A A A

"Güven içinde yaşamak istiyorsak Peygamber Efendimizin yaşantısını örnek almalıyız"

Eklenme : 2017-04-21 19:18

DİYARBAKIR - Diyarbakır merkez Yenişehir ilçe Belediyesi tarafından Kutlu Doğum programı gerçekleştirildi.

Yenişehir Belediyesi tarafından ‘İnsanlık insana emanet’ temasıyla Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde Kutlu Doğum programı gerçekleştirildi.

Diyarbakır Dini Yüksek İktisas Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Çakmaktaş’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, İl Müftülüğüne bağlı İlahi Nağmeler Korosu ve ilkokul çocuklarının seslendirdiği ilahiler ile devam etti.

Daha sonra bir konuşma yapan Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Semra Çiftçi, Asr-ı Saadet'teki gibi huzur ve güven içinde yaşamanın yolunun Hz Muhammed'in hayatının, mesajının tahkik edilmesinden geçtiğini söyledi.

Çiftçi, "O âlemlere rahmet olarak gönderilmiş güvenilir ve emin bir peygamberdir. Tarih boyunca nice âlimler, evliyalar, mütefekkirler, şairler onun evrensel mesajını vermeye çalışmış, dilinin döndüğü kadar onu anlatmaya gayret etmiş, onun hakkında ciltler dolusu kitaplar yazmıştır." dedi.

Dünyanın her yerinde kan ve gözyaşının, her türlü kötülüğün, zulmün, ihanet ve şiddetin olduğuna değinen Çiftçi, şunları söyledi:

"Bu itibarla Peygamber Efendimizin getirdiği sevgiye, saygıya, barışa; merhamet, şefkat, birlik ve beraberliğe, insanlığa güven veren mesajlara tüm dünya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Bu etkinlikler, yüce dinimizi gençlerimize, toplumumuza ve yabancılara Müslüman olanlar ve olmayanlara en iyi şekilde tanıtılması anlatılması benimsetilmesi bakımından büyük önem arz etmektedir. İman, ibadet, ahlak, esaslarını kapsayan yüce dinimizin kurallarının uygulanabilirliğini, şekilde değil; imanla, içten ve gönülden uygulanıyor olması toplumun birliğini, beraberliğini, geleceğimizi kurtarması bakımından çok önemlidir. Toplum olarak bizler Asr-ı Saadetteki gibi huzur ve güven içinde yaşamak istiyorsak peygamber efendimizin hayatını, mesajlarını tahkik etmeli ve yaşantısını örnek almalıyız."

Etkinliğe katılan Yenişehir İlçe Müftüsü Şevket Dilmaç, Hz Muhammed’in her haliyle örnek bir kişilik teşkil ettiğini söyledi.

Dilmaç, “O, gerçekten hayatı boyunca çok büyük işler başarmıştır. Onun hayatından örnek alacağımız çok şey vardır. O, şu dünya hayatını her haliyle adeta numune olsun diye yaşamıştır. Ailenin geçimini sağlayan bir baba, bir eş, bir komşu, bir arkadaş idi. Bazen Mekkeli müşriklerin zulmüne maruz kalan bir mazlum, bazen o günkü devletlere ültimatom veren bir devlet başkanı, zaman zaman muzaffer olan bir komutandı.” şeklinde konuştu. (Abdurrahman Tetik, Emrah Deniz-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Batman halkı bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

HÜDA PAR’dan kapsamlı bayram ziyaretleri

HÜDA PAR Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar ve beraberindeki partili heyet tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla kapsamlı ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

“Bir mazlumun maruz kaldığı zulümden kurtarılmasından daha acil bir iş yoktur”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Batman İl Başkanlığı binasında partililer ve halkla bir araya gelerek bayramlaştı. Yapıcıoğlu, “Bir mazlumun maruz kaldığı zulümden kurtarılmasından daha acil bir iş yoktur" dedi.

HÜDA PAR'dan Midyat'ta bayramlaşma programı

HÜDA PAR Midyat ilçe teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.
TÜM HABERLER