A A A

Doğubayazıt'ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-24 19:31

AĞRI - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Doğubayazıt'ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğubayazıt Koordinatörlüğü tarafından kapalı spor salonunda Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Sunuculuğunu Ömer Duman ve Ahmet Hoca’nın yaptığı program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Mustazaflar Cemiyeti Doğubayazıt Şubesi mevlithan ekipleri Kürtçe mevlidi seslendirdiler. Grup Vahdet sanatçısı Mehmet Noğay ve Mustafa Yekit Peygamberimize ithafen Kürtçe ve Türkçe ezgilerle katılımcılara coşkulu anlar yaşattılar.

Programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyelerinden Molla Ali Aslan, Hz. Muhammed'in adaletinin sadece insanlara değil tüm mahlukata yönelik olduğunu belirtti.

Aslan, "Avrupa bugün halen Hz. Muhammed’i tanımış değil. Avrupa'nın köleliğini yapanlar da O’nu tanımış değildir. Çünkü Hz. Muhammed adalet getirmişti ve getirdiği adaletle hayvanlar dahi zarar görmemişti. Ama şu 20'nci asırda zalimler bizlere cahilleri tanıttılar. Her kim Hz. Muhammed’i kendine örnek edinirse işte o kimse kemale ermiştir. İslam tarihi boyunca insanlık hiçbir zaman bu derece Hz. Muhammed’in adaletine muhtaç kalmamıştır. Çünkü onun davası hak ve adalet idi. Sevgisi şefaatti, kurtuluştu, izzetti, dünya ve ahiret şerefiydi." dedi.

Konuşmanın ardından Mustazaflar Cemiyeti Doğubayazıt Şubesi Yarım Elma Çocuk Bahçesi Grubu ezbere ayet ve hadisler okudu, ilahiler seslendirdi. Minik çocukların gösterisi katılımcılardan tam not aldı. Programda ayrıca, Hz.Ömer’in adaletini anlatan bir tiyatro sahnelendi.

Program, Cemal Arvas Hoca'nın yaptığı dua ile sona erdi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/6RNoDhHkWfQ YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Kuyumcu soygunu ile ilgili 8 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te eşi ile birlikte av tüfeğiyle bir kuyumcuyu soymaya çalışırken çıkan çatışmada yaralanan kadın soyguncu ile olaya karışmış olabilecekleri değerlendirilen 5’i yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

"Camilere çocuklarımızla birlikte teravih namazına gidelim"

On bir ayın sultanı Ramazan ayının bugün kılınacağı ilk teravih namazına ilişkin açıklamalarda bulunan Bitlis İl Müftüsü M. Faysal Geylani, camilere çocuklarla birlikte gidilmesi gerektiğini belirtti.

Diyarbakır'da maddi hasarlı trafik kazası

Diyarbakır'da hızını alamayan otomobilin başka bir otomobile çarpmasıyla meydana gelen kazada maddi hasar oluştu.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

PKK operasyonunda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Mardin’de PKK’ye düzenlenen operasyon kapsamında 16 kilo 650 gram esrar ve 2 bin 591 kök Hint keneviri ele geçirildi.
TÜM HABERLER
Kod Center