A A A

Komela İslami'den HÜDA PAR'a ziyaret

Eklenme : 2017-04-28 11:44

BATMAN - Kürdistan Komela İslami Partisi Gençlik Kollarından oluşan bir heyet, HÜDA PAR Batman İl Başkanlığını ziyaret etti.

Komela İslami'den HÜDA PAR'a ziyaret

Peygamber Sevdalıları Platformunun pazar günü "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenleyeceği Kutlu Doğum etkinliğine katılmak üzere Diyarbakır'a gelen Kürdistan Komela İslami Partisi Gençlik Kolları heyetinin çevre illere yönelik ziyaret programları devam ediyor.

Programları kapsamında Batman'a gelen heyet, HÜDA PAR İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyarette Komela İslami Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Dr. Bestoon Hama Salih, Duhok İl Başkanı Abdülbari Emin'in yer aldığı heyeti, HÜDA PAR GİK Üyesi İsa Aydın, İl Başkanı Davut Şahin, İlçe Başkanı ömer Faruk Dursun ve parti teşkilatı karşıladı.

HÜDA PAR GİK Üyesi Aydın, parti olarak yaptıkları çalışmaları hakkında heyeti bilgilendirdi. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, heyet de partililere Irak Kürdistanı'nda yürüttükleri çalışmalarından bahsetti.

Irak'ta yaptığı çalışmalar dolayısıyla Komala İslami'yi tebrik ettiklerini söyleyen Aydın, "Kardeşlerimiz Irak Kürdistanı'ndan Mamoste Ali Bapir'in önderlik yaptığı Komala İslami Partisi'ndendirler. Gençlik Kolları Genel Başkanı ve onların yardımcıları beraber çalıştığı il, ilçe sorumlularıdır. Her biri değişik bölgelerdendir. Aynı zamanda aralarında Komala'nın GİK üyeleri var. Biz 2011 tarihinden bu yana gidip geliyoruz. Tüm kardeşlerimizle ilişkilerimiz var. Kardeşlik hukuku çerçevesinde bizleri ziyaret ettiler." dedi.

Komela İslami Partisi'nin, Diyarbakır'da pazar günü yapılacak Kutlu Doğum etkinliği öncesi kendilerini ziyaret ettiğini dile getiren Aydın, "HÜDA PAR'ın kuruluş amacı ümmetin vahdeti noktasında birlik ve beraberlik içerisinde çalışmasıdır. Dünyadaki tüm İslami hareketler ve partiler bir araya gelip güçlerini birleştirerek ümmet coğrafyasındaki işgalin, zulmün, akan kanın son bulması için bir varlık ortaya koymalıdırlar. Sorunlarımızı kendi içimizde halletmemiz gerekir. HÜDA PAR olarak kardeşlik çerçevesi içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz inşallah." diye konuştu.

Heyet Başkanı Dohuk İl Başkanı Abdülbari Emin, Diyarbakır'da yapılacak Kutlu Doğum etkinliğine katılmak üzere Türkiye'ye geldiklerini belirterek, bu kapsamda Batman'da da HÜDA PAR İl Başkanlığını ziyaret ettiklerini ifade etti.

Allah'tan, Peygamber Sevdalıları Platformunun çalışmalarını bereketlendirmesini dilediklerini belirten Emin, Hz. Peygamber'i tanıtma ve anlatmaya çalışmalarındaki gayret ve çabalarından dolayı platforma teşekkür etti.

HÜDA PAR ziyareti sonrası Batman Umut Kervanı Derneğini ziyaret eden heyet, derneğin genel başkan yardımcıları Ramazan Doğu ve Masum Ayyıldız tarafından karşılandı.

Umut Kervanı'nın hizmet binasını gezen heyet, derneğin çalışmaları hakkında da bilgi aldı. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

TÜM HABERLER

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.

Hakkari'de FETÖ operasyonu: 3 gözaltı

Hakkari'de FETÖ'ye yönelik operasyonda, "ByLock" kullandıkları tespit edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.
TÜM HABERLER