A A A

Özel eğitim öğrencilerine yönelik kültürel gezi

Eklenme : 2017-04-25 12:39

DENİZLİ - Pansiyonlu özel eğitim okullarında yatılı olarak kalan işitme ve görme engelli öğrencilere yönelik gezilerin ilki Denizli'de gerçekleşti.

Özel eğitim öğrencilerine yönelik kültürel gezi

Pansiyonlu özel eğitim okullarında yatılı olarak kalan işitme ve görme engelli öğrencilerin, bulundukları illerin tarihi ve kültürel dokusunu tanımaları, sosyalleşmeleri ve toplumla bütünleşmeleri amacıyla Denizli, Şanlıurfa, İstanbul, Kahramanmaraş ve Adana'yı kapsayacak gezilerin ilki Denizli'de gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt'un katılımıyla düzenlenen geziye Denizli Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu ile Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Görme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu öğrenci ve velileri katıldı.

Gezide öğrenciler rehberlerin verdikleri bilgileri ilgiyle takip ederken, travertenlere giren öğrencilerin birçoğunun yaşadığı bu ilk deneyimde oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi.

Gezi sonrası duygularını aktaran öğrenciler, bu etkinliğin ilk defa gerçekleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Veliler ise çocuklarını tek başlarına getirme imkânı bulamadıklarını, bu tür gezilerin öğrencilerin sosyalleşmesini ve arkadaşlarıyla kaynaşmasını sağlamasından dolayı yararlı olduğunu ifade ettiler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center