A A A

Yeniceoba beldesinde Muhammedi coşku

Eklenme : 2017-04-29 18:40

KONYA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Yeniceoba beldesinde Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirildi.

Yeniceoba beldesinde Muhammedi coşku

Peygamber Sevdalıları Platformu Konya İl Koordinatörlüğü tarafından Cihanbeyli ilçesine bağlı Yeniceoba beldesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte mevlithanlar tarafından mevlidi şerif okundu.

Kutlu Doğum etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Emrah Daş Hoca, "Günümüzde zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin, sömürünün, kan ve gözyaşının hâkim olduğu bir dünyada Allah Resulünün mesajını anlamaya her zamankinden daha fazla muhtacız. Bizler bu maksatla Yeniceoba'da ilk defa bu programı tertip ediyoruz. İlk ama son olmayacak inşallah. Her geçen yıl daha fazla katılımla bu programların devamlılığını sağlayacağız." dedi.

Açılış konuşmasının ardından etkinlik ses sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgilerle devam etti.

Daha sonra Gazeteci-Yazar Mehmet Emin özmen söz alarak, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.

özmen, "Peygamber Efendimiz dünyaya teşrif etmeden önce yeryüzünde hak namına bir şey kalmamıştır. Hristiyanlar, 'İsa Allah'ın oğludur.' dediler ve Allah'a beşeriyet isnat ettiler. Yahudiler, 'Üzeyr Allah'ın oğludur.' dediler ve Allah'a beşeriyet isnat ettiler. Kısacası Allah'ın göndermiş olduğu Tevrat ve İncil tahrif edilmiş, yeryüzünde kelime-i tevhidi temsil eden herhangi bir din kalmamıştı. Yeryüzünde adalet kalmamıştı. Faiz, fuhuş, ahlaksızlık, zulüm diz boyuydu. Yeryüzünde insanlar kendilerini kurtaracak bir kurtarıcı bekliyorlardı. Çünkü güçlüler zayıflara zulmediyordu, toplumların arasında ahlaksızlık mevcut, toplumda hak namına bir şey kalmamıştı. İnsanların gözleri ufukta, bir peygamber, bir kurtarıcı bekliyorlardı ki bin 446 yıl önce Hz. Muhammed yeryüzüne teşrif etti." dedi.

"Allah'ın Resulü yeryüzüne teşrif etmeden önce müşrikler kendi kızlarını diri diri toprağa gömüyorlardı." diyen özmen, "Bizim gözlerimizin nuru, evlerimizin süsü kızlarımız o zaman bir utanç vesilesi idi ve onlar kızlarını 4-5 yaşlarında öldürüyorlardı. Peygamber Efendimiz kızı Fatıma'nın önünde ayağa kalkar, 'Gel ey babasının annesi!' derdi." şeklinde konuştu.

Çocuklar tarafından okunan şiir ve Arapça ezgilerle devam eden Kutlu Doğum etkinliği, yapılan dua ile sona erdi. (Mehmet Ali Ekinci-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER