A A A

"Hz. Peygamber'in adaletine teslim olursak feraha ereriz"

Eklenme : 2017-04-29 11:56

SİİRT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Atabağı Beldesi'nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde Hz. Peygamber'in adaletine teslim olunması halinde kurtuluşa erileceğini dikkat çekildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Atabağı (Comaniye) Beldesi'nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Atabey İlköğretim Okulu avlusunda düzenlenen etkinliğe HÜDA PAR Siirt Başkanı Behçet Sevgili, bölgenin kanaat önderleri, ve çok sayıda davetli katıldı.

"Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen etkinlik, Molla Resul Akdeniz'in Kur'an-Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Hidayet İlahi Grubu Mevlid-i Şerif okudu.

İttihad'ul Ulema üyesi Molla Kerbela Şanlı, programda yaptığı konuşmada Hz. Muhammed'in adil vasfına dikkat çekti.

Hz. Muhammed'in, kendisine daha peygamberlik vazifesi verilmeden adil bir düzen için çabaladığını belirten Şanlı, Hilfü'l-Fudûl cemiyetini örnek verdi.

Şanlı, "Ebu Cehil, Mekke'ye gelen bir tüccarın malına zorla el koymuştu. Çaresiz adam, uğradığı haksızlığa karşı Mekkelilerden yardım istedi. Ona Hz. Muhammed'e gitmesi ve ondan yardım istemesi söylendi. Zira Peygamberimizin Hilfü'l-Fudûl üyesi olduğu ve haksızlıklara karşı hassas olduğu Mekke'de herkes tarafından biliniyordu. Peygamberimize gelerek durumunu anlatan adam ondan kendisine yardımcı olmasını istedi. Hz. Peygamber de Ebu Cehil'in evine giderek ona adamın mallarını geri vermesini söyledi. Ebu Cehil şaşkın bir vaziyette hiçbir itirazda bulunmadı ve tüccardan gasp ettiği malları ona iade etti. Buradan da anlaşılıyor ki adaletin yeryüzündeki temsilcisi Hz. Muhammed'dir." dedi.

"Kurtuluş Hz. Muhammed'dedir"

"Bizler O'nun (sav) adaletine teslim olursak feraha ereriz." diyen Şanlı, "İnsanlığın kurtuluşu ne Ebu Cehillerde ne komünistlerde ne Amerika'da ne Rusya'dadır. İnsanlığın kurtuluşu Hz. Muhammed'dedir. Efendimiz, hiçbir zaman ashabının önünde kibirlenmemiştir. Bir gün çarşıda dolaşırken adamın biri onun elini öpmek için eğilmişti. Lakin efendimiz kendisinin bir beşer olduğunu belirtmiş ve izin vermemişti. Allah bizleri Resulüne uyan ve itaat eden kullarından eylesin." ifadelerini kullandı.

Kız ve erkek çocukların seslendirdiği ilahilerin ardından Meryem Tetik ve Fatma Güngör'ün okudukları "Kırk Yaşındasın" şiiri katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Program, yapılan dua ile sona erdi. (Cuma Ant- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER