A A A

Kumluca köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-21 08:40

AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Kumluca köyünde, Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kumluca köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Taşlıçay'ın Kumluca köyünde, Şehit Er Hüseyin Kaya İlkokulu öğretmenleri tarafından, "Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, okunan Mevlid-i Şerif ve seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programda bir konuşma yapan Din Kültürü öğretmeni Yunus özdemir, İslam coğrafyasında yaşanan adaletsizliklere dikkat çekti.

"Bir ülke savaşılarak kazanılabilir ama adalet olmadan hiçbir ülke ayakta duramaz"

İnsanların Hz Muhammed'in hayatına tabi olmakla adaleti tesis edebileceğini söyleyen özdemir, "İnsanlar arasında adaletin hâkim olması için Resulullah mücadele etmiştir. Nasıl ki bir insanın hayatı ruhsuz devam edemiyorsa, kâinat da adaletsiz olmaz. Bütün ülke savaşılarak kazanılabilir ama adalet olmadan hiçbir ülke ayakta duramaz. Çünkü adaletin olmadığı yerde huzur da olmaz. Bu yüzden 'adalet Peygamberi' diyoruz. Resulullah'ın hayatını örnek aldığımızda dünya coğrafyasında adalet hâkim olur ve insanlar huzur içinde yaşar. Peygamberimizin hayatına baktığımızda o hiçbir zaman adaletsizlik ve ayrımcılık yapmamıştır. Kendi öz akrabasına dahi en ufak bir torpil geçmemiştir. Ama bugün kendi içimizdeki adalete baktığımızda neden ilerlemediğimizin ve gözyaşının neden eksik olmadığını çok iyi anlıyoruz." dedi.

Yoğun yağmura rağmen, köy halkının alanı terk etmemesinin, programın gayesinin iyi anlaşılmasından kaynaklandığının altını çizen özdemir, programda emeği geçen okul yönetimine teşekkür etti.

Etkinlik yapılan konuşmaların ardından küçük çocukların okuduğu hadisler ve ilahilerden sonra yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER