A A A

Yenikent Mahallesinde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-04-24 16:53

KONYA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Yenikent Mahallesinde Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirildi.

Yenikent Mahallesinde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Konya İl Koordinatörlüğü tarafından Konya’nın Karatay ilçesine bağlı Yenikent Mahallesi'nde Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirildi.

Yoğun katılımın gerçekleştiği Kutlu Doğum etkinliğine Meram İlçe Emniyet Müdürü Nedim Özata, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, HÜDA PAR Karatay İlçe Başkanı İhsan Dal, HÜDA PAR Selçuklu İlçe Başkanı Ramazan Erman, Karatay Belediye Meclis Üyeleri, Obruk Köyleri Derneği Başkanı Sırrı Demirel, Karatay Muhtarlar Derneği üyeleri ve Obruk Köyleri Muhtarları katıldı.

Yenikent Mahallesi Kur’an Kursu avlusunda gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliği Üzeyir Bardakçı tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Yenikent Mahalle Muhtarı Nurettin Koca tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından, Karatay İlçe Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve Obruk Köyleri Derneği Başkanı Sırrı Demirel selamlama konuşmaları yaptılar.

Kutlu Doğum Etkinliği, Grup Davet sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgiler ile devam etti.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen Emrah Daş bir konuşma yaptı. Hz. Muhammed’i anlatmanın bir programa sığdırılmasının mümkün olamayacağını ifade eden Daş, “Akıbet ve ahretimizin hayırlı olması için Allah Resulünü tanıyıp, anlamalı ve O’nun mesajını bugüne, bu çağa taşımalıyız." dedi.

Daş,"İşin şu hususunda dikkatlerinizi çekmek istiyorum, Allah Resulü bir Müslüman için anı ve hatıra değildir. Anılıp, hatırlanıp daha sonra geçilecek bir şey değildir. Sizler anılacak şeyi anar, hatırlar daha sonra bir kenara kaldırır koyar ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Mesela doğum gününüzü hatırlar, evlilik yıl dönümünüzü veya değer verdiğiniz herhangi bir gününüzü hatırlar, anar daha sonra bir kenara koyar ve hayatınıza devam edersiniz. Ama Allah’ın Resulü bizler için bir anı veya bir hatıra değildir. O’nun bıraktığı miras bugün hâlâ şimdi yaşayan, yaşanan ve yaşatan bir mirastır. Bundan dolayı diyoruz ki Allah Resulünü anmaktan, hatırlamaktan ziyade O’nu anlamaya gayret edelim.” şeklinde konuştu.

Hz Muhammed'in hak ve adaletin en güzel örneğini olduğunu söyleyen Daş, “Günümüzde haksızlığın, adaletsizliğin, zulmün, sömürünün, kan ve gözyaşının hakim olduğu bir dünyada her zamankinden daha fazla muhtacız Allah Resulünün mesajı anlamaya. Sevgili Peygamberimiz bundan bin 400 sene öncesinden sanki günümüz dünyasını anlatıyormuşçasına buyuruyor ki, 'bir kavimde haksız yere hüküm verilirse, haksızlıklar ortaya çıkarsa, o kavim de, o toplum da kan yaygınlaşır.' Yani bir toplumda haksızlıklar baş gösterirse, o toplumu kan ve gözyaşı alır. Allah Resulü hayatı boyunca hakkı ve adaleti hakim kılmak için gayret etmiş, mücadele etmiş, gerek Müslümanlar ve gerekse de gayrı Müslimler arasındaki ilişkilerinde, münasebetlerinde ve hükümlerinde hakkın ve adaletin en güzel örneklerini bizlere sunmuştur.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, M. Cafer Varol tarafından yapılan dua ile sona erdi. (Mehmet Ali Ekinci- İLKHA) 

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/gNz6OCyphhMYASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER