A A A

Balıkesir'de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-28 19:01

BALIKESİR - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Balıkesir'de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Balıkesir'in Bandırma ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Bir düğün salonunda gerçekleşen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından Mevlid-i Şerif okundu. Daha sonra Peygamber efendimiz için bestelenen ilahiler seslendirildi.

Programın açılış konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformu adına Cemil Genç yaptı. Peygamber Sevdalıları Platformu hakkında bilgiler veren Genç, platformun amacının Hz. Muhammed (sav)'i topluma tanıtmak olduğunu söyledi.

"Toplumun tüm kesimleri ancak Hz. Muhammed (sav)'in şemsiyesi altında bir araya gelir"

Genç, "Hz. Muhammed (sav)'i tanıdığımız zaman, O'nu seveceğiz, yaşantısını örnek alacağız. Yaşantısını örnek aldığımız zaman mutlu ve huzurlu olacağız ve Allah'a yaklaşacağız. Peygamber (sav)'e olan sevgimiz bizi Allah'a yaklaştıracak. Bizler de Hz. Peygamber'i tanıtmak için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında Kutlu Doğum etkinliği geliyor. Türkiye'nin dört bir tarafında etkinlikler düzenledik, düzenliyoruz. Toplumun tüm kesimleri ancak Hz. Muhammed (sav)'in şemsiyesi altında bir araya gelir. Hz. Peygamber bu toplumun harcıdır." ifadelerini kullandı.

Programa konuşmacı olarak katılan Adnan Alınç, hayatından kesitler sunduğu Hazreti Peygamber'in hayatından, örnek ve adil vasfına dikkat çekti.

Alınç, "Hz. Muhammed (sav)'in, hayatımızın her alanında örnekleri vardır. O'nun örnek ahlakını saymakla bitiremeyiz. O'nun hayatını anlatmak saatlere, günlere sığdıramayız. Bu nedenle bizler her yıl O seçkin insanın, günümüzle ilgili, ihtiyaç olan örnek ahlakından bazı parçaları gündem yapıp sizlere anlatmaya çalışıyoruz." dedi.

"Hak ve adalete olan ihtiyacımız çok fazladır"

Günümüzde hak ve adalete her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu aktaran Alınç, hak ve adalet iki önemli özelliğidir Resullah (sav)'in. Bugün yeryüzüne baktığımızda en fazla eksikliğini hissettiğimiz iki kavram hak ve adalet kavramlarıdır. Ne çocuklarımıza ne bayanlara ne erkeklere ne yaşlılara ne de Müslümanlara veya mazlumlara hiç kimseye hak ettiği değer maalesef verilemiyor. Bugün, Allah katında en değerli olan Müminler en büyük sıkıntıları, zulümleri yaşıyorlar. Hak ve adalete olan ihtiyacımız çok fazladır." şeklinde konuştu.

Daha sonra tiyatro ekibi, İbn-i Mesud'un Kâbe'de ilk Kur'an-ı Kerim'i okuma sahnesini canlandırdı.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER