A A A

"Hz. Peygamber'in adaletine teslim olursak feraha ereriz"

Eklenme : 2017-04-29 11:56

SİİRT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Atabağı Beldesi'nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde Hz. Peygamber'in adaletine teslim olunması halinde kurtuluşa erileceğini dikkat çekildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Atabağı (Comaniye) Beldesi'nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Atabey İlköğretim Okulu avlusunda düzenlenen etkinliğe HÜDA PAR Siirt Başkanı Behçet Sevgili, bölgenin kanaat önderleri, ve çok sayıda davetli katıldı.

"Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen etkinlik, Molla Resul Akdeniz'in Kur'an-Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Hidayet İlahi Grubu Mevlid-i Şerif okudu.

İttihad'ul Ulema üyesi Molla Kerbela Şanlı, programda yaptığı konuşmada Hz. Muhammed'in adil vasfına dikkat çekti.

Hz. Muhammed'in, kendisine daha peygamberlik vazifesi verilmeden adil bir düzen için çabaladığını belirten Şanlı, Hilfü'l-Fudûl cemiyetini örnek verdi.

Şanlı, "Ebu Cehil, Mekke'ye gelen bir tüccarın malına zorla el koymuştu. Çaresiz adam, uğradığı haksızlığa karşı Mekkelilerden yardım istedi. Ona Hz. Muhammed'e gitmesi ve ondan yardım istemesi söylendi. Zira Peygamberimizin Hilfü'l-Fudûl üyesi olduğu ve haksızlıklara karşı hassas olduğu Mekke'de herkes tarafından biliniyordu. Peygamberimize gelerek durumunu anlatan adam ondan kendisine yardımcı olmasını istedi. Hz. Peygamber de Ebu Cehil'in evine giderek ona adamın mallarını geri vermesini söyledi. Ebu Cehil şaşkın bir vaziyette hiçbir itirazda bulunmadı ve tüccardan gasp ettiği malları ona iade etti. Buradan da anlaşılıyor ki adaletin yeryüzündeki temsilcisi Hz. Muhammed'dir." dedi.

"Kurtuluş Hz. Muhammed'dedir"

"Bizler O'nun (sav) adaletine teslim olursak feraha ereriz." diyen Şanlı, "İnsanlığın kurtuluşu ne Ebu Cehillerde ne komünistlerde ne Amerika'da ne Rusya'dadır. İnsanlığın kurtuluşu Hz. Muhammed'dedir. Efendimiz, hiçbir zaman ashabının önünde kibirlenmemiştir. Bir gün çarşıda dolaşırken adamın biri onun elini öpmek için eğilmişti. Lakin efendimiz kendisinin bir beşer olduğunu belirtmiş ve izin vermemişti. Allah bizleri Resulüne uyan ve itaat eden kullarından eylesin." ifadelerini kullandı.

Kız ve erkek çocukların seslendirdiği ilahilerin ardından Meryem Tetik ve Fatma Güngör’ün okudukları "Kırk Yaşındasın" şiiri katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Program, yapılan dua ile sona erdi. (Cuma Ant- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER