A A A

Kayseri'de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-25 09:00

KAYSERİ - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kayseri'de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kayseri'de Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kayseri'de "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, mevlidi şerif, ilahi ve ezgilerin seslendirilmesiyle devam etti.

Kutlu Doğum etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Umut-Der Genel Başkanı Selahattin Burulday, her yıl olduğu gibi bu yıl da Hz. Muhammed'in farklı bir yönünü ele alıp, onu anmaya ve anlamaya çalıştıklarını söyledi. Burulday, "Hak ve adalet yolunun ihyası İslam âlemi ile birlikte bütün dünyanın sulh ve selamete kavuşmasına, yalan, iftira ve çarpıtmaların artık prim yapmamasına, kin, nefret ve düşmanlıkların İslam kardeşliği ile yok olmasına, ihtilaf ve çatışmaların bitmesine ve Allah'ın ipine topyekûn sarılmaya vesile olacaktır inşallah. 'Ben peygamberi seviyorum.' diyen herkes bu davaya özveri ve fedakârlıkla sahip çıkmak zorundadır." dedi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden İlahiyatçı Yunus Emiroğlu, her nisan ayında Hz. Muhammed'in dünyaya gelişini büyük bir heyecanla kutladıklarını söyledi.

"Peygamber sevdalısı olmak bizim için her şeyden daha değerlidir"

Müslümanların ırklarını, mezhep ve meşreplerini bir tarafa bırakıp, Müslüman kimlikleri etrafında toplanmalarının önemine değinen Emiroğlu, şunları söyledi: "Aksi halde başka bir münasebetle sorunlarımızı çözmek için bir araya gelemiyoruz. Ya siyasi görüşlerimiz ya mezhep ve meşreplerimiz ya da ırki mensubiyetimiz buna engel oluyor. Bunun için peygamber sevdalısı olmak bizim için her şeyden daha değerlidir çünkü bu sevdanın içerisinde Kürt, Türk, Zaza, Arap ve Çerkez de var. Dolayısıyla bu kimlik önemlidir."

"Bu sevdanın ayak sesinin yükselmesinden korkuyorlar"

Toplumun bütün alanlarında sorun ve problemlerin çözümü için tek adresin Hz. Muhammed olduğunu dile getiren Emiroğlu, "Ondan başka bir önder ve lider, onun reçetesinden başka bir reçete bizi kurtaramaz. Kurtarsaydı dünyanın hali böyle olmazdı. Bu etkinliklerin tek bir gayesi var. O da Hz. Peygamber'i anlamak, anlatmak ve onun mesajını bugüne taşımaktır. Onun için bunu önemsiyoruz. Birileri bu etkinliklerden rahatsız olabilir. Onları saran bir korku var. Küresel şer odakları ve onların yerli piyonları bu sevdanın ayak seslerinin yükselmesinden endişeye kapıldılar. Neymiş? Kutlu Doğum etkinliği bid'atmış. Merhum Erbakan Hoca'nın dediği gibi, hadi oradan, işinize bakın. Başka şeylerle uğraşın." ifadelerini kullandı.

Son olarak Emiroğlu, "Bu etkinlikler yıllardır yapılıyor. Hiçbir siyasi partinin amblemini ve hiçbir siyasi söylem konuşulduğunu gördünüz mü? O alt kimliklerin hepsini, Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı, Arap'ı, Zaza'sını da bir araya getirdiği, onların planlarını bozduğu için şimdi ne yapıyorlar? Utanmadan bu işlerle uğraşıyorlar. Memleketin binlerce sorunu var. Gidin, onlarla uğraşın. Uğraşacaksanız nesilleri ihya etmekle uğraşın. Bu insanlardan ne istiyorsunuz?" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Muhammed Nur Yönden, Recep Altındağ ve kız çocukları tarafından seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam eden etkinlik, Hasan öztürk Hoca'nın okuduğu duayla sona erdi.

Ayrıca, etkinlikte ihtiyaç sahibi aileler için Kayseri Umut-Der tarafından kermes de açıldı. (Mehmet Bozdaş-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/yo7vwO24bIEYASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER