A A A

Gürbulak Sınır Kapısında Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-29 23:28

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğubayazıt Koordinatörlüğü tarafından Gürbulak köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Gürbulak Sınır Kapısında Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğubayazıt Koordinatörlüğü tarafından İran sınır kapısına bakan Gürbulak (Gurcibılax) köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Program, Tuncay Sevinç’in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Peygamber sevdalıları mevlithan ekiplerinin okuduğu Mevlid-i Şerif'in ardından platforma üye deneklerden Mustazflar Cemiyeti Doğubayazıt Şube Başkanı Ahmet Zariç günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Konuşmasına gördüğü bir rüyayı anlatarak başlayan Zariç, "Bundan yaklaşık bir yıl önce gördüğüm bir rüyada yüksek bir dağın eteklerinde bir halk toplanmış Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum'unu kutluyorlardı. Rüyadaki etkinlikte sunuculuk yapan şahıs konuşmalarını yapmak üzere Hz. Muhammed’i (sav) çağırdı ve efendimiz platforma çıkarak Kutlu Doğum'a gelenleri selamladı ve hasbihal etti." şeklinde gördüğü rüyayı anlattı.

Kutlu Doğum etkinliklerin bidat olduğunu söyleyenlere tepki gösteren Zariç, "Kendini bilmez birkaç grup çıkmış Kutlu Doğum etkinliklerinin bidat olduğunu iddia ediyor. Hadi bakalım onlarda kalkıp yemin ederek desinler ki ‘bizde rüya gördük ki efendimiz rüyamıza geldi ve kutlu doğumların bidat olduğunu söyledi’ desin. Vallahi onlar sizin birliğinizi, kardeşliğinizi istemiyorlar, onların tek yaptıkları ‘bu bidattir, şu bidattir’ demektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmadan sonra sahneye çıkan ilahi sanatçılarından Resul Taştan ve Mustafa Gültekin Peygamber Efendimize ithafen ilahi ve ezgiler seslendirdi. Minik çocukların dillerinden kısa ayet ve hadisler okunduktan sonra "Hak ve Adalet" temalı tiyatro gösterisi sahnelendi.

Program Cemal Arvas’ın yaptığı dua ile sona erdi. (Ramazan Zeren-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center