A A A

Patnos'ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-25 19:01

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı'nın Patnos ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Patnos'ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu Koordinatörlüğü tarafından Patnos'ta, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Sunuculuğunu eğitimci Şaban Sezer’in yaptığı program, Hafız Hüseyin Akyürek’in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Program, ardından okunan mevlid, ilahi ve ezgiler ile devam etti. Minik kız çocuklarının okuduğu şiirlerle duygusal anlar yaşandı.

Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı  Nihat Tay, Hz. Muhammed'in adaletinin sadece insanlara değil tüm mahlukata yönelik olduğunu belirtti.

Tay, "Avrupanın kokuşmuş medeniyetine değil, islam medeniyetine muhtacız. Avrupa Birliği değil bize İslam Birliği lazım.  Yeryüzünde adalet ancak Müslümanların eliyle ve Hz. Muhammed’in rehberliğiyle gerçekleşebilir. Bu da ancak Müslümanların Kur’an ve sünnet etrafında birleşerek bir olmalarıyla gerçekleşebilir." dedi.

Program Kutlu Doğum Siyer Sınavında dereceye girenlere verilen ödüllerin ardından Yusuf Kaya’nın okuduğu dua ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center