A A A

Özel eğitim öğrencilerine yönelik kültürel gezi

Eklenme : 2017-04-25 12:39

DENİZLİ - Pansiyonlu özel eğitim okullarında yatılı olarak kalan işitme ve görme engelli öğrencilere yönelik gezilerin ilki Denizli'de gerçekleşti.

Özel eğitim öğrencilerine yönelik kültürel gezi

Pansiyonlu özel eğitim okullarında yatılı olarak kalan işitme ve görme engelli öğrencilerin, bulundukları illerin tarihi ve kültürel dokusunu tanımaları, sosyalleşmeleri ve toplumla bütünleşmeleri amacıyla Denizli, Şanlıurfa, İstanbul, Kahramanmaraş ve Adana'yı kapsayacak gezilerin ilki Denizli'de gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt'un katılımıyla düzenlenen geziye Denizli Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu ile Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Görme Engelliler İlkokulu-Ortaokulu öğrenci ve velileri katıldı.

Gezide öğrenciler rehberlerin verdikleri bilgileri ilgiyle takip ederken, travertenlere giren öğrencilerin birçoğunun yaşadığı bu ilk deneyimde oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi.

Gezi sonrası duygularını aktaran öğrenciler, bu etkinliğin ilk defa gerçekleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Veliler ise çocuklarını tek başlarına getirme imkânı bulamadıklarını, bu tür gezilerin öğrencilerin sosyalleşmesini ve arkadaşlarıyla kaynaşmasını sağlamasından dolayı yararlı olduğunu ifade ettiler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

2017-08-17 22:08:41

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

TÜM HABERLER

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.
TÜM HABERLER