A A A

Bursalılar Kutlu Doğum etkinliğine güllerle davet edildi

Eklenme : 2017-04-29 16:18

BURSA - Bursa'da yarın düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliği için vatandaşlara gül dağıtılarak, etkinliğe katılmaları istendi.

Bursalılar Kutlu Doğum etkinliğine güllerle davet edildi

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa'da yarın Gökdere Meydanı'nda düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliğine halkı gül dağıtarak davet etti.

Platformun üye ve gönüllüleri tarafından Kapalı Çarşı esnafı ve Ulucami Meydanı'nda vatandaşlara gül ve broşür dağıtılarak, Kutlu Doğum etkinliğine davet çağrısı yapıldı.

Faaliyetlerinden dolayı heyete teşekkür eden Bursalılar, Kutlu Doğum etkinliğine katılacaklarını ifade ettiler.

Gül dağıtımının ardından açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörü Cemil Genç, yarın düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliğinin hazırlıklarının son aşamasına geldiklerini belirtti.

"Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenecek etkinliğe Bursa halkını davet eden Genç, Hz. Peygamber'in adaletine ihtiyaç duyulduğunu bildirerek, adaletin olmadığı toplumun yıkık olduğunu söyledi.

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç, "önceki yıllarda Bursa'da on binlerce siyer kitabı dağıttık. Yine bu yıl da Peygamber Efendimiz'in hayatını anlatan 'Hira'dan Yükselen Nur' isimli 40 bin kitabı Bursalı vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. 200 bin el broşürü, 10 bin afiş ve caddelere yüzlerce pankart asarak halkımızı Kutlu Doğum etkinliğine davet ettik." dedi.

Programa Yusuf Tutak Hoca'nın konuşmacı olarak katılacağına değinen Genç, "Programımız Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, mevlidi şerifin okunmasıyla devam edecektir. Ardından Peygamber Efendimiz için bestelenen ilahiler okunacak. Sonra günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarla devam edecek. İnşallah yapılan dua ile etkinliğimiz sona erecek." ifadelerini kullandı.

Bursa'nın çeşitli yerlerinde 9 yıldır Kutlu Doğum programları düzenlediklerini ve bu etkinliklere on binlerce insanın katladığını söyleyen Genç, bütün Bursa halkını yarın saat 14.00'te düzenlenecek etkinliğe davet etti. (Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER