A A A

Kars’ta Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2017-04-24 23:53

KARS - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kars’ ta Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Kars’ta Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Kars Koordinatörlüğü tarafından "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum Programı düzenlendi.

Etkinlik Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra okunan Mevlid-i Şerif ve grup Vahdet tarafından seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Şaban Gökhan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Gökhan, "İmam Rabbani'nin dediği gibi ‘ben sözlerimle Hz Muhammed (sav) övemem bilakis onu överek sözlerimi güzelleştiriyorum.' Bizlerde Peygamberimizi överek, ondan bahsederek O'nun o güzel hayatından kasideler sunarak hayatımızı ve sözlerimizi güzelleştirip O'na layık bir ümmet olmaya gayret edeceğiz." dedi.

"Hak ve adaleti tanıya bilmemiz için onun zıttı olan batılı ve zulumatı iyi bilmemiz ve bunu da anlaya bilmemiz için bin 400 yıl öncesine gitmemiz gerekir." diyen Gökhan, "Kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü, kadınların meta olarak kullanıldığı, güçlülerin zayıfları ezdiği, hak ve adaletten bahsetmenin mümkün olmadığı bir dönem de alemlerin Rabbim olan Allah, Hz Muhammed'i gönderdi." şeklinde konuştu.

Konuşmasında Hz Muhammed ve bazı sahabelerin hayatından kesitler anlatan Gökhan, "Değerli kardeşlerim ve özellikle siz bacılarım, bu neslin sessiz birer öğretmeni olan anneler çocuklarınızı Peygamberin terbiyesinden uzak tutmayın çocuklarınız Peygamberini tanıyarak büyüsünler. Peygamberi tanımayan bir çocuktan evlatlık beklemeyin. Allah muhafaza Peygamberini tanımayan birinden asi ve isyankar bir evlat çıkar. Bu toplumun inşasının mayası Kur'an ve Sünnettir. Bu Kur'an ve sünnet için ilk terbiye aldığı yer anne ve babalarıdır." ifadelerini kullandı.

Program Grup Vahdetin seslendirdiği ilahi ve ezgilerden sonra yapılan dua ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER