A A A

Göçmen teknesi battı: 16 ölü

Eklenme : 2017-04-24 17:36

ÇANAKKALE - Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi yakınlarında batan göçmen botunda 16 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Göçmen teknesi battı: 16 ölü

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Çanakkale ili Sivrice Burnu güneyinde bir göçmen botunun batması sonucunda 16 kişinin hayatını kaybettiği belirtti.

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 11.15'te, Çanakkale ili Sivrice Burnu güneyinde bir göçmen botunun battığına ilişkin alınan ihbar üzerine bir gemi, 3 bot ile bir helikopterin görevlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, görevlendirilen ekiplerin Sivrice Burnu ve Midilli Adası arasında kalan orta hattın kuzeyindeki Türkiye karasularında arama kurtarma faaliyetine başladığı ifade edilerek şöyle denildi:

"Arama kurtarma faaliyetinde, Türk karasularında Türk Sahil Güvenlik unsurları tarafından saat 12.20’den itibaren 7 göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır. Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından ise Yunan karasularında 9 göçmenin cansız bedenine ulaşılmış, 2 göçmen ise kurtarılmıştır. Kurtarılan göçmenlerin ilk ifadelerinden 20 ya da 25 kişi oldukları öğrenilmiştir."

Arama kurtarma faaliyeti neticesinde Türkiye ve Yunan unsurları tarafından toplam 16 göçmenin cansız bedenine ulaşıldığı bilgisine yer verilen açıklamada, 2 göçmenin ise kurtarıldığı kaydedildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER