A A A

Doğubayazıt'ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-24 19:31

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Doğubayazıt'ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğubayazıt Koordinatörlüğü tarafından kapalı spor salonunda Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Sunuculuğunu ömer Duman ve Ahmet Hoca'nın yaptığı program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Mustazaflar Cemiyeti Doğubayazıt Şubesi mevlithan ekipleri Kürtçe mevlidi seslendirdiler. Grup Vahdet sanatçısı Mehmet Noğay ve Mustafa Yekit Peygamberimize ithafen Kürtçe ve Türkçe ezgilerle katılımcılara coşkulu anlar yaşattılar.

Programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyelerinden Molla Ali Aslan, Hz. Muhammed'in adaletinin sadece insanlara değil tüm mahlukata yönelik olduğunu belirtti.

Aslan, "Avrupa bugün halen Hz. Muhammed'i tanımış değil. Avrupa'nın köleliğini yapanlar da O'nu tanımış değildir. Çünkü Hz. Muhammed adalet getirmişti ve getirdiği adaletle hayvanlar dahi zarar görmemişti. Ama şu 20'nci asırda zalimler bizlere cahilleri tanıttılar. Her kim Hz. Muhammed'i kendine örnek edinirse işte o kimse kemale ermiştir. İslam tarihi boyunca insanlık hiçbir zaman bu derece Hz. Muhammed'in adaletine muhtaç kalmamıştır. Çünkü onun davası hak ve adalet idi. Sevgisi şefaatti, kurtuluştu, izzetti, dünya ve ahiret şerefiydi." dedi.

Konuşmanın ardından Mustazaflar Cemiyeti Doğubayazıt Şubesi Yarım Elma Çocuk Bahçesi Grubu ezbere ayet ve hadisler okudu, ilahiler seslendirdi. Minik çocukların gösterisi katılımcılardan tam not aldı. Programda ayrıca, Hz.ömer'in adaletini anlatan bir tiyatro sahnelendi.

Program, Cemal Arvas Hoca'nın yaptığı dua ile sona erdi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/6RNoDhHkWfQ



YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER