A A A

Ağrı'da Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2017-04-30 17:33

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı’da "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed(sav) temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Ağrı'da Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından Ağrı Şehir Stadyumu’nda düzenlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed(sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirildi.

Program Cafer Güven'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Mevlithan ekibinin okudukları Mevlid-i Şerif’in ardından program ilahi sanatçısı Burhaneddin Cebba ve Grup Vahdet’in Hz. Muhammed'in üzerine bestelenen eserleri seslendirmesiyle devam etti. Seslendirilen ilahi ve ezgilere halk sık sık eşlik ettiği görüldü.

Sanatçıların ardından kürsüye Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz dönem sözcülerinden Şaban Gökhan selamlama konuşması yaptı. Gökhan, "Peygamber aşkını söndürmeye çalışanlar asla kazanamamışlardır. Bizler Peygamber Efendimizin ahlakı ile ahlaklanmadığımız için bugün dünyada adaletsizlik diz boyu olmuştur. Bizler yaşanılabilir bir dünyada asrısaadet gibi bir hayat yaşamak istiyorsak Peygamberin yolunda gitmeliyiz ve onun ahlakı ile ahlaklanmalıyız." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Peygamber Sevdalıları Platformu Çocuk İlahi Grubu ve ilahi sanatçılarının seslendirdiği ezgi ve ilahilerin ardından programa konuşmacı olarak karılan İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Ali Aslan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Aslan, "Mekke fethedildikten sonra Hz. Muhammed Mekke halkına şöyle dedi: 'Bugün size bir kınama yoktur. Geçmiş geçmişte kaldı.' Mekke halkı Hz. Peygamberin adaletini iyi biliyordu. Hz. Peygamber hepsini azat etti. 'Siz bize hakaret ettiniz, amcamı şehit ettiniz' demedi. Kurtuluş İslam'dadır. Avrupa bugün halen Hz. Muhammed’i tanımış değil. Avrupa'nın köleliğini yapanlar da O’nu tanımış değildir. Çünkü Hz. Muhammed adalet getirmişti ve getirdiği adaletle hayvanlar dahi zarar görmemişti. Ama şu 20'nci asırda zalimler bizlere cahilleri tanıttılar. Her kim Hz. Muhammed’i kendine örnek edinirse işte o kimse kemale ermiştir. İslam tarihi boyunca insanlık hiçbir zaman bu derece Hz. Muhammed’in adaletine muhtaç kalmamıştır. Çünkü onun davası hak ve adalet idi. Sevgisi şefaatti, kurtuluştu, izzetti, dünya ve ahiret şerefiydi." dedi.

Aslan konuşmasının devamında, "Hz Muhammed döneminde köleler çıplaktı ama bugün 'tesettürlü bacılarımıza kölelik' diyorlar. Asıl hürriyet Muhammed'e tabi olmaktır asıl hürriyet tesettürdür. Ey Muhammed vallahi Ağrı halkı genci yaşlısıyla sana kalbini açmış sana tabi olmuş seni bekliyorlar. Unutmayın bizim Kutlu Doğum'daki amacımız Hz. Resulü anlamaktır." dedi.  

Müslümanların bugün yaşadıkları sıkıntıların sebebinin insanların Hz. Muhammed'in yolunun terk edilmesi nedeni ile olduğunun altını çizen Aslan "Bakın ashabı kiram Habeşistan'a hicret ettiler, başka devletlere gittiler ama yollarda kimse boğulmadı, denizlerde kimse zulme uğramadı. Şimdi neden denizde balıklara yem oluyoruz. Çünkü biz Hz. Muhammed'in yolunu terk etmişiz. Tekrar Hz. Muhammed'in yoluna dönmeliyiz." şeklinde konuştu.

Program yapılan tiyatro gösterimi ve seslendirilen ilahi ezgiler ve yapılan dua ile son buldu. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center