A A A

Şirvan'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-22 11:14

SİİRT - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'in Şirvan ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Şirvan'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Siirt'in Şirvan ilçesinde “Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)” temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe; bölgenin tanınmış alimleri, İlçe Müftüsü Faruk Arvas, HÜDA PAR ilçe Başkanı Behçet Sevgili ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Kur'an-Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Kur'an-ı Kerim'den sonra Hidayet İlahi Grubu Mevlid-i Şerif okuyarak, katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Molla Kerbela Şanlı günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Hz Muhammed'in ümmetine olan düşkünlüğüne vurgu yapan Şanlı, Müslümanların da Resulullah'a karşı vefa borçlarını ödemesi gerektiğini söyledi. Şanlı, bu tür program ve etkinliklerin Müslümanlar arasında kaynaşmayı pekiştirdiğinin altını çizerek, Hz Muhammed'in tek sıkıntısının ve derdinin ümmetine olduğunu söyledi.

"Andolsun ki: size kendi içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, mü'minlere karşı da çok şefkatli ve merhametlidir." Ayetini hatırlatan Şanlı, " Bu ayette de anlaşılıyor ki Peygamberimiz şefkat ve merhamet Peygamberidir. O'nun tek amacı ve sıkıntısı vardı o da hep onun ümmeti olan bizleri düşünmesidir. Sahabeler Peygambere karşı olan vefa borcunu hakkıyla yerine getirdiler. Bize düşen ise hakkıyla vefa borcunu ödeyen sahabeler gibi Hz. Peygamberin sünnetini yaşamak ve yüce olan davasını tebliğ etmektir." dedi.

Kur'an ve Peygamber için toplananlara önemli mükâfatları; Meleklerin bu cemaate şahitlik ettiğini, sıkıntıların o toplantının üzerinde giderildiğini, Allah ve meleklerin bu toplulukta bahsettiği şeklinde sırlayan Şanlı, bu mükâfatlarla Müslümanların yalnız olmadığına sürekli Rabbleri ve meleklerin kendileri ile olduğuna dikkat çekti.

Şanlı son olarak, "Bizlerde eshab gibi yaşamalı, sevmeli ve hiçbir engel Resulullah'ın sevgisi önüne geçmemelidir" diyerek etkinlik konuşmasını bitirdi.

 Daha sonra kız ve erkek çocukların seslendirdiği ilahilerin ardından Meryem Tetik ve Fatma Güngör’ün okudukları "Kırk Yaşındasın" şiiri katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Program,yapılan dua ile sona erdi. (Cuma Ant-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER