A A A

Bursalılar Kutlu Doğum etkinliğine güllerle davet edildi

Eklenme : 2017-04-29 16:18

BURSA - Bursa'da yarın düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliği için vatandaşlara gül dağıtılarak, etkinliğe katılmaları istendi.

Bursalılar Kutlu Doğum etkinliğine güllerle davet edildi

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa'da yarın Gökdere Meydanı'nda düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliğine halkı gül dağıtarak davet etti.

Platformun üye ve gönüllüleri tarafından Kapalı Çarşı esnafı ve Ulucami Meydanı'nda vatandaşlara gül ve broşür dağıtılarak, Kutlu Doğum etkinliğine davet çağrısı yapıldı.

Faaliyetlerinden dolayı heyete teşekkür eden Bursalılar, Kutlu Doğum etkinliğine katılacaklarını ifade ettiler.

Gül dağıtımının ardından açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörü Cemil Genç, yarın düzenlenecek Kutlu Doğum etkinliğinin hazırlıklarının son aşamasına geldiklerini belirtti.

"Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)"  temasıyla düzenlenecek etkinliğe Bursa halkını davet eden Genç, Hz. Peygamber'in adaletine ihtiyaç duyulduğunu bildirerek, adaletin olmadığı toplumun yıkık olduğunu söyledi.

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç, "Önceki yıllarda Bursa'da on binlerce siyer kitabı dağıttık. Yine bu yıl da Peygamber Efendimiz'in hayatını anlatan 'Hira'dan Yükselen Nur' isimli 40 bin kitabı Bursalı vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. 200 bin el broşürü, 10 bin afiş ve caddelere yüzlerce pankart asarak halkımızı Kutlu Doğum etkinliğine davet ettik." dedi.

Programa Yusuf Tutak Hoca'nın konuşmacı olarak katılacağına değinen Genç, "Programımız Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, mevlidi şerifin okunmasıyla devam edecektir. Ardından Peygamber Efendimiz için bestelenen ilahiler okunacak. Sonra günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarla devam edecek. İnşallah yapılan dua ile etkinliğimiz sona erecek." ifadelerini kullandı.

Bursa'nın çeşitli yerlerinde 9 yıldır Kutlu Doğum programları düzenlediklerini ve bu etkinliklere on binlerce insanın katladığını söyleyen Genç, bütün Bursa halkını yarın saat 14.00'te düzenlenecek etkinliğe davet etti. (Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
Kod Center