A A A

Özel eğitim öğrencilerine yönelik kültürel gezi

Eklenme : 2017-04-25 12:39

DENİZLİ - Pansiyonlu özel eğitim okullarında yatılı olarak kalan işitme ve görme engelli öğrencilere yönelik gezilerin ilki Denizli'de gerçekleşti.

Özel eğitim öğrencilerine yönelik kültürel gezi

Pansiyonlu özel eğitim okullarında yatılı olarak kalan işitme ve görme engelli öğrencilerin, bulundukları illerin tarihi ve kültürel dokusunu tanımaları, sosyalleşmeleri ve toplumla bütünleşmeleri amacıyla Denizli, Şanlıurfa, İstanbul, Kahramanmaraş ve Adana'yı kapsayacak gezilerin ilki Denizli'de gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt'un katılımıyla düzenlenen geziye Denizli Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu ile Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Görme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu öğrenci ve velileri katıldı.

Gezide öğrenciler rehberlerin verdikleri bilgileri ilgiyle takip ederken, travertenlere giren öğrencilerin birçoğunun yaşadığı bu ilk deneyimde oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi.

Gezi sonrası duygularını aktaran öğrenciler, bu etkinliğin ilk defa gerçekleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Veliler ise çocuklarını tek başlarına getirme imkânı bulamadıklarını, bu tür gezilerin öğrencilerin sosyalleşmesini ve arkadaşlarıyla kaynaşmasını sağlamasından dolayı yararlı olduğunu ifade ettiler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

2017-06-28 22:43:42

​Şırnak'ın Silopi ilesinde 6 PKK'linin teslim olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER