A A A

Tunceli'deki PKK operasyonlarının bilançosu açıklandı

Eklenme : 2017-04-29 16:27

TUNCELİ - Tunceli Valiliği, son 3 günde Aliboğazı ile Kızılmescit bölgesinde yürütülen operasyonlarda çıkan çatışmada 15 PKK'linin öldürüldüğünü, 12 PKK'linin teslim olduğunu, çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiğini açıkladı.

Tunceli'deki PKK operasyonlarının bilançosu açıklandı

Tunceli Valiliği, son 3 günde Aliboğazı ile Kızılmescit bölgesinde yürütülen operasyonlara ilişkin bilgi verdi.

Buna göre, Hozat 51'Motorlu Piyade Tugay Komutanlığının sevk ve idaresinde Jandarma Komando ve Jandarma özel Harekât birliklerince ilimiz Aliboğazı Bölgesinde PKK'ye yönelik operasyon kapsamında, 27 Nisan 2017 tarihinde PKK'lilerle sıcak temas sağlandığı ve çıkan çatışmada 2 PKK'li öldürüldü, 2'si yaralı 8 PKK'li teslim oldu.

28 Nisan 2017 tarihinde Yapılan istihbari çalışmalar neticesinde ise yine Aliboğazı bölgesinde PKK'lilerin barındığı iki ayrı sığınak tespit edilerek sığınakların çevresi asker tarafından kuşatıldı. Çıkan çatışmada 6 PKK'li öldürüldü, 4 PKK'li de teslim oldu.

Aliboğazı bölgesinde devam eden arama/tarama faaliyetleri neticesinde 9 adet kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, bir adet M-16 piyade tüfeği, 2 adet el bombası, 4 adet roketatar sevk fişeği, 438 adet kalaşnikof fişeği, 37) adet M-16 piyade tüfeği fişeği, 2 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, 38 adet kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ile çok sayıda yaşamsal malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Sonuç olarak Aliboğazı bölgesinde yapılan operasyonlarda 8 PKK'li öldürülürken 2'si yaralı olmak üzere 12 PKK'li teslim oldu.

Operasyonların bir diğer adresi Pülümür ilçesi Kızılmescit bölgesinde 26 Nisan'da yapılan operasyonlarda ise 7 PKK'li öldürüldü.

Böylece Tunceli'de son üç günde yapılan operasyonlarda 15 PKK'li öldürülürken 12 PKK'li teslim oldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

2017-08-17 08:45:52

​17 Ağustos 1999 sabah 03.02'de merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan Marmara Depremi'nin üzerinden 18 yıl geçti.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER