A A A

"Hz Peygamber bu toplumun harcıdır"

Eklenme : 2017-04-30 10:14

BURSA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bursa'nın Gemlik ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bursa'nın Gemlik ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Gemlik Belediyesi Sosyal Yaşam meydanında düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp Mevlid-i Şerif okunmasıyla devam etti. Daha sonra Hz Muhammed için bestelenen ilahi ve ezgiler seslendirildi.

Programın açılış konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa İl Koordinatörü Cemil Genç yaptı. Peygamber Sevdalıları Platformu hakkında bilgiler veren Genç, Peygamber Sevdalılarının amacının Hz. Muhammed'i (sav) topluma tanıtmak olduğunu vurguladı.

Hz Muhammed'in örnek alınması durumunda dünya ve ahirette huzura ve mutluluğa erişileceğini ifade eden Genç, "Toplumumuz Hz. Muhammed (sav)'i tanıdığımız zaman, O'nu seveceğiz, yaşantısını örnek alacağız. Yaşantısını örnek aldığımız zaman mutlu ve huzurlu olacağız ve Allah'a yaklaşacağız. Peygamber (sav)'e olan sevgimiz bizi Allah'a yaklaştıracak. Eğer Peygamber efendimizi örnek alırsak iki cihanımızda inşallah huzura ve mutluluğa erişecektir. Bizlerde Hz. Peygamber'i tanıtmak için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında Kutlu Doğum etkinliği geliyor. Türkiye'nin dört bir tarafında etkinlikler düzenledik, düzenliyoruz. Toplumun tüm kesimleri ancak Hz. Muhammed (sav)'in şemsiyesi altında bir araya gelir. Hz. Peygamber bu toplumun harcıdır." dedi.

"Hz. Muhammed'siz ne hak ne de adalet var"

Programa konuşmacı olarak katılan İsa Güvendik, Hz Muhammed'in hayatından kesitler sunarak, Peygamberin örnek ve adil yönünü anlattı.

Güvendik, "Bin 400 yıl geriye gidersek, kim derdi ki 'Mekke'de kimsesiz, kimsenin sahip çıkmadığı, herkesin hor gördüğü bir Peygamber gelecekti de aradan bin 400 yıl geçince herkes O'nu anacaktı?' Kim zannederdi ki Muhammed (sav) bu kadar çok sevilecek? Bugün bir buçuk milyar Müslüman âlemi O'nu seviyor, O'ndan bahsediyor. Bin 400 yıldan beri seni anlatmaktan yorulmadık. Seni anlatmaktan da bıkmadık. Seni anlata anlata da bitiremedik. Herkes şunu söylüyor; sen yoksan ne dünyada ne de ahirette kurtuluş ve huzur yok. Hz. Muhammed (sav) varsa adalet var. Eğer hak istiyorsak Hz. Muhammed (sav) varsa hak vardır, sen yoksan haksızlık var. Sensiz ne hak ne de adalet var." ifadelerini kullandı.

Peygamber Efendimizin özlendiğini söyleyen Güvendik, "Hak ve adalet rehberi olan efendimiz Hz. Muhammed (sav), hakkı ve adaleti ortaya koyan, herkese hakkını veren, dostlarına, arkadaşlarına, ailesine, ibadet ve kulluğun hakkını veren Peygamber. Bin 400 yıl oldu hâlâ O'nu seviyoruz, hâlâ O'nu istiyoruz ve hâlâ O'nu özlüyoruz. Hz. Muhammed'siz bir dünya da düşünmüyoruz. Çünkü O'nsuz dünya ve ahiretimiz olmaz." şeklinde konuştu.

Program, Güvendik'in konuşmasının ardından kız çocuklarının Peygamber Efendimiz için seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Program yapılan dua ile sona erdi. (Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER