A A A

"Aksaray’da Kutlu Doğum etkinliğine izin verilmemesi akıllara FETÖ şüphesini getiriyor"

Eklenme : 2017-04-29 20:27

AKSARAY - Aksaray'da geçen yıl açık alanda düzenlenmek istenen Kutlu Doğum etkinliğine bu yıl da izin verilmedi. Yazılı bir açıklama yapan AKSA-DER, etkinliğe izin verilmemesinin akıllara FETÖ zihniyetinin devam ettiği yönünde şüpheler getirdiğini belirtti.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından geçen yıl açık alanda düzenlenmek istenen Kutlu Doğum etkinliğine izin vermeyen Aksaray Valiliği, bu yıl da etkinliğe izin vermedi.

Kararı yazılı bir basın açıklaması yaparak kınayan platform üyesi AKSA-DER'in Başkanı Mustafa Bilgiç, "Aksaray'da Peygamber Sevdalıları Platformunun hiçbir etkinliğine izin verilmemesi aklımıza Aksaray'da FETO zihniyetinin devam ettiği yönünde şüpheler getiriyor." ifadelerine yer verdi.

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden AKSA-DER''in 30 Nisan Pazar günü 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenleyeceği Kutlu Doğum etkinliğinin Aksaray Valiliği tarafından engellendiğine vurgu yapan Bilgiç, etkinlik için 10 Mart tarihinde verilen dilekçeye 45 gün boyunca çeşitli bahanelerle cevap verilerek geciktirildiğini belirtti.

Valilik Hukuk İşleri Müdürlüğünün, dilekçede belirtilen etkinlik tarihinden 4 gün önce olumsuz cevap vermesinin art niyet olduğu yönünde düşüncelere sevk ettiğine işaret eden Bilgiç, "Aksaray Valiliği 2016 yılında yapmak istediğimiz Kutlu Doğum etkinliğini sudan sebeplerle programa üç gün kala dilekçeye olumsuz cevap vermiştir. Geçen sene nisan ayında başlayan bu keyfi engelleme bu yıl da devam etmiştir. Bir yıl boyunca verdiğimiz tüm etkinlik dilekçelerine olumsuz cevap verilmiştir." dedi.

Yıl içerisinde düzenlemek istedikleri Siyer Sınavı, Meal Sınavı, Hz. ömer'i anlama gibi etkinliklere izin verilmediğini hatırlatan Bilgiç, "OHAL bahanesiyle izin verilmeyen etkinliğin Türkiye'nin 350 ayrı noktasında düzenlendiğini ve buralarda hiçbir sorun yaşanmadığını biliyoruz. Buna rağmen Aksaray'da Peygamber Sevdalıları Platformunun hiçbir etkinliğine izin verilmemesi aklımıza Aksaray'da FETO zihniyetinin devam ettiği yönünde şüpheler getiriyor." ifadelerine dikkat çekti.

Peygamber Sevdalıları Platformu ve AKSA-DER olarak FETö'nün "parlak döneminde" birçok baskı, dayatma ve sindirme yöntemleriyle karşılaştıklarını aktaran Bilgiç, şimdilerde ise FETö'nün hesap verdiğini ancak, zihniyetlerinin devam ettiğini belirtti.

"Söz konusu AKSA-DER olunca neden tüm etkinlikleri engelleniyor?"

Hükümet yetkililerine ve Aksaray Valiliğine seslenen Bilgiç, "Peygamber Sevdalıları camiasının yaptığı hayırlı işler Türkiye'nin hiçbir yerinde engellenmezken Aksaray'da hangi bahaneyle engellenmektedir? Dilekçeyi 45 gün beklettikten sonra aynı alanda Belediyenin etkinliği ve Olağanüstü Hal'i bahane etmek ne kadar etiktir? Aksaray'da tüm dernekler istediği faaliyeti gerçekleştirdiği halde söz konusu AKSA-DER olunca neden tüm etkinlikleri engelleniyor?

Hükümet yetkililerine sesleniyoruz, Aksaray Valiliğinin bu keyfi uygulamasını derhal sorgulayın. Bu mütedeyyin camia, her zaman adaletten yana bir duruş sergilemiş, bu ülkenin en zor zamanlarında halkımızın maslahatını gözetmiş ve bu uğurda çok ağır bedeller ödemiş bir camiadır."

Aksaray valiliğinin bu keyfi uygulamasına karşı başta müspet medya olmak üzere, tüm STK ve camiaların bu haksızlık karşısında seslerini yükseltmeye davet eden Bilgiç, haksızlık karşısında asla susmayacaklarını, bu haksızlığı hükümet yetkililerine ve tüm halka anlatacaklarını kaydetti.

AKSA-DER yönetim kurulu ise bu keyfi uygulamaların son bulması için siyasi parti ve sivil topum örgütlerini ziyaret ederek yetkililerle görüşeceklerini ifade ettiler. (İLKHA)Aksaray Valiliğinden 'Kutlu Doğum'un meydanda yapılmasına engel
Aksaray Valiliğinden 'Kutlu Doğum'un meydanda yapılmasına engel

Aksa-Der tarafından yarın Hükümet Meydanı’nda düzenlenmesi planlanan ve daha önce gerekli izinleri alınan Kutlu Doğum etkinliği, "Terör Olayları" gerekçe gösterilerek Aksaray Valiliği tarafından iptal edildi....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER