A A A

Balıkesir'de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-28 19:01

BALIKESİR - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Balıkesir'de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Balıkesir'in Bandırma ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Bir düğün salonunda gerçekleşen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından Mevlid-i Şerif okundu. Daha sonra Peygamber efendimiz için bestelenen ilahiler seslendirildi.

Programın açılış konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformu adına Cemil Genç yaptı.  Peygamber Sevdalıları Platformu hakkında bilgiler veren Genç, platformun amacının Hz. Muhammed (sav)'i topluma tanıtmak olduğunu söyledi.

"Toplumun tüm kesimleri ancak Hz. Muhammed (sav)'in şemsiyesi altında bir araya gelir"

Genç, "Hz. Muhammed (sav)'i tanıdığımız zaman, O'nu seveceğiz, yaşantısını örnek alacağız. Yaşantısını örnek aldığımız zaman mutlu ve huzurlu olacağız ve Allah'a yaklaşacağız. Peygamber (sav)'e olan sevgimiz bizi Allah'a yaklaştıracak. Bizler de Hz. Peygamber'i tanıtmak için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında Kutlu Doğum etkinliği geliyor. Türkiye'nin dört bir tarafında etkinlikler düzenledik, düzenliyoruz.  Toplumun tüm kesimleri ancak Hz. Muhammed (sav)'in şemsiyesi altında bir araya gelir. Hz. Peygamber bu toplumun harcıdır." ifadelerini kullandı.

Programa konuşmacı olarak katılan Adnan Alınç, hayatından kesitler sunduğu Hazreti Peygamber'in hayatından, örnek ve adil vasfına dikkat çekti.

Alınç, "Hz. Muhammed (sav)'in, hayatımızın her alanında örnekleri vardır. O'nun örnek ahlakını saymakla bitiremeyiz. O'nun hayatını anlatmak saatlere, günlere sığdıramayız. Bu nedenle bizler her yıl O seçkin insanın, günümüzle ilgili, ihtiyaç olan örnek ahlakından bazı parçaları gündem yapıp sizlere anlatmaya çalışıyoruz." dedi.

"Hak ve adalete olan ihtiyacımız çok fazladır"

Günümüzde hak ve adalete her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu aktaran Alınç, hak ve adalet iki önemli özelliğidir Resullah (sav)'in. Bugün yeryüzüne baktığımızda en fazla eksikliğini hissettiğimiz iki kavram hak ve adalet kavramlarıdır. Ne çocuklarımıza ne bayanlara ne erkeklere ne yaşlılara ne de Müslümanlara veya mazlumlara hiç kimseye hak ettiği değer maalesef verilemiyor. Bugün, Allah katında en değerli olan Müminler en büyük sıkıntıları, zulümleri yaşıyorlar. Hak ve adalete olan ihtiyacımız çok fazladır." şeklinde konuştu.

Daha sonra tiyatro ekibi, İbn-i Mesud'un Kâbe'de ilk Kur'an-ı Kerim'i okuma sahnesini canlandırdı.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER