A A A

"Maneviyata aç gönüllerimiz her şeyin madde olmadığını anlatıyor"

Eklenme : 2017-04-21 11:09

AĞRI - Ağrı Semerkand Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde, insanların maneviyatının güçlü olmamasının maddiyata verilen önemden kaynaklandığı vurgulandı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörlüğü tarafından Ağrı Semerkand Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Okul bahçesinde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla gerçekleştirilen etkinliğe Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı İl Koordinatörü Arif Yılmaz, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Kutlu Doğum programı, okunan mevlidin ardından ses sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Celal Efe, Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinden önce hak, adalet ve dürüstlük gibi kavramların unutulduğunu söyledi.

Hz. Peygamber'in "Müslüman, elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir." hadisi şerifini hatırlatan Efe, "Özü ve sözü bir olan peygamberimiz kendisi için istediğini ümmeti için de istemiştir. Bugün burada bu güzel ortamda bizi bir araya getiren neden kendisini anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı sevgililer sevgilisine, şefkat abidesine duyduğumuz sevgi ve özlemdir. 20'nci yüzyıl insanı maddi olarak ruhunun paslanmış ve çürümüş halidir. İşte biz böyle bir zamanda yaşıyoruz. Bugün artık ruhlar bir şey bekliyor. Maneviyata aç gönüllerimiz her şeyin madde olmadığını anlatıyor bize." dedi.

Konuşmasının sonunda Efe, Peygamber Sevdalıları Platformuna ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center