A A A

"Referandum sonuçları hizmet noktasında bizi motive edecek"

Eklenme : 2017-04-22 10:37

MUŞ - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, referandum sonuçlarının hizmet noktasında kendilerini motive edeceğini söyledi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması sonrası İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Referandum sonuçlarının kendilerini motive ettiğini belirten Asya, hizmetlerine devam edeceklerini söyledi.

Asya, "Seçim akşamı sonuçlar netleşince belediye meydanına geldim. Halkımız burada coşkulu bir kutlama yapıyordu. Bu meydandaki kalabalık bizi asla şımartmayacak. Aksine hizmet noktasında bizi daha çok motive edecek. Bu hizmetlerimizin devamının sözü için hemen bir tweet attım. Bu memleketin inşası, ihyası ve hizmetinde bir bütün olarak hizmetkâr olma noktasında yüzde 51'lik oy bizi motive etmiş ve daha güçlü kılmıştır." dedi.

"Alt yapısı bitmiş bir şehirde üst yapı yapmak çok kolaydır"

Şehrin bütün mahallelerinde geciken hizmetlerin bir an önce yapılacağını ifade eden Asya, şunları söyledi: "Karşıyaka Mahallesi'nin alt yapısı bittiğinde üst yapısını da bitirmiş olduk. Şu anda alt yapı çalışmalarımıza tekrar başladık. Şehrin içinde yaklaşık 200 küsur kilometre yeniden kazı yapacağız. Kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu şebekelerini yeniden değiştiriyoruz. Alt yapısı bitmiş bir şehirde üst yapı yapmak çok kolaydır."

Bazı yollarda çalışma başlattıklarını sözlerine ekleyen Asya, "Ben sizin vasıtanızla vaat ediyorum. Bir bütün olarak bu şehrin hak ettiği ama gecikmiş olan hizmetlerini kısa bir sürede yapacağımızın taahhüdünde bulunuyorum. Çünkü bu halk hizmetin en iyisine layıktır. Bazı yollarda çalışma başlattık. Alt yapı işlerine başladık, devam ediyor. Üst yapı faaliyetlerini yapıyoruz. Vatandaşı fazla rahatsız etmeden alt yapıyla birlikte hızlı bir şekilde üst yapıyı da yapma noktasında bir başlangıç yaptık. Garni Deresi ve Çar Çayı'nın hem ıslah hem de reklerasyon çalışmalarına 'Bismillah.' dedik. Bilgi evleri başlayacak ve hızlı bir şekilde hizmete koyacağız. Şehirlerarası terminal başladı. Bu sene inşallah bitireceğiz. Çünkü bu halka ne yapsak azdır." şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Beni hayata bağlayan inancım ve çocuklarım"

2017-05-25 11:39:45

Sempatik ve neşeli davranışlarıyla dikkat çeken bedensel engelli vatandaş, inancı ve ailesinin kendisini hayata bağladığını söyledi.

"HAMAS hiçbir şekilde Filistin topraklarını İsrail'e vermeyecek"

2017-05-23 10:40:10

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, hiçbir şekilde topraklarını İsrail'e vermeyeceklerini söyledi.

"Çölyak hastaları için uygun şartlar oluşturulmalı"

2017-05-17 09:59:12

Çölyak hastalarının glütensiz ürün bulmakta sorun yaşadıklarını belirten Şanlıurfa Çölyak Derneği Başkanı, bu hastalar için uygun şartların oluşturulması gerektiğini söyledi.

TÜM HABERLER

AYM CHP milletvekillerinin iptal başvurusunu reddetti

Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı bölümlerinin iptaline ilişkin başvurusunu reddetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'yle imzalanan anlaşmayı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'yle savunma ve sanayi alanında imzalanan anlaşmayı onayladı.

Hava durumu nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Van Rahmet Eli Ramazan'a hazırlanıyor

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için yardım çalışması başlattı.
TÜM HABERLER
Kod Center