A A A

Gürbulak Sınır Kapısında Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-29 23:28

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğubayazıt Koordinatörlüğü tarafından Gürbulak köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Gürbulak Sınır Kapısında Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğubayazıt Koordinatörlüğü tarafından İran sınır kapısına bakan Gürbulak (Gurcibılax) köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Program, Tuncay Sevinç'in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Peygamber sevdalıları mevlithan ekiplerinin okuduğu Mevlid-i Şerif'in ardından platforma üye deneklerden Mustazflar Cemiyeti Doğubayazıt Şube Başkanı Ahmet Zariç günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Konuşmasına gördüğü bir rüyayı anlatarak başlayan Zariç, "Bundan yaklaşık bir yıl önce gördüğüm bir rüyada yüksek bir dağın eteklerinde bir halk toplanmış Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum'unu kutluyorlardı. Rüyadaki etkinlikte sunuculuk yapan şahıs konuşmalarını yapmak üzere Hz. Muhammed'i (sav) çağırdı ve efendimiz platforma çıkarak Kutlu Doğum'a gelenleri selamladı ve hasbihal etti." şeklinde gördüğü rüyayı anlattı.

Kutlu Doğum etkinliklerin bidat olduğunu söyleyenlere tepki gösteren Zariç, "Kendini bilmez birkaç grup çıkmış Kutlu Doğum etkinliklerinin bidat olduğunu iddia ediyor. Hadi bakalım onlarda kalkıp yemin ederek desinler ki ‘bizde rüya gördük ki efendimiz rüyamıza geldi ve kutlu doğumların bidat olduğunu söyledi' desin. Vallahi onlar sizin birliğinizi, kardeşliğinizi istemiyorlar, onların tek yaptıkları ‘bu bidattir, şu bidattir' demektir" ifadelerini kullandı.

Konuşmadan sonra sahneye çıkan ilahi sanatçılarından Resul Taştan ve Mustafa Gültekin Peygamber Efendimize ithafen ilahi ve ezgiler seslendirdi. Minik çocukların dillerinden kısa ayet ve hadisler okunduktan sonra "Hak ve Adalet" temalı tiyatro gösterisi sahnelendi.

Program Cemal Arvas'ın yaptığı dua ile sona erdi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/N75EoQEX3MQYASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Van'da 40 göçmen yakalandı

​Van’ın Başkale ilçesinde Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirtilen 40 göçmen yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.

Van'da "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ev sahipliğinde 13 ülkeden 400 bilim insanının katıldığı "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı.

Mardin'de ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Mardin'den kutsal topraklara gidecek ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı.
TÜM HABERLER