A A A

Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne yoğun katılım

Eklenme : 2017-05-01 22:05

MARDİN - DİKA ile TISİAD'ın ortaklaşa Duhok'da düzenlediği ‘Birinci Irak Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne aralarında Mardinli İşadamlarının da bulunduğu bölgedeki işadamları yoğun ilgi gösterdi.

Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne yoğun katılım

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç ile birlikte Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin Duhok kentinde düzenlenen ‘Birinci Irak Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne katıldı.

Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, program öncesi yaptığı açıklamada düzenlenen etkinliğine her iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırım fırsatları konusunda işadamlarının bilgilendirilmesine katkıda bulunma amacı içerisinde olduklarını söyledi.

Dicle Kalkınma Ajansı'nın yaptığı çalışmaları anlatan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ise DİKA'nın faaliyet alanlarıyla ilgili özet bilgiler paylaştı ve merak edilen sorularla ilgili işadamlarına bilgiler verdi.

Altındağ, “Dicle Kalkınma Ajansı, sorumluluk alanı içerisinde bulunan Batman, Şırnak, Siirt ve Mardin'de özellikle yatırımlar ve yatırımcılar için önemli çalışmalar yapmaktadır. DİKA olarak, riskleri bertaraf etmeyi varsa eğer fırsatları değerlendirmeyi kendimize hedef olarak belirlemiş bir kurumuz. Bölgemizin sahip olduğu bütün sosyal ve ekonomik değerleri, zenginlikleri kalkınmaya yönelik birer potansiyel artı olarak görüyor, kurumsal olarak yatırımcılarımıza hem danışmanlık hem de ön açıcı katkılarda bulunma noktasında yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Dolayısıyla DİKA olarak yatırımcılara büyük önem veriyoruz. Bu vesileyle yararlı geçtiğine inandığımız bu etkinlikte emeği geçen Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç'a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Altındağ, Duhok’ta bulunmalarının asıl sebebinin ise bölgedeki mevcut yatırımcıların ve Cazibe Merkezleri Programı sonrası yeni kurulacak sanayi alanlarının ihracat potansiyelini artırmak ve Duhok Bölgesiyle olan ikili ilişkileri geliştirmek olduğunu söyledi.

Karşılıklı soru cevapların olduğu zirvede Duhok Valisi Atroushi, Türk yatırımcıların, sorumluluğu altında bulunan vilayetindeki büyük yatırımlarına değindi.

Zirveye katılarak beklentilerini dile getiren işadamları da etkinlikler sonrası yapılan karşılıklı görüşmelerin ve değerlendirmelerin oldukça faydalı geçtiğini belirttiler. (M. Salih Keskin – İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

2017-06-22 20:17:58

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Otobüs firmaları bayram dönüşünü bekliyor

Otobüs firmaları bayram dönüşünü bekliyor

2017-06-20 21:30:14

​Bayram öncesi çok sayıda insanın batı illerinden doğu illerine gelmesinden dolayı bilet satışlarında bir yoğunluk yaşanmadığını belirten otobüs firmaları, asıl yoğunluğun bayram sonrası dönüşlerde yaşanacağını söyledi.

SGK'dan muhtarlar için yeniden yapılandırma fırsatı

SGK'dan muhtarlar için yeniden yapılandırma fırsatı

2017-06-16 15:19:16

Van SGK İl Müdürlüğü, muhtarların 30 Mart'tan önceki borçlarının yapılandırma kapsamına alındığını açıkladı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR Bitlis esnafının sorunlarını dinledi

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.
TÜM HABERLER