırımcılara büyük önem veriyoruz. Bu vesileyle yararlı geçtiğine inandığımız bu etkinlikte emeği geçen Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç'a teşekkür ediyoruz." dedi.

Altındağ, Duhok'ta bulunmalarının asıl sebebinin ise bölgedeki mevcut yatırımcıların ve Cazibe Merkezleri Programı sonrası yeni kurulacak sanayi alanlarının ihracat potansiyelini artırmak ve Duhok Bölgesiyle olan ikili ilişkileri geliştirmek olduğunu söyledi.

Karşılıklı soru cevapların olduğu zirvede Duhok Valisi Atroushi, Türk yatırımcıların, sorumluluğu altında bulunan vilayetindeki büyük yatırımlarına değindi.

Zirveye katılarak beklentilerini dile getiren işadamları da etkinlikler sonrası yapılan karşılıklı görüşmelerin ve değerlendirmelerin oldukça faydalı geçtiğini belirttiler. (M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da arı yetiştiricilerine destek duyurusu

Batman’da arı yetiştiricilerine destek duyurusu

2017-07-22 12:54:41

Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, arı yetiştiricilerine yüzde 60 oranında hibe desteğinin verileceğini duyurdu.

Bina inşaatı maliyet endeksi arttı

Bina inşaatı maliyet endeksi arttı

2017-07-21 10:36:31

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre bina inşaatı maliyet endeksi (BİME), Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan 2017 yılı ikinci çeyreğinde, toplamda bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,9 arttı.

"Dünyanın en pahalı girdilerini kullanan çiftçileri mağdur ediyoruz"

2017-07-21 08:59:00

​Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı, buğday taban fiyatını çok daha yüksek beklediklerini, açıklanan fiyatın dünyanın en pahalı girdilerini kullanan çiftçiyi memnun etmediğini söyledi.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER