A A A

"Kayseri Muhammedi bahar ile renkleniyor"

Eklenme : 2017-04-20 17:04

KAYSERİ - Peygamber Sevdalıları Platformu Kayseri Koordinatörü Edip Gültekin, düzenleyecekleri "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği öncesi açıklamalarda bulunarak, tüm Kayserilileri etkinliğe davet etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu Kayseri Koordinatörü Edip Gültekin önümüzdeki Pazar günü düzenleyecekleri Kutlu Doğum etkinliğine tüm halkı davet ettiklerini belirterek etkinlik kapsamında kentteki çalışmalarını anlattı.

Etkinliğin 23 Nisan Pazar günü Kurşunlu Otoparkı (Almer Yanı) Alanı'nda yapılacağını belirten Gültekin, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğinin hazırlıklarına bu yıl da büyük bir heyecanla başladıklarını aktardı.

Gültekin, "Gözlemlerimiz ve halktan gelen teveccühler yapılan bu etkinliklerin, adeta Kayseri’yi Muhammedi bir bahar ile renklendirdiği, manevi bir hava kattığına müşahede ediyoruz." dedi.

El ilanı, afiş, branda, yerel radyo ve TV'ler, internet haber siteleri, stant kurma aracılığıyla halkı etkinliğe davet ettiklerini söyleyen Gültekin, "Üye ve gönüllülerimiz STK’ları, resmi kuruluşları, esnafı ve ev ev gezerek Peygamberimizi konu alan kitabı hediye edip, halkı Muhammed'i sevdaya davet ediyorlar." dedi.

"Ev ve esnaflara 20 bin 000 siyer kitabı hediye edilecek"

Gültekin, "Geçtiğimiz sene yaptığımız Kutlu Doğum etkinliği için Kayseri geneli 10 bin adet siyer kitabı hediye ettik. Bu yıl da Allah'ın izni ile ev ve esnaflara 20.000 adet siyer kitabı hediye edeceğiz. Yapılan bu hayırlı çalışmalarına destek olmak isteyen olursa bize ulaşıp kendisi de bizatihi katkıda bulunabilir. Genci ve yaşlısıyla bu kutlu sevdanın yükselmesi ve yeşermesi için üye ve gönüllülerimiz, gece-gündüz demeden reklam ve tanıtım afişlerini astılar. Birçok ev ve iş yerine el ilanları ile 'Hira’da Yükselen Nur' adlı peygamberimizin örnek ahlakını anlatan siyer kitabı dağıtılarak halkımız etkinliğe davet ettik." dedi.

"Kayseri Muhammedi bahar ile renkleniyor"

Gültekin, şöyle konuştu: "Caddeler, sokaklar, iş yerleri, camiler, okullar, toplu taşıma araçları kısaca Kayserinin tamamı Kutlu Doğum afişleri ile süslenilmiş. Ortamın manevi havası ve baharında gelmesi ile birlikte kelimenin tam anlamı ile Kayseri Muhammedi bahar ile renkleniyor. Elhamdülillah geçen yıla göre halkımızın etkinliğe olan özleminin daha da pekiştiğini ve etkinlik gününü dört gözle beklediklerine şahit olmaktayız." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER