A A A

Gürbulak Sınır Kapısında Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-29 23:28

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğubayazıt Koordinatörlüğü tarafından Gürbulak köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Gürbulak Sınır Kapısında Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğubayazıt Koordinatörlüğü tarafından İran sınır kapısına bakan Gürbulak (Gurcibılax) köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Program, Tuncay Sevinç’in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Peygamber sevdalıları mevlithan ekiplerinin okuduğu Mevlid-i Şerif'in ardından platforma üye deneklerden Mustazflar Cemiyeti Doğubayazıt Şube Başkanı Ahmet Zariç günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Konuşmasına gördüğü bir rüyayı anlatarak başlayan Zariç, "Bundan yaklaşık bir yıl önce gördüğüm bir rüyada yüksek bir dağın eteklerinde bir halk toplanmış Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum'unu kutluyorlardı. Rüyadaki etkinlikte sunuculuk yapan şahıs konuşmalarını yapmak üzere Hz. Muhammed’i (sav) çağırdı ve efendimiz platforma çıkarak Kutlu Doğum'a gelenleri selamladı ve hasbihal etti." şeklinde gördüğü rüyayı anlattı.

Kutlu Doğum etkinliklerin bidat olduğunu söyleyenlere tepki gösteren Zariç, "Kendini bilmez birkaç grup çıkmış Kutlu Doğum etkinliklerinin bidat olduğunu iddia ediyor. Hadi bakalım onlarda kalkıp yemin ederek desinler ki ‘bizde rüya gördük ki efendimiz rüyamıza geldi ve kutlu doğumların bidat olduğunu söyledi’ desin. Vallahi onlar sizin birliğinizi, kardeşliğinizi istemiyorlar, onların tek yaptıkları ‘bu bidattir, şu bidattir’ demektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmadan sonra sahneye çıkan ilahi sanatçılarından Resul Taştan ve Mustafa Gültekin Peygamber Efendimize ithafen ilahi ve ezgiler seslendirdi. Minik çocukların dillerinden kısa ayet ve hadisler okunduktan sonra "Hak ve Adalet" temalı tiyatro gösterisi sahnelendi.

Program Cemal Arvas’ın yaptığı dua ile sona erdi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/N75EoQEX3MQ YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

"Ramazan Bayramı akan kanın durmasına vesile olsun"

Ramazan Bayramı'yla ilgili düşüncelerini paylaşan Şanlıurfalılar, bu bayramın bütün İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü etkinliği

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, Siyonist şebekenin ümmetin başına bela edildiği değinildi.

Van'da engelsiz yaşam akademisi

Van'da bölgenin ilk Engelsiz Yaşam Akademisi faaliyete geçiyor.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.
TÜM HABERLER