A A A

"Maneviyata aç gönüllerimiz her şeyin madde olmadığını anlatıyor"

Eklenme : 2017-04-21 11:09

AĞRI - Ağrı Semerkand Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, insanların maneviyatının güçlü olmamasının maddiyata verilen önemden kaynaklandığı vurgulandı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörlüğü tarafından Ağrı Semerkand Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Okul bahçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla gerçekleştirilen etkinliğe Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörü Arif Yılmaz, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Kutlu Doğum programı, okunan mevlidin ardından ses sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Celal Efe, Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinden önce hak, adalet ve dürüstlük gibi kavramların unutulduğunu söyledi.

Hz. Peygamber'in "Müslüman, elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir." hadisi şerifini hatırlatan Efe, "Özü ve sözü bir olan peygamberimiz kendisi için istediğini ümmeti için de istemiştir. Bugün burada bu güzel ortamda bizi bir araya getiren neden kendisini anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı sevgililer sevgilisine, şefkat abidesine duyduğumuz sevgi ve özlemdir. 20'nci yüzyıl insanı maddi olarak ruhunun paslanmış ve çürümüş halidir. İşte biz böyle bir zamanda yaşıyoruz. Bugün artık ruhlar bir şey bekliyor. Maneviyata aç gönüllerimiz her şeyin madde olmadığını anlatıyor bize." dedi.

Konuşmasının sonunda Efe, Peygamber Sevdalıları Platformuna ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER