A A A

Tunceli'deki PKK operasyonlarının bilançosu açıklandı

Eklenme : 2017-04-29 16:27

TUNCELİ - Tunceli Valiliği, son 3 günde Aliboğazı ile Kızılmescit bölgesinde yürütülen operasyonlarda çıkan çatışmada 15 PKK'linin öldürüldüğünü, 12 PKK'linin teslim olduğunu, çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiğini açıkladı.

Tunceli'deki PKK operasyonlarının bilançosu açıklandı

Tunceli Valiliği, son 3 günde Aliboğazı ile Kızılmescit bölgesinde yürütülen operasyonlara ilişkin bilgi verdi.

Buna göre, Hozat 51'Motorlu Piyade Tugay Komutanlığının sevk ve idaresinde Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekât birliklerince ilimiz Aliboğazı Bölgesinde PKK'ye yönelik operasyon kapsamında, 27 Nisan 2017 tarihinde PKK'lilerle sıcak temas sağlandığı ve çıkan çatışmada 2 PKK'li öldürüldü, 2'si yaralı 8 PKK'li teslim oldu.

28 Nisan 2017 tarihinde Yapılan istihbari çalışmalar neticesinde ise yine Aliboğazı bölgesinde PKK'lilerin barındığı iki ayrı sığınak tespit edilerek sığınakların çevresi asker tarafından kuşatıldı. Çıkan çatışmada 6 PKK'li öldürüldü, 4 PKK'li de teslim oldu.

Aliboğazı bölgesinde devam eden arama/tarama faaliyetleri neticesinde 9 adet kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, bir adet M-16 piyade tüfeği, 2 adet el bombası, 4 adet roketatar sevk fişeği, 438 adet kalaşnikof fişeği, 37) adet M-16 piyade tüfeği fişeği, 2 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, 38 adet kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ile çok sayıda yaşamsal malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Sonuç olarak Aliboğazı bölgesinde yapılan operasyonlarda 8 PKK'li öldürülürken 2’si yaralı olmak üzere 12 PKK'li teslim oldu.

Operasyonların bir diğer adresi Pülümür ilçesi Kızılmescit bölgesinde 26 Nisan'da  yapılan operasyonlarda ise 7 PKK'li öldürüldü.

Böylece Tunceli'de son üç günde yapılan operasyonlarda 15 PKK'li öldürülürken 12 PKK'li teslim oldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

2017-06-29 08:14:16

​Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger için veda yemeği verdi.

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

2017-06-29 07:32:59

Dışişleri Bakanlığı tarafından 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada'dan asker çekeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12 akademisyen açığa alındı

12 akademisyen açığa alındı

2017-06-29 07:24:10

Bildiriye imza atma gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER