A A A

Komela İslami'den HÜDA PAR'a ziyaret

Eklenme : 2017-04-28 11:44

BATMAN - Kürdistan Komela İslami Partisi Gençlik Kollarından oluşan bir heyet, HÜDA PAR Batman İl Başkanlığını ziyaret etti.

Komela İslami'den HÜDA PAR'a ziyaret

Peygamber Sevdalıları Platformunun pazar günü "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenleyeceği Kutlu Doğum etkinliğine katılmak üzere Diyarbakır'a gelen Kürdistan Komela İslami Partisi Gençlik Kolları heyetinin çevre illere yönelik ziyaret programları devam ediyor.

Programları kapsamında Batman'a gelen heyet, HÜDA PAR İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyarette Komela İslami Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Dr. Bestoon Hama Salih, Duhok İl Başkanı Abdülbari Emin'in yer aldığı heyeti, HÜDA PAR GİK Üyesi İsa Aydın, İl Başkanı Davut Şahin, İlçe Başkanı Ömer Faruk Dursun ve parti teşkilatı karşıladı.

HÜDA PAR GİK Üyesi Aydın, parti olarak yaptıkları çalışmaları hakkında heyeti bilgilendirdi. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, heyet de partililere Irak Kürdistanı'nda yürüttükleri çalışmalarından bahsetti.

Irak'ta yaptığı çalışmalar dolayısıyla Komala İslami'yi tebrik ettiklerini söyleyen Aydın, "Kardeşlerimiz Irak Kürdistanı'ndan Mamoste Ali Bapir'in önderlik yaptığı Komala İslami Partisi'ndendirler. Gençlik Kolları Genel Başkanı ve onların yardımcıları beraber çalıştığı il, ilçe sorumlularıdır. Her biri değişik bölgelerdendir. Aynı zamanda aralarında Komala'nın GİK üyeleri var. Biz 2011 tarihinden bu yana gidip geliyoruz. Tüm kardeşlerimizle ilişkilerimiz var. Kardeşlik hukuku çerçevesinde bizleri ziyaret ettiler." dedi.

Komela İslami Partisi'nin, Diyarbakır'da pazar günü yapılacak Kutlu Doğum etkinliği öncesi kendilerini ziyaret ettiğini dile getiren Aydın, "HÜDA PAR'ın kuruluş amacı ümmetin vahdeti noktasında birlik ve beraberlik içerisinde çalışmasıdır. Dünyadaki tüm İslami hareketler ve partiler bir araya gelip güçlerini birleştirerek ümmet coğrafyasındaki işgalin, zulmün, akan kanın son bulması için bir varlık ortaya koymalıdırlar.  Sorunlarımızı kendi içimizde halletmemiz gerekir. HÜDA PAR olarak kardeşlik çerçevesi içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz inşallah." diye konuştu.

Heyet Başkanı Dohuk İl Başkanı Abdülbari Emin, Diyarbakır'da yapılacak Kutlu Doğum etkinliğine katılmak üzere Türkiye'ye geldiklerini belirterek, bu kapsamda Batman'da da HÜDA PAR İl Başkanlığını ziyaret ettiklerini ifade etti.

Allah'tan, Peygamber Sevdalıları Platformunun çalışmalarını bereketlendirmesini dilediklerini belirten Emin, Hz. Peygamber'i tanıtma ve anlatmaya çalışmalarındaki gayret ve çabalarından dolayı platforma teşekkür etti.

HÜDA PAR ziyareti sonrası Batman Umut Kervanı Derneğini ziyaret eden heyet, derneğin genel başkan yardımcıları Ramazan Doğu ve Masum Ayyıldız tarafından karşılandı.

Umut Kervanı'nın hizmet binasını gezen heyet, derneğin çalışmaları hakkında da bilgi aldı. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

2017-06-24 10:34:12

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

2017-06-22 12:30:11

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

2017-06-22 12:02:18

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

TÜM HABERLER

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.

Otomobil şarampole uçtu: 2 ölü 3 yaralı

​Adıyaman’ın Kahta ilçesinde otomobilin şarampole uçması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
TÜM HABERLER