A A A

Kastamonu’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-05-01 15:01

KASTAMONU - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kastamonu'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kastamonu’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Kastamonu'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed(sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Muhammed Bilmez ve Hayrullah Seçen'in yaptığı program, Nurullah Uzun’un okuduğu Kuran'ı Kerim ile başladı. Daha sonra platformun çalışmalarını içeren sinevizyon gösterimi yapıldı.

Program Hz Muhammed üzerine bestelenen ilahi ve ezgilerle devam etti. Programın açılış konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformu Üyesi Davut Taş yaptı.

Taş, kurtuluş, huzur, güven ve kardeşliğin ancak Hz Muhammed'in hayatını anlayıp, yaşayarak gerçekleşebileceğini söyledi.

Programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman, Hz Muhammed'in hayatından kesitler sundu.

Özkan, "Batı yakında Peygamber efendimizin adaletine teslim olacaktır. Bu çok uzak bir tarihte değil, yakında gerçekleşecektir. Batı, manevi tükenmişliğine Peygamber Efendimizden başka çare bulamayacaktır. Bugün burada birileri Kutlu Doğumu tartışa dursun, yakında Avrupa, Peygamber Efendimizin tüm hatırasını baş tacı ederse şaşmamak gerekir." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Fatih Altıparmak'ın Hz Muhammed üzerine yazılan bir şiiri okudu. Program, Metin Uysal'ın duasıyla sona ererken, programa katılanlara Hz Muhammed'in hayatını konu alan "Hira'dan Yükselen Nur" isimli kitap hediye edildi. (İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center