A A A

"Referandum sonuçları hizmet noktasında bizi motive edecek"

Eklenme : 2017-04-22 10:37

MUŞ - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, referandum sonuçlarının hizmet noktasında kendilerini motive edeceğini söyledi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması sonrası İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Referandum sonuçlarının kendilerini motive ettiğini belirten Asya, hizmetlerine devam edeceklerini söyledi.

Asya, "Seçim akşamı sonuçlar netleşince belediye meydanına geldim. Halkımız burada coşkulu bir kutlama yapıyordu. Bu meydandaki kalabalık bizi asla şımartmayacak. Aksine hizmet noktasında bizi daha çok motive edecek. Bu hizmetlerimizin devamının sözü için hemen bir tweet attım. Bu memleketin inşası, ihyası ve hizmetinde bir bütün olarak hizmetkâr olma noktasında yüzde 51'lik oy bizi motive etmiş ve daha güçlü kılmıştır." dedi.

"Alt yapısı bitmiş bir şehirde üst yapı yapmak çok kolaydır"

Şehrin bütün mahallelerinde geciken hizmetlerin bir an önce yapılacağını ifade eden Asya, şunları söyledi: "Karşıyaka Mahallesi'nin alt yapısı bittiğinde üst yapısını da bitirmiş olduk. Şu anda alt yapı çalışmalarımıza tekrar başladık. Şehrin içinde yaklaşık 200 küsur kilometre yeniden kazı yapacağız. Kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu şebekelerini yeniden değiştiriyoruz. Alt yapısı bitmiş bir şehirde üst yapı yapmak çok kolaydır."

Bazı yollarda çalışma başlattıklarını sözlerine ekleyen Asya, "Ben sizin vasıtanızla vaat ediyorum. Bir bütün olarak bu şehrin hak ettiği ama gecikmiş olan hizmetlerini kısa bir sürede yapacağımızın taahhüdünde bulunuyorum. Çünkü bu halk hizmetin en iyisine layıktır. Bazı yollarda çalışma başlattık. Alt yapı işlerine başladık, devam ediyor. Üst yapı faaliyetlerini yapıyoruz. Vatandaşı fazla rahatsız etmeden alt yapıyla birlikte hızlı bir şekilde üst yapıyı da yapma noktasında bir başlangıç yaptık. Garni Deresi ve Çar Çayı'nın hem ıslah hem de reklerasyon çalışmalarına 'Bismillah.' dedik. Bilgi evleri başlayacak ve hızlı bir şekilde hizmete koyacağız. Şehirlerarası terminal başladı. Bu sene inşallah bitireceğiz. Çünkü bu halka ne yapsak azdır." şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

2017-08-17 16:52:59

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

"Kurban ve hac bir iyilik sevap yoludur"

2017-08-12 17:20:53

Kurban ve hac ibadetiyle ilgili âlimler, gücü yeten bütün Müslümanların bu ibadetleri yerine getirmesi gerektiğini belirtiyor.

"Kurban teslimiyetin sembolüdür"

2017-08-11 18:13:52

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla kurban ibadetinin önemini anlatan âlimler, kurbanla verilmek istenen mesajın evrensel olduğunu söylediler.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER