A A A

"Referandum sonuçları hizmet noktasında bizi motive edecek"

Eklenme : 2017-04-22 10:37

MUŞ - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, referandum sonuçlarının hizmet noktasında kendilerini motive edeceğini söyledi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması sonrası İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Referandum sonuçlarının kendilerini motive ettiğini belirten Asya, hizmetlerine devam edeceklerini söyledi.

Asya, "Seçim akşamı sonuçlar netleşince belediye meydanına geldim. Halkımız burada coşkulu bir kutlama yapıyordu. Bu meydandaki kalabalık bizi asla şımartmayacak. Aksine hizmet noktasında bizi daha çok motive edecek. Bu hizmetlerimizin devamının sözü için hemen bir tweet attım. Bu memleketin inşası, ihyası ve hizmetinde bir bütün olarak hizmetkâr olma noktasında yüzde 51'lik oy bizi motive etmiş ve daha güçlü kılmıştır." dedi.

"Alt yapısı bitmiş bir şehirde üst yapı yapmak çok kolaydır"

Şehrin bütün mahallelerinde geciken hizmetlerin bir an önce yapılacağını ifade eden Asya, şunları söyledi: "Karşıyaka Mahallesi'nin alt yapısı bittiğinde üst yapısını da bitirmiş olduk. Şu anda alt yapı çalışmalarımıza tekrar başladık. Şehrin içinde yaklaşık 200 küsur kilometre yeniden kazı yapacağız. Kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu şebekelerini yeniden değiştiriyoruz. Alt yapısı bitmiş bir şehirde üst yapı yapmak çok kolaydır."

Bazı yollarda çalışma başlattıklarını sözlerine ekleyen Asya, "Ben sizin vasıtanızla vaat ediyorum. Bir bütün olarak bu şehrin hak ettiği ama gecikmiş olan hizmetlerini kısa bir sürede yapacağımızın taahhüdünde bulunuyorum. Çünkü bu halk hizmetin en iyisine layıktır. Bazı yollarda çalışma başlattık. Alt yapı işlerine başladık, devam ediyor. Üst yapı faaliyetlerini yapıyoruz. Vatandaşı fazla rahatsız etmeden alt yapıyla birlikte hızlı bir şekilde üst yapıyı da yapma noktasında bir başlangıç yaptık. Garni Deresi ve Çar Çayı'nın hem ıslah hem de reklerasyon çalışmalarına 'Bismillah.' dedik. Bilgi evleri başlayacak ve hızlı bir şekilde hizmete koyacağız. Şehirlerarası terminal başladı. Bu sene inşallah bitireceğiz. Çünkü bu halka ne yapsak azdır." şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Bizim ittihadımız birbirimize muhabbetimizdir"

2017-06-22 17:43:38

Bayramların kişiler arasındaki kırgınlıkların sona ermesi için fırsat olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Davut Işıkdoğan, müminlerin ittihadının, birbirlerine karşı muhabbetleri olduğunu belirtti.

"Kadir Gecesi'nin kadrini bilelim"

2017-06-20 19:02:00

Kadir Gecesi hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren Mardinliler, bu gecenin kadrinin bilinmesini istediler.

"Her geleni Hızır her geceyi Kadir bilmeliyiz"

2017-06-20 17:29:18

Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen, her gecenin Kadir Gecesi gibi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER