A A A

Ağrı'da Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2017-04-30 17:33

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı’da "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed(sav) temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Ağrı'da Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından Ağrı Şehir Stadyumu’nda düzenlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed(sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirildi.

Program Cafer Güven'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Mevlithan ekibinin okudukları Mevlid-i Şerif’in ardından program ilahi sanatçısı Burhaneddin Cebba ve Grup Vahdet’in Hz. Muhammed'in üzerine bestelenen eserleri seslendirmesiyle devam etti. Seslendirilen ilahi ve ezgilere halk sık sık eşlik ettiği görüldü.

Sanatçıların ardından kürsüye Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz dönem sözcülerinden Şaban Gökhan selamlama konuşması yaptı. Gökhan, "Peygamber aşkını söndürmeye çalışanlar asla kazanamamışlardır. Bizler Peygamber Efendimizin ahlakı ile ahlaklanmadığımız için bugün dünyada adaletsizlik diz boyu olmuştur. Bizler yaşanılabilir bir dünyada asrısaadet gibi bir hayat yaşamak istiyorsak Peygamberin yolunda gitmeliyiz ve onun ahlakı ile ahlaklanmalıyız." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Peygamber Sevdalıları Platformu Çocuk İlahi Grubu ve ilahi sanatçılarının seslendirdiği ezgi ve ilahilerin ardından programa konuşmacı olarak karılan İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Ali Aslan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Aslan, "Mekke fethedildikten sonra Hz. Muhammed Mekke halkına şöyle dedi: 'Bugün size bir kınama yoktur. Geçmiş geçmişte kaldı.' Mekke halkı Hz. Peygamberin adaletini iyi biliyordu. Hz. Peygamber hepsini azat etti. 'Siz bize hakaret ettiniz, amcamı şehit ettiniz' demedi. Kurtuluş İslam'dadır. Avrupa bugün halen Hz. Muhammed’i tanımış değil. Avrupa'nın köleliğini yapanlar da O’nu tanımış değildir. Çünkü Hz. Muhammed adalet getirmişti ve getirdiği adaletle hayvanlar dahi zarar görmemişti. Ama şu 20'nci asırda zalimler bizlere cahilleri tanıttılar. Her kim Hz. Muhammed’i kendine örnek edinirse işte o kimse kemale ermiştir. İslam tarihi boyunca insanlık hiçbir zaman bu derece Hz. Muhammed’in adaletine muhtaç kalmamıştır. Çünkü onun davası hak ve adalet idi. Sevgisi şefaatti, kurtuluştu, izzetti, dünya ve ahiret şerefiydi." dedi.

Aslan konuşmasının devamında, "Hz Muhammed döneminde köleler çıplaktı ama bugün 'tesettürlü bacılarımıza kölelik' diyorlar. Asıl hürriyet Muhammed'e tabi olmaktır asıl hürriyet tesettürdür. Ey Muhammed vallahi Ağrı halkı genci yaşlısıyla sana kalbini açmış sana tabi olmuş seni bekliyorlar. Unutmayın bizim Kutlu Doğum'daki amacımız Hz. Resulü anlamaktır." dedi.  

Müslümanların bugün yaşadıkları sıkıntıların sebebinin insanların Hz. Muhammed'in yolunun terk edilmesi nedeni ile olduğunun altını çizen Aslan "Bakın ashabı kiram Habeşistan'a hicret ettiler, başka devletlere gittiler ama yollarda kimse boğulmadı, denizlerde kimse zulme uğramadı. Şimdi neden denizde balıklara yem oluyoruz. Çünkü biz Hz. Muhammed'in yolunu terk etmişiz. Tekrar Hz. Muhammed'in yoluna dönmeliyiz." şeklinde konuştu.

Program yapılan tiyatro gösterimi ve seslendirilen ilahi ezgiler ve yapılan dua ile son buldu. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

"Ramazan Bayramı akan kanın durmasına vesile olsun"

Ramazan Bayramı'yla ilgili düşüncelerini paylaşan Şanlıurfalılar, bu bayramın bütün İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü etkinliği

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, Siyonist şebekenin ümmetin başına bela edildiği değinildi.

Van'da engelsiz yaşam akademisi

Van'da bölgenin ilk Engelsiz Yaşam Akademisi faaliyete geçiyor.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.
TÜM HABERLER