A A A

Kumluca köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-21 08:40

AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Kumluca köyünde, Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kumluca köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Taşlıçay'ın Kumluca köyünde, Şehit Er Hüseyin Kaya İlkokulu öğretmenleri tarafından,  "Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, okunan Mevlid-i Şerif ve seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programda bir konuşma yapan Din Kültürü Öğretmeni Yunus Özdemir, İslam coğrafyasında yaşanan adaletsizliklere dikkat çekti.

"Bir ülke savaşılarak kazanılabilir ama adalet olmadan hiçbir ülke ayakta duramaz"

İnsanların Hz Muhammed'in hayatına tabi olmakla adaleti tesis edebileceğini söyleyen Özdemir, “İnsanlar arasında adaletin hâkim olması için Resulullah mücadele etmiştir. Nasıl ki bir insanın hayatı ruhsuz devam edemiyorsa, kâinat da adaletsiz olmaz. Bütün ülke savaşılarak kazanılabilir ama adalet olmadan hiçbir ülke ayakta duramaz. Çünkü adaletin olmadığı yerde huzur da olmaz. Bu yüzden 'adalet Peygamberi' diyoruz. Resulullah'ın hayatını örnek aldığımızda dünya coğrafyasında adalet hâkim olur ve insanlar huzur içinde yaşar. Peygamberimizin hayatına baktığımızda o hiçbir zaman adaletsizlik ve ayrımcılık yapmamıştır. Kendi öz akrabasına dahi en ufak bir torpil geçmemiştir. Ama bugün kendi içimizdeki adalete baktığımızda neden ilerlemediğimizin ve gözyaşının neden eksik olmadığını çok iyi anlıyoruz." dedi.

Yoğun yağmura rağmen, köy halkının alanı terk etmemesinin, programın gayesinin iyi anlaşılmasından kaynaklandığının altını çizen Özdemir, programda emeği geçen okul yönetimine teşekkür etti.

Etkinlik yapılan konuşmaların ardından küçük çocukların okuduğu hadisler ve ilahilerden sonra yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER