A A A

Kastamonu’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-05-01 15:01

KASTAMONU - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kastamonu'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kastamonu’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Kastamonu'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed(sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Muhammed Bilmez ve Hayrullah Seçen'in yaptığı program, Nurullah Uzun'un okuduğu Kuran'ı Kerim ile başladı. Daha sonra platformun çalışmalarını içeren sinevizyon gösterimi yapıldı.

Program Hz Muhammed üzerine bestelenen ilahi ve ezgilerle devam etti. Programın açılış konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformu Üyesi Davut Taş yaptı.

Taş, kurtuluş, huzur, güven ve kardeşliğin ancak Hz Muhammed'in hayatını anlayıp, yaşayarak gerçekleşebileceğini söyledi.

Programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar özkan Yaman, Hz Muhammed'in hayatından kesitler sundu.

özkan, "Batı yakında Peygamber efendimizin adaletine teslim olacaktır. Bu çok uzak bir tarihte değil, yakında gerçekleşecektir. Batı, manevi tükenmişliğine Peygamber Efendimizden başka çare bulamayacaktır. Bugün burada birileri Kutlu Doğumu tartışa dursun, yakında Avrupa, Peygamber Efendimizin tüm hatırasını baş tacı ederse şaşmamak gerekir." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Fatih Altıparmak'ın Hz Muhammed üzerine yazılan bir şiiri okudu. Program, Metin Uysal'ın duasıyla sona ererken, programa katılanlara Hz Muhammed'in hayatını konu alan "Hira'dan Yükselen Nur" isimli kitap hediye edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü "kameraman" gözaltına alındı

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü Gelê Kürdistan TV (GK TV) eski muhabiri Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.

Mardin Yeşilay’ın “Gençlik Merkezi” açıldı

Yeşilay Mardin Şubesi’nin “Gençlik Merkezi” törenle açıldı.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.
TÜM HABERLER