A A A

Kars’ta Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2017-04-24 23:53

KARS - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kars’ ta Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Kars’ta Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Kars Koordinatörlüğü tarafından  “Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)” temalı Kutlu Doğum Programı düzenlendi.

Etkinlik Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra okunan Mevlid-i Şerif ve grup Vahdet tarafından seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Şaban Gökhan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Gökhan, “İmam Rabbani’nin dediği gibi ‘ben sözlerimle Hz Muhammed (sav) övemem bilakis onu överek sözlerimi güzelleştiriyorum.’ Bizlerde Peygamberimizi överek, ondan bahsederek O’nun o güzel hayatından kasideler sunarak hayatımızı ve sözlerimizi güzelleştirip O’na layık bir ümmet olmaya gayret edeceğiz.” dedi.

“Hak ve adaleti tanıya bilmemiz için onun zıttı olan batılı ve zulumatı iyi bilmemiz ve bunu da anlaya bilmemiz için bin 400 yıl öncesine gitmemiz gerekir.” diyen Gökhan, “Kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü, kadınların meta olarak kullanıldığı, güçlülerin zayıfları ezdiği, hak ve adaletten bahsetmenin mümkün olmadığı bir dönem de alemlerin Rabbim olan Allah, Hz Muhammed’i gönderdi.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Hz Muhammed ve bazı sahabelerin hayatından kesitler anlatan Gökhan, “Değerli kardeşlerim ve özellikle siz bacılarım, bu neslin sessiz birer öğretmeni olan anneler çocuklarınızı Peygamberin terbiyesinden uzak tutmayın çocuklarınız Peygamberini tanıyarak büyüsünler. Peygamberi  tanımayan bir çocuktan evlatlık beklemeyin. Allah muhafaza Peygamberini tanımayan birinden asi ve isyankar bir evlat çıkar. Bu toplumun inşasının mayası Kur’an ve Sünnettir. Bu Kur’an ve sünnet için ilk terbiye aldığı yer anne ve babalarıdır.” ifadelerini kullandı.

Program Grup Vahdetin seslendirdiği ilahi ve ezgilerden sonra yapılan dua ile son buldu. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER