A A A

Iğdır’da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-24 22:01

IĞDIR - Peygamber Sevdalıları Platformu Iğdır koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Iğdır’da Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Iğdır Koordinatörlüğü tarafından Iğdır Gençlik ve Spor Merkezinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Sunuculuğunu ömer Duman'ın yaptığı program Muhammed Nur Padir'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Peygamber Sevdalıları mevlithan ekibi tarafından Mevlid-i Şerif okundu.

Etkinlik, Grup Vahdet sanatçısı Mehmet Noğay ve Mustafa Yekit, Hz Muhammed üzerine bestelenen ilahi ve ezgiler seslendirmesiyle devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan İttihad-ül Ulema üyelerinden Molla Ali Aslan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Hak ve adalet temalı etkinlikte Allah'ın Hz Muhammed aracılığıyla yeryüzüne getirdiği dava ile zalimlerin zulümlerini yok ettiğini belirten Aslan, "İslam davası adalet üzerine kurulu bir dindir. Tarih boyunca beşeri sistemler zulüm etmişlerdir. Nemrutların, Firavunların ve onlardan sonra gelen zalimlerin hayatlarına ve de devletlerine bakın, hiçbir yerde adaleti bulamazsınız. Allah bir Peygamberi gönderişiyle onların pisliklerini silip süpürmüştür. Onların namların insanlık defterinden silinmiştir." dedi.

İslam dinini karalamaya çalışanlara itibar edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Aslan, "Her kim İslam dini katı dindir diyorsa, yalan söylüyor. Çünkü bizim kitabımızın başına Bismillahirrahmanirrahim geçiyor. O merhametin en büyük tecellisidir. Eğer adaletten ve merhametten bahsediliyorsa bütün kainat merhameti Hz. Resulullah'dan alıyor." ifadelerini kullandı.

Peygamber Sevdalıları Platformunun daha önce yapmış olduğu Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda Iğdır'da dereceye girip birinci olan Yunus Emre Yılmaz'a ödül verildi.

Program kız çocukları tarafından seslendirilen ilahi ve ezgilerin ardından sona erdi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/YMnUgTbLJCEYASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER