A A A

Kurucuova beldesinde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-29 21:03

MALATYA - Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucuova beldesinde Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kurucuova beldesinde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya Koordinatörlüğü tarafından Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucuova beldesinde “Hak ve adalet Rehberi Hz. Muhammed(sav)” konulu Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kurucuova beldesi belediye binası önünde gerçekleşen Kutlu Doğum etkinliğinin sunuculuğunu Muhammed Ali Batı yaptı.
Hafız Muhammed Aslanoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Mevlid-i Şerif’le okunmasıyla devam etti.

İlahi sanatçıların seslendirdiği ilahi ve ezgilerin ardından programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Mahmut Yayla, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Yayla konuşmasında Hz Muhammed’in gelişiyle insanlıkta büyük değişikliğin hak ve adalete riayet edildiğini söyledi. Yayla, “Onun gelişiyle köleler hür, kadınlar eşya olmaktan kurtulup anne oldu. Cennet annelerin ayağı altında oldu. Biz her ne kadar Hz. Peygamberin bir yönünü merhamet yönünü ortaya çıkarmak istiyorsak da, Peygamberin farklı yönleri de vardır. Bizde her sene yapmış olduğumuz gibi Hz. Peygamberin bir yönünü ortaya koymak istiyoruz. Bu sene de ‘hak ve adalet rehberi Hz. Muhammed(sav)’ yönünü ortaya koymak istedik. Şüphesiz Allah’ın esmasının da isimlerinden olan hak ve adalet, çocuklarımızın gönüllerinde annelerimizin zikirlerindedir. Allah,  Hz. Âdemi yarattı. Yeryüzünün huzuru ve düzenin temini içinde adaleti gönderdi. Resullerini ve nebilerini adaletle gönderdi. Adaletle hükmedilsin ve insanlar yeryüzünde huzur bulsun diye. Peygamberler bu konuda da bizim için en güzel, en iyi ve en mükemmel örnektir. Allah bu şekilde adaleti ve hakkı bize emretti. Önce peygamberine sonra bize emretti.” dedi.

Program yapılan dua ile sona ererken, etkinliğe  katılanlara,  Peygamber Sevdalıları Platformunun bu yıl bastırmış olduğu  “Hira’dan Yükselen Nur” adlı kitap hediye olarak dağıtıldı.

Ayrıca programa katılan Belediye Başkanı Vahap Küçük’e katkılarından dolayı Peygamber Sevdalıları atkısı hediye edildi. (İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER