A A A

Okullara "Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor?" panosu asıldı

Eklenme : 2017-04-28 16:11

DENİZLİ - Denizli’de lise ve ortaokullarda panolara "Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor?" panoları asıldı.

Okullara

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden aldığı izinle okul duvarlarına "Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor? Sorulu pano yapıştırdı. Bu panodaki dikdörtgen kutulara öğrenciler, öğretmenler ilk aklına gelen bir ya da iki kelime yazıyor. öğrencilerde farkındalık oluşturma amaçlı bu çalışma nisan ayı sonuna kadar devam edecek.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi İmam Hatipler Komisyonu Başkanı Halil Emre Eşmeli, okullarda yapmış oldukları bu çalışmaya öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Eşmeli, "Bugün çekilen tüm sıkıntılar Peygamberimizin yolundan gitmediğimizden ve onu yeterince anlayamadığımızdan kaynaklanmaktadır. Peygamberimizin gençlere olan ilgisini incelediğimizde, onun bütün gayret ve hedefinin, inançlı, dindar, ahlaklı ve iffetli bir gençlik oluşturabilmek olduğunu görüyoruz. Yüce Efendimiz onları şefkatle bağrına basmıştır. Bugünün gençliğine Efendimizden alınacak oldukça büyük dersler vardır. Güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen bir Peygamberden gençlere miras kalan ziynet ancak ve ancak onun sünnetidir. Onun söylemleriyle bezenmeye, onun eylemleriyle yaşamaya bütün insanlığın ihtiyacı var" dedi.

Denizli genelinde Hz Muhammed'in hayatını insanlara daha iyi anlatabilmek ve tanıtabilmek amacıyla nisan ayı içerisinde birçok etkinlikler yapıldığını aktaran Eşmeli, "Bizler de Anadolu Gençlik Derneği Lise ve Ortaokul Komisyonları olarak, öğrencilerimizin Efendimize olan duygu ve düşüncelerini yansıtabilmeleri ve kendilerini O'na karşı ifade edebilme amaçlı lise ve ortaokullarımızın içerisinde Kutlu Doğum ve Peygamberimiz konulu pano çalışması ile öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini yazabilmelerine imkan sağlıyoruz. Hedefimiz bu çalışmayla liseli ve ortaokullu gençlerin Peygamber Efendimize sevgi ve muhabbetlerini arttırmaktır." ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

2017-08-17 22:08:41

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

TÜM HABERLER

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.
TÜM HABERLER