A A A

Kütahya'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-23 14:07

KÜTAHYA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kütahya'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kütahya'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kütahya'da "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, Müslümanların her konuda olduğu gibi adalet konusunda da Hz Muhammed’i örnek almaları gerektiği vurgusu yapıldı.

Kütahya Belediyesi Eski Kültür Sarayında yapılan etkinliğe havanın yağışlı olmasına rağmen STK temsilcilerinin yanı sıra birçok vatandaş katıldı.

Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı ardından Grup İkra tarafından Mevlid-i Şerif okundu. Etkinlik Hz Muhammed üzerine bestelenen ilahi ve ezgilerin seslendirmesiyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi derneklerden İkra-Der Kütahya Şube Başkanı Yusuf Kaya yaptı.  Kaya, her yıl düzenlenen Kutlu Doğum etkinliklerinin bu yıl ki temasının "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" olduğunu hatırlattı.

"O'nun mesajını bayrak yapmayan topluluk bedbahttır"

Hz. Muhammed'in sünnetinin girmediği evlerin harap olduğunu söyleyen Kaya, "Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz toplumsal huzuru tesis etmek için 'Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)' ahlakına başvurmalı ve bu güzel ahlakı her alana hakim kılmalıyız. Bir sevdaydı bizimkisi, bir avuç müminin yürek çırpıntısına, kutlu sevdayı milyonlara ulaştırma çağrısına Rabbimiz bereketini ihsan etti. Damlaydık deniz olduk. Çölleşmiş yüreklere ab-ı hayat taşıyan büyük bir sevda olduk. En büyük hedefimiz O'nu okumak, okutmak ve yaşamaktır. Yapılan çalışmalarda ki amacımız Rabbimizin rızasını kazanmaktır. Bizler biliyoruz ki Hz. Muhammed'in sünnetinin girmediği ev haraptır. O'nun mesajını bayrak yapmayan topluluk bedbahttır. O'nun çağrısı diğer çağrılar gibi değildir. O'nun çağrısı ölü kalpleri diriltir, mazlumları rahatlatır." ifadelerini kullandı.  

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Yusuf Tutak, Hz. Muhammed'in örnek hayatından kesitler sundu.

"Siz iyi bir baba mı olmak istiyorsunuz, Peygambere bakın." diyen Tutak, "İyi bir yönetici, tüccar, evlat, komşu mu olmak isteniyor, o zaman dönüp Peygambere bakılması gerekiyor. Çünkü Peygamber Efendimiz en güzel örnektir." dedi.

"Hedefimiz Peygamberi anarken aynı zaman da anlamaktır"

Hz. Muhammed'in hayatının asırlardır anlatılmasına rağmen bitirilemediğini söyleyen Tutak, "Burada yarım saat içerisinde Resullah'ın hayatının tümünü anlatmam mümkün değildir. Bin yıllardır Hz. Muhammed'in hayatını anlatıyor şairler, yazarlar ama bitiremiyor. Ama dilimiz döndüğü kadar Resulullah'ın hayatında ki o güzellikleri kendi hayatımıza taşımak adına küçük örnekler alalım. Ama kendi hayatımıza taşıyalım. Hedefimiz sadece Peygamberi anmak değildir. Peygamberi anarken aynı zamanda anlamaktır." ifadelerini kullandı.

"Hz. Muhammed'in ahlakını, hayatınıza taşısaydınız bu küçücük bedenler zehirli gazlar ile zehirlene bilir miydi?"

Tutak konuşmasını şöyle sürdürdü:

"10-15 gün önce televizyonlarda zehirli gaz bombaları ile küçük bedenlerin nasıl parçalandığını siz gördünüz değil mi? Hani savaş ahlakı? Eğer siz Hz. Muhammed'in ahlakını, hayatınıza taşısaydınız bu küçücük bedenler zehirli gazlar ile zehirlene bilir miydi? O yüzden diyoruz Washington, Kopenhag, Bürüksel kriterlerini bırakın. Hira'nın kriterlerine gelin. Hz. Muhammed'in kriterlerine gelin. Hz. Muhammed'in kriterlerine uyun ki hayat bulasınız."

Yusuf Tutak'ın konuşmasının ardından tiyatro ekibi, İbn-i Mesud'un Kâbe'de ilk Kur'an-ı Kerim okuma sahnesini canlandırdı.

Program yapılan dua ile sona erdi. (Mustafa Bikeç-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER