A A A

Iğdır’da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-24 22:01

IĞDIR - Peygamber Sevdalıları Platformu Iğdır koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Iğdır’da Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Iğdır Koordinatörlüğü tarafından Iğdır Gençlik ve Spor Merkezinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Sunuculuğunu Ömer Duman’ın yaptığı program Muhammed Nur Padir’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Peygamber Sevdalıları mevlithan ekibi tarafından Mevlid-i Şerif okundu.

Etkinlik, Grup Vahdet sanatçısı Mehmet Noğay ve Mustafa Yekit, Hz Muhammed üzerine bestelenen ilahi ve ezgiler seslendirmesiyle devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan İttihad-ül Ulema üyelerinden Molla Ali Aslan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Hak ve adalet temalı etkinlikte Allah’ın Hz Muhammed aracılığıyla yeryüzüne getirdiği dava ile zalimlerin zulümlerini yok ettiğini belirten Aslan, “İslam davası adalet üzerine kurulu bir dindir. Tarih boyunca beşeri sistemler zulüm etmişlerdir. Nemrutların, Firavunların ve onlardan sonra gelen zalimlerin hayatlarına ve de devletlerine bakın, hiçbir yerde adaleti bulamazsınız. Allah bir Peygamberi gönderişiyle onların pisliklerini silip süpürmüştür. Onların namların insanlık defterinden silinmiştir.” dedi.

İslam dinini karalamaya çalışanlara itibar edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Aslan, “Her kim İslam dini katı dindir diyorsa, yalan söylüyor. Çünkü bizim kitabımızın başına Bismillahirrahmanirrahim geçiyor. O merhametin en büyük tecellisidir. Eğer adaletten ve merhametten bahsediliyorsa bütün kainat merhameti Hz. Resulullah’dan alıyor.” ifadelerini kullandı.

Peygamber Sevdalıları Platformunun daha önce yapmış olduğu Kutlu Doğum Siyer Sınavı’nda Iğdır’da dereceye girip birinci olan Yunus Emre Yılmaz’a ödül verildi.

Program kız çocukları tarafından seslendirilen ilahi ve ezgilerin ardından sona erdi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/YMnUgTbLJCEYASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center