A A A

"Kayseri Muhammedi bahar ile renkleniyor"

Eklenme : 2017-04-20 17:04

KAYSERİ - Peygamber Sevdalıları Platformu Kayseri Koordinatörü Edip Gültekin, düzenleyecekleri "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği öncesi açıklamalarda bulunarak, tüm Kayserilileri etkinliğe davet etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu Kayseri Koordinatörü Edip Gültekin önümüzdeki Pazar günü düzenleyecekleri Kutlu Doğum etkinliğine tüm halkı davet ettiklerini belirterek etkinlik kapsamında kentteki çalışmalarını anlattı.

Etkinliğin 23 Nisan Pazar günü Kurşunlu Otoparkı (Almer Yanı) Alanı'nda yapılacağını belirten Gültekin, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğinin hazırlıklarına bu yıl da büyük bir heyecanla başladıklarını aktardı.

Gültekin, "Gözlemlerimiz ve halktan gelen teveccühler yapılan bu etkinliklerin, adeta Kayseri'yi Muhammedi bir bahar ile renklendirdiği, manevi bir hava kattığına müşahede ediyoruz." dedi.

El ilanı, afiş, branda, yerel radyo ve TV'ler, internet haber siteleri, stant kurma aracılığıyla halkı etkinliğe davet ettiklerini söyleyen Gültekin, "Üye ve gönüllülerimiz STK'ları, resmi kuruluşları, esnafı ve ev ev gezerek Peygamberimizi konu alan kitabı hediye edip, halkı Muhammed'i sevdaya davet ediyorlar." dedi.

"Ev ve esnaflara 20 bin 000 siyer kitabı hediye edilecek"

Gültekin, "Geçtiğimiz sene yaptığımız Kutlu Doğum etkinliği için Kayseri geneli 10 bin adet siyer kitabı hediye ettik. Bu yıl da Allah'ın izni ile ev ve esnaflara 20.000 adet siyer kitabı hediye edeceğiz. Yapılan bu hayırlı çalışmalarına destek olmak isteyen olursa bize ulaşıp kendisi de bizatihi katkıda bulunabilir. Genci ve yaşlısıyla bu kutlu sevdanın yükselmesi ve yeşermesi için üye ve gönüllülerimiz, gece-gündüz demeden reklam ve tanıtım afişlerini astılar. Birçok ev ve iş yerine el ilanları ile 'Hira'da Yükselen Nur' adlı peygamberimizin örnek ahlakını anlatan siyer kitabı dağıtılarak halkımız etkinliğe davet ettik." dedi.

"Kayseri Muhammedi bahar ile renkleniyor"

Gültekin, şöyle konuştu: "Caddeler, sokaklar, iş yerleri, camiler, okullar, toplu taşıma araçları kısaca Kayserinin tamamı Kutlu Doğum afişleri ile süslenilmiş. Ortamın manevi havası ve baharında gelmesi ile birlikte kelimenin tam anlamı ile Kayseri Muhammedi bahar ile renkleniyor. Elhamdülillah geçen yıla göre halkımızın etkinliğe olan özleminin daha da pekiştiğini ve etkinlik gününü dört gözle beklediklerine şahit olmaktayız." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER