A A A

Yeniceoba beldesinde Muhammedi coşku

Eklenme : 2017-04-29 18:40

KONYA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Yeniceoba beldesinde Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirildi.

Yeniceoba beldesinde Muhammedi coşku

Peygamber Sevdalıları Platformu Konya İl Koordinatörlüğü tarafından Cihanbeyli ilçesine bağlı Yeniceoba beldesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte mevlithanlar tarafından mevlidi şerif okundu.

Kutlu Doğum etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Emrah Daş Hoca, "Günümüzde zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin, sömürünün, kan ve gözyaşının hâkim olduğu bir dünyada Allah Resulünün mesajını anlamaya her zamankinden daha fazla muhtacız. Bizler bu maksatla Yeniceoba'da ilk defa bu programı tertip ediyoruz. İlk ama son olmayacak inşallah. Her geçen yıl daha fazla katılımla bu programların devamlılığını sağlayacağız." dedi.

Açılış konuşmasının ardından etkinlik ses sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgilerle devam etti.

Daha sonra Gazeteci-Yazar Mehmet Emin Özmen söz alarak, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.

Özmen, "Peygamber Efendimiz dünyaya teşrif etmeden önce yeryüzünde hak namına bir şey kalmamıştır. Hristiyanlar, 'İsa Allah'ın oğludur.' dediler ve Allah'a beşeriyet isnat ettiler. Yahudiler, 'Üzeyr Allah'ın oğludur.' dediler ve Allah'a beşeriyet isnat ettiler. Kısacası Allah'ın göndermiş olduğu Tevrat ve İncil tahrif edilmiş, yeryüzünde kelime-i tevhidi temsil eden herhangi bir din kalmamıştı. Yeryüzünde adalet kalmamıştı. Faiz, fuhuş, ahlaksızlık, zulüm diz boyuydu. Yeryüzünde insanlar kendilerini kurtaracak bir kurtarıcı bekliyorlardı. Çünkü güçlüler zayıflara zulmediyordu, toplumların arasında ahlaksızlık mevcut, toplumda hak namına bir şey kalmamıştı. İnsanların gözleri ufukta, bir peygamber, bir kurtarıcı bekliyorlardı ki bin 446 yıl önce Hz. Muhammed yeryüzüne teşrif etti." dedi.

"Allah'ın Resulü yeryüzüne teşrif etmeden önce müşrikler kendi kızlarını diri diri toprağa gömüyorlardı." diyen Özmen, "Bizim gözlerimizin nuru, evlerimizin süsü kızlarımız o zaman bir utanç vesilesi idi ve onlar kızlarını 4-5 yaşlarında öldürüyorlardı. Peygamber Efendimiz kızı Fatıma'nın önünde ayağa kalkar, 'Gel ey babasının annesi!' derdi." şeklinde konuştu.

Çocuklar tarafından okunan şiir ve Arapça ezgilerle devam eden Kutlu Doğum etkinliği, yapılan dua ile sona erdi. (Mehmet Ali Ekinci-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center