A A A

Komela İslami'den HÜDA PAR'a ziyaret

Eklenme : 2017-04-28 11:44

BATMAN - Kürdistan Komela İslami Partisi Gençlik Kollarından oluşan bir heyet, HÜDA PAR Batman İl Başkanlığını ziyaret etti.

Komela İslami'den HÜDA PAR'a ziyaret

Peygamber Sevdalıları Platformunun pazar günü "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenleyeceği Kutlu Doğum etkinliğine katılmak üzere Diyarbakır'a gelen Kürdistan Komela İslami Partisi Gençlik Kolları heyetinin çevre illere yönelik ziyaret programları devam ediyor.

Programları kapsamında Batman'a gelen heyet, HÜDA PAR İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyarette Komela İslami Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Dr. Bestoon Hama Salih, Duhok İl Başkanı Abdülbari Emin'in yer aldığı heyeti, HÜDA PAR GİK Üyesi İsa Aydın, İl Başkanı Davut Şahin, İlçe Başkanı Ömer Faruk Dursun ve parti teşkilatı karşıladı.

HÜDA PAR GİK Üyesi Aydın, parti olarak yaptıkları çalışmaları hakkında heyeti bilgilendirdi. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, heyet de partililere Irak Kürdistanı'nda yürüttükleri çalışmalarından bahsetti.

Irak'ta yaptığı çalışmalar dolayısıyla Komala İslami'yi tebrik ettiklerini söyleyen Aydın, "Kardeşlerimiz Irak Kürdistanı'ndan Mamoste Ali Bapir'in önderlik yaptığı Komala İslami Partisi'ndendirler. Gençlik Kolları Genel Başkanı ve onların yardımcıları beraber çalıştığı il, ilçe sorumlularıdır. Her biri değişik bölgelerdendir. Aynı zamanda aralarında Komala'nın GİK üyeleri var. Biz 2011 tarihinden bu yana gidip geliyoruz. Tüm kardeşlerimizle ilişkilerimiz var. Kardeşlik hukuku çerçevesinde bizleri ziyaret ettiler." dedi.

Komela İslami Partisi'nin, Diyarbakır'da pazar günü yapılacak Kutlu Doğum etkinliği öncesi kendilerini ziyaret ettiğini dile getiren Aydın, "HÜDA PAR'ın kuruluş amacı ümmetin vahdeti noktasında birlik ve beraberlik içerisinde çalışmasıdır. Dünyadaki tüm İslami hareketler ve partiler bir araya gelip güçlerini birleştirerek ümmet coğrafyasındaki işgalin, zulmün, akan kanın son bulması için bir varlık ortaya koymalıdırlar.  Sorunlarımızı kendi içimizde halletmemiz gerekir. HÜDA PAR olarak kardeşlik çerçevesi içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz inşallah." diye konuştu.

Heyet Başkanı Dohuk İl Başkanı Abdülbari Emin, Diyarbakır'da yapılacak Kutlu Doğum etkinliğine katılmak üzere Türkiye'ye geldiklerini belirterek, bu kapsamda Batman'da da HÜDA PAR İl Başkanlığını ziyaret ettiklerini ifade etti.

Allah'tan, Peygamber Sevdalıları Platformunun çalışmalarını bereketlendirmesini dilediklerini belirten Emin, Hz. Peygamber'i tanıtma ve anlatmaya çalışmalarındaki gayret ve çabalarından dolayı platforma teşekkür etti.

HÜDA PAR ziyareti sonrası Batman Umut Kervanı Derneğini ziyaret eden heyet, derneğin genel başkan yardımcıları Ramazan Doğu ve Masum Ayyıldız tarafından karşılandı.

Umut Kervanı'nın hizmet binasını gezen heyet, derneğin çalışmaları hakkında da bilgi aldı. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

2017-05-23 14:46:15

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının ölümüne neden olduğu 2 çocuğun ailesini ziyaret etti.

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

2017-05-21 19:09:03

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeni MKYK üyeleri de belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti'nin Genel Başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti'nin Genel Başkanı oldu

2017-05-21 18:08:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde yeniden genel başkan seçildi.

TÜM HABERLER

Tunceli'de 2 asker yaralandı

Tunceli'nin merkez Çiçekli bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda 2 asker yaralandı.

Konya merkezli 27 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Konya merkezli 27 ilde operasyon düzenlendi.

Keklik beslemek Doğu ve Güneydoğuda kültürel bir sevgidir

Adıyaman’da yaşayan Abuzer Ok, zamanının büyük bölümünü geçirdiği kekliklerin kendisini kötü alışkanlıklardan ve stresten arındırdığını ifade etti.

Nusaybin’de "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde "Dünya Çevre Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tartıştığı ağabeyini öldürdü iddiası

Gaziantep’te bir kişinin tartıştığı ağabeyini göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi.
TÜM HABERLER
Kod Center