A A A

Giresun'da Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2017-04-26 08:57

GİRESUN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Giresun'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Giresun'da Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından Giresun'da "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Medeni Çelik'in yaptığı etkinlik, Giresun Üniversitesi Camii İmam-Hatibi Atıf Hakkı Efe'nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ses sanatçısı Yakup Kazak'ın okuduğu ilahi ve ezgilerle devam eden etkinlikte Araştırmacı-Yazar M. Ali Ortaç katılımcılara hitap etti.

Hz. Muhammed'in hakkı ve adaleti hâkim kılmak için gönderildiğini ve insanları hakka davet ettiğini belirten Ortaç, ashabın bu hak davayı kabul edip haksızlıklara karşı mücadele ettiğini söyledi.

Ortaç, "Hz. Muhammed peygamberlikten önce de hak ve adalet için mücadele etti. Bu yüzden de Hilfü'l-Fudûl gibi bir oluşumda yer aldı. Hz. Muhammed sadece Müslümanlar arasında değil gayrimüslimler arasında da adalet ile hükmetti. Öyle ki aralarında tartışma çıkan Yahudiler dahi aralarındaki anlaşmazlığı çözmek için Allah Resulünün adaletine sığındılar. Tekrardan hakkın ve adaletin hâkim olması için Müslümanların cesur ve güçlü olmaları gerekir ama bunlar tek başına yetmez. Aynı zamanda Müslümanların birlik olmaları gerekir. Birlik olmaları gerekir ki yeryüzündeki bunca haksızlığa karşı koyabilsinler." dedi.

Konuşmanın ardından küçük çocuklar sahneye çıkarak ezberledikleri ayeti kerime ve hadisi şerifleri okudular.

Platform tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen umre ödüllü Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda dereceye giren Abdülhamit Aydın'a ödül verildi.

İlahi ve ezgilerin okunmasıyla devam eden Kutlu Doğum etkinliği yapılan duayla son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER