A A A

Okullara "Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor?" panosu asıldı

Eklenme : 2017-04-28 16:11

DENİZLİ - Denizli’de lise ve ortaokullarda panolara "Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor?" panoları asıldı.

Okullara

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığı izinle okul duvarlarına “Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor? Sorulu pano yapıştırdı. Bu panodaki dikdörtgen kutulara öğrenciler, öğretmenler ilk aklına gelen bir ya da iki kelime yazıyor. Öğrencilerde farkındalık oluşturma amaçlı bu çalışma nisan ayı sonuna kadar devam edecek. 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi İmam Hatipler Komisyonu Başkanı Halil Emre Eşmeli, okullarda yapmış oldukları bu çalışmaya öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Eşmeli, “Bugün çekilen tüm sıkıntılar Peygamberimizin yolundan gitmediğimizden ve onu yeterince anlayamadığımızdan kaynaklanmaktadır. Peygamberimizin gençlere olan ilgisini incelediğimizde, onun bütün gayret ve hedefinin, inançlı, dindar, ahlaklı ve iffetli bir gençlik oluşturabilmek olduğunu görüyoruz. Yüce Efendimiz onları şefkatle bağrına basmıştır. Bugünün gençliğine Efendimizden alınacak oldukça büyük dersler vardır. Güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen bir Peygamberden gençlere miras kalan ziynet ancak ve ancak onun sünnetidir. Onun söylemleriyle bezenmeye, onun eylemleriyle yaşamaya bütün insanlığın ihtiyacı var” dedi.

Denizli genelinde Hz Muhammed'in hayatını insanlara daha iyi anlatabilmek ve tanıtabilmek amacıyla nisan ayı içerisinde birçok etkinlikler yapıldığını aktaran Eşmeli, "Bizler de Anadolu Gençlik Derneği Lise ve Ortaokul Komisyonları olarak, öğrencilerimizin Efendimize olan duygu ve düşüncelerini yansıtabilmeleri ve kendilerini O'na karşı ifade edebilme amaçlı lise ve ortaokullarımızın içerisinde Kutlu Doğum ve Peygamberimiz konulu pano çalışması ile öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini yazabilmelerine imkan sağlıyoruz. Hedefimiz bu çalışmayla liseli ve ortaokullu gençlerin Peygamber Efendimize sevgi ve muhabbetlerini arttırmaktır." ifadelerini kullandı. (İLKHA)    YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center