A A A

Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-28 11:15

BİLECİK - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bilecik'in Bozüyük ilçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, Müslümanların her konuda olduğu gibi adalet konusunda da Hz. Muhammed'i örnek almaları gerektiği vurgusu yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte mevlithanlar tarafından mevlidi şerif okundu. Daha sonra Selami Güneş, ilahi ve ezgiler seslendirdi.

Kutlu Doğum etkinliğinin açılış konuşmasını platform adına Rahmetullah Durgun yaptı. Durgun, Hz. Peygamber'in mesajını bayrak yapmayan toplulukların bedbaht olduğunu söyledi.

En büyük hedeflerinin Hz. Peygamber'in hayatını okumak, okutmak ve yaşamak olduğunu belirten Durgun, "Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz toplumsal huzuru tesis etmek için hak ve adalet rehberi Hz. Muhammed'in ahlakına başvurmalı ve bu güzel ahlakı her alana hâkim kılmalıyız. En büyük hedefimiz onu okumak, okutmak ve yaşamaktır. Yapılan çalışmalardaki amacımız Rabbimizin rızasını kazanmaktır. Bizler biliyoruz ki Hz. Muhammed'in sünnetinin girmediği ev haraptır. Onun mesajını bayrak yapmayan topluluk bedbahttır. Onun çağrısı diğer çağrılar gibi değildir. Onun çağrısı ölü kalpleri diriltir, mazlumları rahatlatır." dedi.

"Peygamberimizden bahsetmek sadece nisan ayına has bir durum değil"

Daha sonra katılımcılara hitap eden İsa Güvendik Hoca ise Hz. Muhammed'in örnek hayatından kesitler sundu.

"Biz onu her gün anıyor, anlatıyoruz"

Hz. Muhammed'den bahsetmenin sadece nisan ayına has bir durum olmadığını, onun her gün anıldığını vurgulayan Güvendik, şunları söyledi: "Allah nasip etti, nisan ayında Efendimizi anmak için bir araya geldik. Kimisi ondan bahsedecek, kimisi anlatacak, kimisi onun için bestelenen ilahiler seslendirecek, kimisi de gelip onun hayatından kesitler dinleyecek. Belli ki herkes Peygamber Efendimiz için bir araya gelmiş. Ama Peygamber Efendimizi anmak, ondan bahsetmek sadece nisan ayına has bir durum değildir. Eğer öyleyse de olmaması lazım. Peygamber Efendimize salavatı her namazımızda getiririz. Biz onu her gün anıyor, anlatıyoruz. Her gün evlerimizde, çocuklarımıza Peygamber Efendimizi anlatırız ama biz onu birlikte anmak ve anlatmak istiyoruz."

Güvendik, Hz. Peygamber'in hayatının asırlardır anlatılmasına rağmen bitirilemediğini sözlerine ekleyerek, "Peygamber Efendimizi bin 400 yıldır anıyor, anlatıyoruz. Ne anlatanların onu anlatmaya güçleri yetti ne de onu dinleyenler dinlemeye doydu. Bu yıl da nasip olursa nisan ayı boyunca onun hak ve adalet rehberi olduğunu anlatacağız." şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından kız çocukları, Hz. Muhammed için yazılan ilahileri seslendirdiler. Kutlu Doğum etkinliği okunan dua ile sona erdi. (Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER