A A A

Kurucuova beldesinde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-29 21:03

MALATYA - Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucuova beldesinde Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kurucuova beldesinde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya Koordinatörlüğü tarafından Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucuova beldesinde "Hak ve adalet Rehberi Hz. Muhammed(sav)" konulu Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kurucuova beldesi belediye binası önünde gerçekleşen Kutlu Doğum etkinliğinin sunuculuğunu Muhammed Ali Batı yaptı.
Hafız Muhammed Aslanoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Mevlid-i Şerif'le okunmasıyla devam etti.

İlahi sanatçıların seslendirdiği ilahi ve ezgilerin ardından programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Mahmut Yayla, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Yayla konuşmasında Hz Muhammed'in gelişiyle insanlıkta büyük değişikliğin hak ve adalete riayet edildiğini söyledi. Yayla, "Onun gelişiyle köleler hür, kadınlar eşya olmaktan kurtulup anne oldu. Cennet annelerin ayağı altında oldu. Biz her ne kadar Hz. Peygamberin bir yönünü merhamet yönünü ortaya çıkarmak istiyorsak da, Peygamberin farklı yönleri de vardır. Bizde her sene yapmış olduğumuz gibi Hz. Peygamberin bir yönünü ortaya koymak istiyoruz. Bu sene de ‘hak ve adalet rehberi Hz. Muhammed(sav)' yönünü ortaya koymak istedik. Şüphesiz Allah'ın esmasının da isimlerinden olan hak ve adalet, çocuklarımızın gönüllerinde annelerimizin zikirlerindedir. Allah, Hz. Âdemi yarattı. Yeryüzünün huzuru ve düzenin temini içinde adaleti gönderdi. Resullerini ve nebilerini adaletle gönderdi. Adaletle hükmedilsin ve insanlar yeryüzünde huzur bulsun diye. Peygamberler bu konuda da bizim için en güzel, en iyi ve en mükemmel örnektir. Allah bu şekilde adaleti ve hakkı bize emretti. önce peygamberine sonra bize emretti." dedi.

Program yapılan dua ile sona ererken, etkinliğe katılanlara, Peygamber Sevdalıları Platformunun bu yıl bastırmış olduğu "Hira'dan Yükselen Nur" adlı kitap hediye olarak dağıtıldı.

Ayrıca programa katılan Belediye Başkanı Vahap Küçük'e katkılarından dolayı Peygamber Sevdalıları atkısı hediye edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER