A A A

Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-28 11:15

BİLECİK - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bilecik'in Bozüyük ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, Müslümanların her konuda olduğu gibi adalet konusunda da Hz. Muhammed'i örnek almaları gerektiği vurgusu yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte mevlithanlar tarafından mevlidi şerif okundu. Daha sonra Selami Güneş, ilahi ve ezgiler seslendirdi.

Kutlu Doğum etkinliğinin açılış konuşmasını platform adına Rahmetullah Durgun yaptı. Durgun, Hz. Peygamber'in mesajını bayrak yapmayan toplulukların bedbaht olduğunu söyledi.

En büyük hedeflerinin Hz. Peygamber'in hayatını okumak, okutmak ve yaşamak olduğunu belirten Durgun, "Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz toplumsal huzuru tesis etmek için hak ve adalet rehberi Hz. Muhammed'in ahlakına başvurmalı ve bu güzel ahlakı her alana hâkim kılmalıyız. En büyük hedefimiz onu okumak, okutmak ve yaşamaktır. Yapılan çalışmalardaki amacımız Rabbimizin rızasını kazanmaktır. Bizler biliyoruz ki Hz. Muhammed'in sünnetinin girmediği ev haraptır. Onun mesajını bayrak yapmayan topluluk bedbahttır. Onun çağrısı diğer çağrılar gibi değildir. Onun çağrısı ölü kalpleri diriltir, mazlumları rahatlatır." dedi.

"Peygamberimizden bahsetmek sadece nisan ayına has bir durum değil"

Daha sonra katılımcılara hitap eden İsa Güvendik Hoca ise Hz. Muhammed'in örnek hayatından kesitler sundu.

"Biz onu her gün anıyor, anlatıyoruz"

Hz. Muhammed'den bahsetmenin sadece nisan ayına has bir durum olmadığını, onun her gün anıldığını vurgulayan Güvendik, şunları söyledi: "Allah nasip etti, nisan ayında Efendimizi anmak için bir araya geldik. Kimisi ondan bahsedecek, kimisi anlatacak, kimisi onun için bestelenen ilahiler seslendirecek, kimisi de gelip onun hayatından kesitler dinleyecek. Belli ki herkes Peygamber Efendimiz için bir araya gelmiş. Ama Peygamber Efendimizi anmak, ondan bahsetmek sadece nisan ayına has bir durum değildir. Eğer öyleyse de olmaması lazım. Peygamber Efendimize salavatı her namazımızda getiririz. Biz onu her gün anıyor, anlatıyoruz. Her gün evlerimizde, çocuklarımıza Peygamber Efendimizi anlatırız ama biz onu birlikte anmak ve anlatmak istiyoruz."

Güvendik, Hz. Peygamber'in hayatının asırlardır anlatılmasına rağmen bitirilemediğini sözlerine ekleyerek, "Peygamber Efendimizi bin 400 yıldır anıyor, anlatıyoruz. Ne anlatanların onu anlatmaya güçleri yetti ne de onu dinleyenler dinlemeye doydu. Bu yıl da nasip olursa nisan ayı boyunca onun hak ve adalet rehberi olduğunu anlatacağız." şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından kız çocukları, Hz. Muhammed için yazılan ilahileri seslendirdiler. Kutlu Doğum etkinliği okunan dua ile sona erdi. (Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center