A A A

Kumluca köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-04-21 08:40

AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Kumluca köyünde, Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kumluca köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Taşlıçay'ın Kumluca köyünde, Şehit Er Hüseyin Kaya İlkokulu öğretmenleri tarafından,  "Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, okunan Mevlid-i Şerif ve seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programda bir konuşma yapan Din Kültürü Öğretmeni Yunus Özdemir, İslam coğrafyasında yaşanan adaletsizliklere dikkat çekti.

"Bir ülke savaşılarak kazanılabilir ama adalet olmadan hiçbir ülke ayakta duramaz"

İnsanların Hz Muhammed'in hayatına tabi olmakla adaleti tesis edebileceğini söyleyen Özdemir, “İnsanlar arasında adaletin hâkim olması için Resulullah mücadele etmiştir. Nasıl ki bir insanın hayatı ruhsuz devam edemiyorsa, kâinat da adaletsiz olmaz. Bütün ülke savaşılarak kazanılabilir ama adalet olmadan hiçbir ülke ayakta duramaz. Çünkü adaletin olmadığı yerde huzur da olmaz. Bu yüzden 'adalet Peygamberi' diyoruz. Resulullah'ın hayatını örnek aldığımızda dünya coğrafyasında adalet hâkim olur ve insanlar huzur içinde yaşar. Peygamberimizin hayatına baktığımızda o hiçbir zaman adaletsizlik ve ayrımcılık yapmamıştır. Kendi öz akrabasına dahi en ufak bir torpil geçmemiştir. Ama bugün kendi içimizdeki adalete baktığımızda neden ilerlemediğimizin ve gözyaşının neden eksik olmadığını çok iyi anlıyoruz." dedi.

Yoğun yağmura rağmen, köy halkının alanı terk etmemesinin, programın gayesinin iyi anlaşılmasından kaynaklandığının altını çizen Özdemir, programda emeği geçen okul yönetimine teşekkür etti.

Etkinlik yapılan konuşmaların ardından küçük çocukların okuduğu hadisler ve ilahilerden sonra yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center