A A A

Okullara "Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor?" panosu asıldı

Eklenme : 2017-04-28 16:11

DENİZLİ - Denizli’de lise ve ortaokullarda panolara "Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor?" panoları asıldı.

Okullara

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığı izinle okul duvarlarına “Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor? Sorulu pano yapıştırdı. Bu panodaki dikdörtgen kutulara öğrenciler, öğretmenler ilk aklına gelen bir ya da iki kelime yazıyor. Öğrencilerde farkındalık oluşturma amaçlı bu çalışma nisan ayı sonuna kadar devam edecek. 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi İmam Hatipler Komisyonu Başkanı Halil Emre Eşmeli, okullarda yapmış oldukları bu çalışmaya öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Eşmeli, “Bugün çekilen tüm sıkıntılar Peygamberimizin yolundan gitmediğimizden ve onu yeterince anlayamadığımızdan kaynaklanmaktadır. Peygamberimizin gençlere olan ilgisini incelediğimizde, onun bütün gayret ve hedefinin, inançlı, dindar, ahlaklı ve iffetli bir gençlik oluşturabilmek olduğunu görüyoruz. Yüce Efendimiz onları şefkatle bağrına basmıştır. Bugünün gençliğine Efendimizden alınacak oldukça büyük dersler vardır. Güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen bir Peygamberden gençlere miras kalan ziynet ancak ve ancak onun sünnetidir. Onun söylemleriyle bezenmeye, onun eylemleriyle yaşamaya bütün insanlığın ihtiyacı var” dedi.

Denizli genelinde Hz Muhammed'in hayatını insanlara daha iyi anlatabilmek ve tanıtabilmek amacıyla nisan ayı içerisinde birçok etkinlikler yapıldığını aktaran Eşmeli, "Bizler de Anadolu Gençlik Derneği Lise ve Ortaokul Komisyonları olarak, öğrencilerimizin Efendimize olan duygu ve düşüncelerini yansıtabilmeleri ve kendilerini O'na karşı ifade edebilme amaçlı lise ve ortaokullarımızın içerisinde Kutlu Doğum ve Peygamberimiz konulu pano çalışması ile öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini yazabilmelerine imkan sağlıyoruz. Hedefimiz bu çalışmayla liseli ve ortaokullu gençlerin Peygamber Efendimize sevgi ve muhabbetlerini arttırmaktır." ifadelerini kullandı. (İLKHA)    YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

2017-06-28 22:43:42

​Şırnak'ın Silopi ilesinde 6 PKK'linin teslim olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER